NVC dla dzieci

0
NVC dla dzieci

 

Marshall Rosenberg o porozumieniu bez przemocy pisze, że: jest to nasz naturalnie współodczuwający stan, jaki osiągamy, gdy przemoc ustąpiła już z naszego serca.

 

Zobacz także:

 

 

 

Seria Niegrzeczne Książeczki 

 

Razem z Antkiem i jego rodziną opowiadamy małym czytelnikom historie, które w bezpretensjonalny sposób rozprawiają się z mitem grzeczności i posłuszeństwa. 

Przygody Antoniego nie tylko zapraszają do wspólnej lektury, ale przede wszystkim do ważnych rozmów: o wrażliwości, uczuciach, niezależności i krytycznym myśleniu. Pisane z perspektywy emocjonalnej dziecka dają rodzicom wgląd w jego rozwój i unikalne widzenie świata, a także promują humanistyczne, rozumiejące podejście do potrzeb i odczuć małych ludzi.

 

[product id="22028, 22184, 22277, 22742"]

 

Bajki o empatii

 

Intencją autorek bajek o empatii (inspirowanych porozumieniem bez przemocy Marshalla Rosenberga) jest krzewienie wśród dzieci i dorosłych komunikacji opartej na wzajemnym szacunku, akceptacji i empatii.

 

[product id="15286, 17878, 21832"]

 

Seria (Nie) tacy sami

 

Seria (Nie) tacy sami powstała z potrzeby serca – zarówno Autorki, jak i Wydawcy. Magdalena Boćko-Mysiorska, świetna polska pedagożka, terapeutka, trenerka i blogerka, promotorka Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia Bez Przemocy stworzyła książki – i dla dzieci, i dla rodziców – jakich do tej pory nie było na polskim rynku. 

 

[product id="20820, 20821, 22329"]

[product id="21413, 22330"]

 


Łatwo być miłym!

 

Kiedy jesteś miły, inni też są mili. Życzliwość to cenna cecha, którą wszyscy posiadamy.

[product id="22724"] 

 

Relacje

 

Razem odkryjecie, jak ważne są tolerancja i szacunek. Bo spotkanie z drugim człowiekiem to wielka przygoda, dzięki której można lepiej poznać siebie.

 

[product id="21369"] 

 

 

 
Kłócimy się, godzimy się. Akceptuję, co czuję

 

Często wydaje nam się, że konflikt to synonim wojny. A to wcale nie jest prawda! Konstruktywnie poprowadzony konflikt to okazja do rozmowy, wysłuchania się nawzajem oraz wspólnego opracowania rozwiązań, które odpowiadają potrzebom obu stron.

Dzięki tej książce dzieci poznają różnicę między konfliktem, bójką, przemocą i złością. Nauczą się też, jak poprowadzić konflikt, aby obie strony mogły wyjść zwycięsko z sytuacji.

 [product id="22623"] 

 

Przestańcie się kłócić! Jak przywrócić zgodę 

 

Krzyki, podniesione głosy i wzajemne pretensje są dla dzieci szczególnie przykre, gdyż nie rozumieją jeszcze one, z czego takie sytuacje wynikają, jakie mogą być ich konsekwencje i jak należy się zachować po kłótni. Niniejsza książeczka w przystępny sposób tłumaczy to wszystko na przykładzie sytuacji chyba najtrudniejszej – kłótni rodziców małego narratora.

Temat na pewno żywo zainteresuje małych czytelników, a dla dorosłych publikacja stanie się doskonałą podstawą do rozmowy z dziećmi.

 

[product id="21195"]

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium