Porozumienie bez Przemocy jest dla wszystkich! O książeczce „Babciu, Dziadku, poMocy!”

Porozumienie bez Przemocy jest dla wszystkich! O książeczce „Babciu, Dziadku, poMocy!”

Rodziny, dla których Porozumienie bez Przemocy i rodzicielstwo bliskości stały się drogowskazami w budowaniu relacji, niestety nie zawsze spotykają się ze zrozumieniem ze strony bliskich. Gdy dziadkowie, osoby niezwykle ważne dla dzieci, kwestionują sposób wychowywania wnuków, ma to destrukcyjny wpływ na wszystkich, a zwłaszcza na najmłodszych.

 

Jak uniknąć międzypokoleniowego konfliktu? Najstarsi członkowie rodziny mogą sięgnąć po publikację, która powstała z myślą o nich. Autorka „Babciu, Dziadku, poMocy! Książeczka o empatii i bliskości dla babci i dziadka”, Basia Bielanik najpierw stworzyła kurs internetowy, a potem na jego podstawie napisała książkę. Dobrze się stało, bo w takiej formie „Babciu, Dziadku, poMocy!” ma szansę trafić do szerszego grona odbiorców.

 
 

 

Bielanik – z perspektywy rodzica – wyjaśnia, czym jest Porozumienie bez Przemocy, i jak wygląda w praktyce stosowanie się do jego zasad. Autorka pokazuje, jak uniknąć oceniania, wyrażać uczucia czy mówić o potrzebach. Czytelnicy dowiedzą się z książeczki także, dlaczego ich dzieci sięgnęły po inne metody wychowawcze niż oni sami, dlaczego nie jesteśmy odpowiedzialni za uczucia innych ludzi, oraz jak mądrze wspierać rozwój wnuków. Co najważniejsze jednak, „Babciu, Dziadku, poMocy!” odpowiada na pytanie, jakie korzyści może przynieść Porozumienie bez przemocy samym dziadkom. Może, na przykład, zgadzają się zaopiekować wnukami, zapominając o swoich potrzebach? Co wtedy? Autorka podpowie, jak rozwiązać tę kwestię w delikatny, nieraniący nikogo sposób.
 
 
 

 

„Babciu, Dziadku, poMocy!” to lektura przystępna i bardzo praktyczna, bo jej autorka posiłkuje się mnóstwem przykładów zaczerpniętych z życia oraz zadaniami. Publikacja jest niezwykle przyjazna także z dwóch innych powodów. Po pierwsze, jej formuła daje czytelnikom wybór, czy chcą się zagłębić w pewne kwestie, czy wolą pozostać przy podstawowych wyjaśnieniach. Po drugie, zgodnie ze swoim podtytułem „Babciu, Dziadku, poMocy!” to książeczka napisana z empatią wobec czytelników i ich wątpliwości. Dlatego warto przyjąć to zaproszenie do rozmowy. Z pewnością wyjdzie ona wszystkim na dobre.
 
[product id="15141"]

 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium