NATULI – dzieci są ważne – wydawnictwo powstałe z myślą o dzieciach i rodzicach

0
NATULI dzieci są ważne – wydawnictwo powstałe z myślą o dzieciach i rodzicach

 

O Wydawnictwie NATULI – dzieci są ważne

Wydawnictwo NATULI – dzieci są ważne powstało z myślą o wszystkich rodzicach, którym zależy na naturalnym, niezależnym rodzicielstwie. Takim, które opiera się na autentycznych relacjach, bliskości, nieograniczonej radości z każdej wspólnej chwili i szanowaniu swoich potrzeb. 

NATULI jest innowacyjnym przedsięwzięciem, który nieustannie się rozwija. Od kilkunastu lat największym zaufaniem wielu rodziców cieszy się magazyn internetowy NATULI dzieci są ważne, a także największa w Polsce, niezależna księgarnia dla dzieci i rodziców – NATULI.PL.

W książkach, które znajdują się w ofercie księgarni oraz wydawnictwa, największy nacisk kładzie się na rodzicielską intuicję, czyli najbardziej bezawaryjne narzędzie, jakie kiedykolwiek powstało.


 

Wychowanie dzieci oparte na bliskości

Książki oferowane przez księgarnię oraz wydawnictwo NATULI opierają się na dokonaniach twórców Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia bez Przemocy. Nie ma tu miejsca na gotowe, szablonowe rady, dzięki którym rodzicielstwo ma być – podobno – łatwiejsze. Nie ma treningów zasypiania, zalecenia karmienia co trzy godziny, wymuszonej nauki korzystania z nocnika i mnóstwa innych nieprzydatnych (a często także szkodliwych) wskazówek. Książki, które dystrybuuje księgarnia NATULI, ukazują rodzicielstwo wolne od jakichkolwiek idei. Bez generalizowania i szufladkowania. 

Takie podejście przedstawia m.in. Jesper Juul, pochodzący z Danii pedagog i twórca humanistycznego podejścia do wychowania dziecka. Jego twórczość opiera się na czterech filarach: integralności, autentyczności, szacunku i odpowiedzialności.


 

Seria Rodzicielska – poradniki, które wspierają rodziców

Jednym z najważniejszych projektów wydawnictwa NATULI dzieci są ważne jest Seria Rodzicielska. To cykl kilkunastu poradników tworzony przez różnych ekspertów w zakresie wychowania dzieci. Choć każdy z nich specjalizuje się w nieco innej dziedzinie – porodzie, karmieniu piersią, chustonoszeniu, rozwoju dziecka czy seksualności – wszyscy dzielą wizję naturalnego rodzicielstwa. 

Seria Rodzicielska przywraca rodzicom wiarę w ich kompetencje. W poradnikach wchodzących w skład cyklu znajdą oni odpowiedź na większość nurtujących ich pytań – od wątpliwości związanych z opieką nad noworodkiem po bezsilność pojawiającą się przy wychowaniu nastolatka. Na serię składają się tytuły takie jak m.in Jak zrozumieć małe dziecko, Rozwój seksualny dzieci, Jak zrozumieć się w rodzinie, Karmienie piersią czy Uwaga! Złość.


 

NATULI dzieci są ważne – książki dla dzieci i rodziców

Oferta księgarni NATULI jest bardzo różnorodna. Znajdują się w niej zarówno książki dla dzieci, jak i dorosłych. 

Z myślą o najmłodszych wprowadzone zostały książeczki kontrastowe stymulujące wzrok dziecka, książeczki dla niemowląt, a także bajki dla dzieci (w tym przede wszystkim seria Niegrzeczne Książeczki od NATULI oraz ciesząca się ogromną popularnością antologia Bajkoterapia, czyli bajki-pomagajki dla małych i dużych). 

Rodzice z kolei mogą zdecydować się na poradniki, dzięki którym dużo łatwiej będzie im zrozumieć dziecko (jak m.in. Wysoko wrażliwe dziecko), a także pozycje poświęcone wielu innym zagadnieniom (zdrowy tryb życia, rozwój osobisty). Nie brakuje również książek, które warto przeglądać wspólnie z dzieckiem. Wśród nich znajdują się przede wszystkim książki o emocjach dla dzieci, jak SELF-REG, Mindfulness dla dzieci, Uważność i spokój żabki czy Twoje ciałopozytywne dojrzewanie

Na stronie księgarni znaleźć można też kategorię Tania książka, w której zamieszczonych zostało mnóstwo inspirujących tytułów w atrakcyjnych cenach.


 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium