⭐Literatura young adult, bo o niej mowa, cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród młodych dorosłych, ale też nieco starszych czytelników. ✔️ Zamów!
pl

Literatura young adult. 4 powieści o pierwszych miłościach i poszukiwaniu własnej tożsamości

Literatura young adult. 4 powieści o pierwszych miłościach i poszukiwaniu własnej tożsamości

Książki obyczajowe, fantasy, romanse, kryminały…Literatura młodzieżowa ma mnóstwo odsłon. I dobrze, bo wszystkie te odmiany gatunkowe stanowią doskonałe zaproszenie do bardziej wymagającej, poważniejszej, „dorosłej” literatury. O ile jednak powieści young adult powstały (i nadal powstają!) po to, by nastolatki miały pod ręką „bezpieczne” treści (które nie oburzą nawet najbardziej wymagającego rodzica), o tyle new adult to już… eksperymenty z różnymi kategoriami estetycznymi. W nich tej „dorosłości” może być znacznie więcej – miejsce pierwszych pocałunków zajmują kontakty seksualne, a zdawanie szkolnych sprawdzianów często zastępuje poszukiwanie pierwszej pracy.

Young adult Książki o emocjach Wsparcie dla rodziców


 

Powieści young adult – Szukając Alaski

Pierwszy alkohol, pierwszy papieros, pierwsza miłość. W tej książce wszystko jest pierwsze – jest ona również pierwsza dla samego autora. „Szukając Alaski” to debiutancka powieść Johna Greena, w której spotykają się ze sobą dwie niesamowite osobowości. Z jednej strony jest to Miles Halter, który, zmęczony codziennym życiem, wyjeżdża do dobrej szkoły z internatem, a jego największą pasją są wypowiedziane przed śmiercią słowa wielkich ludzi. Z drugiej strony – Alaska, która wiele łatwych i nieco trudniejszych doświadczeń okresu dojrzewania ma już za sobą, a przez to, niczym mentorka, wprowadza Milesa w swój niebezpieczny świat. Dla niego wszystko będzie tu nowe.

[product id="23999"]

 


 

Powieści dla młodych czytelników – Gwiazd naszych wina

Nadal John Green, lecz tym razem jego kolejna, dużo głośniejsza książka – „Gwiazd naszych wina”. Jej bohaterką jest kilkunastoletnia Hazel, która choruje na raka. Mimo że czeka ją terapia dająca wielkie nadzieje, dla dziewczyny świat skończył się w dniu postawienia diagnozy. Wszystko jednak się zmienia, gdy na spotkaniu grupy wsparcia poznaje Augusta. Czarne chmury, które się nad nią zgromadziły, zaczynają ustępować miejsca nieśmiałym promieniom słońca. Nastolatki wspólnie zaczynają odkrywać tajemnice istnienia, coraz częściej rozmawiają o życiu i śmierci, zastanawiają się też, jaki ślad tak naprawdę zostawia po sobie człowiek na ziemi. To poruszająca, dająca do myślenia lektura, która podoba się młodym czytelnikom. Wcale nas to nie dziwi – my też ją uwielbiamy.

[product id="23935"]

 


 

Książki young adult – 7 razy dziś

Spotkanie z literaturą młodzieżową przenosimy teraz na Brooklyn, gdzie obecnie mieszka autorka kolejnej książki young adult. „7 razy dziś” Lauren Oliver to opowieść o nastoletniej dziewczynie, Sam Kingston, której do szczęścia nic nie brakuje. Jest popularna w szkole, ma zaufane przyjaciółki i nieziemsko przystojnego chłopaka. Wszystko jest tak, jak powinno być – aż do 12 lutego, a więc dnia, który kończy się wypadkiem samochodowym. Sam dostaje szansę, ale nie za darmo – aż siedem razy będzie musiała przeżyć dzień swojej śmierci. W tym czasie zdąży jeszcze wiele razy przeanalizować swoje życie, znaleźć odpowiedzi na trudne pytania, doświadczyć dobra i zła, a przede wszystkim zweryfikować dotychczasowe przyjaźnie i miłość.

[product id="23953"]

 


 

Wybór książek dla młodzieży – Autoboyography

Pozostajemy w Stanach Zjednoczonych, które, choć odległe, mogą stać się teraz bardzo bliskie. Wszystko za sprawą Tannera, bohatera książki „Autoboyography”. Biseksualny nastolatek przenosi się wraz z rodziną do mormońskiego Provo, w którym i tak już funkcjonuje dużo zakazów – a głośne mówienie o swojej orientacji seksualnej z pewnością do nich należy. Aby odzyskać wolność, musi tylko zaliczyć wszystkie przedmioty i opuścić znienawidzony Utah – zanim jednak to zrobi, postanawia wziąć udział w prestiżowych zajęciach i napisać książkę. Zadanie to na pierwszy rzut oka brzmi prosto, ale komplikuje je zakazana miłość. Tanner zakochuje się w… mentorze kursu, konserwatywnym mormonie. Czy uczucie zostanie odwzajemnione? A jeśli tak – czy będzie miało szansę przetrwać? Odpowiedź znajdziecie w książce Christiny Lauren.

[product id="24087"]

 


 

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 23692"]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium