⭐Wybraliśmy najlepsze książki wspierające rozwój mowy dla najmłodszych – sprawdźcie, co polecamy!✔️ Zamów!
pl

Książki wspierające rozwój mowy. 8 książek do wspólnego czytania

Książki wspierające rozwój mowy. 8 książek do wspólnego czytania

Książki wspierające rozwój mowy. 8 książek do wspólnego czytania

Nasze dziecko jeszcze niedawno głużyło, a my już chcemy, by mówiło pełnymi zdaniami? Cóż, na to będziemy musieli trochę poczekać. Aby jednak ten czas mijał nam jeszcze przyjemniej, sięgnijmy po książki wspierające rozwój mowy.

Niekwestionowanym bohaterem książek wspierających rozwój mowy dziecka jest… Pucio! Seria stworzona przez Martę Galewicz-Kustrę z wyjątkowymi ilustracjami Joanny Kłos od lat bije rekordy popularności. Nic dziwnego! Sprawdzi się zarówno dla najmłodszych dzieci, które znajdą tu pierwsze słowa, ale też dla nieco starszych adeptów sztuki czytania. Jednak warto wiedzieć, że zabawy dźwiękonaśladowcze nie kończą się na Puciu! Dziś czeka na nas mnóstwo ciekawych pozycji, których autorzy postawili na stymulowanie rozwoju mowy. I robią to świetnie. Ale najpierw…

Książki od Natuli Książki dla dzieci 2-4 lata Bajki dla dzieci


  

Wierszyki logopedyczne

Cudowne wierszyki, które przez zabawę wspierają rozwój językowy dzieci.

Melodyjne, proste w formie rymowanki to doskonały sposób na ćwiczenia logopedyczne dla małych i trochę starszych dzieci. Taka nauka jest najfajniejsza – przyjemna zabawa z rodzicem czy specjalistą przynosi wspaniałe efekty dydaktyczne. Zabawne warzywno-owocowe wierszyki wzbogacone pięknymi ilustracjami stwarzają okazję do ćwiczeń głosek, z którymi mogą borykać się dzieci.
Bohaterowie tych utworów mają swoje sposoby na wyzwania językowe. Z kapustą i sałatą będziecie ćwiczyć „S”, z Barbarą Rabarbar „R”, z ziemniakiem „Ź”, a to jeszcze nie wszyscy! Wierszyki logopedyczne mogą być waszym nieocenionym narzędziem do zabawy i uczenia się.

Agnieszka Rutkowska – neurologopedka, terapeutka integracji sensorycznej, specjalizuje się w terapii dzieci z zaburzeniami mowy i komunikacji, całościowymi zaburzeniami rozwojowymi oraz niepełnosprawnością intelektualną.

 Seria:

[product id="23852, 22977, 23529, 23132"]

 

 

Książki wspierające rozwój mowy. Pucio uczy się mówić

Ćwiczenia wymowy razem z Puciem! Naszą przygodę po książkach wspierających rozwój mowy rozpoczynamy od serii „Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać”. Ukazuje się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia, a jej autorki – Marta Galewicz-Kustra i Joanna Kłos – nie przestają nas zaskakiwać. To właśnie dzięki nim możemy towarzyszyć Puciowi w wielu różnych fascynujących doświadczeniach – korzystaniu z nocnika, gotowaniu pysznych placuszków, a nawet odkrywaniu najpiękniejszych zakątków Kaszub. 

Serię o Puciu tworzy kilkanaście tytułów w różnych formatach – mniejszy („Co robi Pucio?”) idealnie leży w dziecięcych rączkach, większy z kolei zawiera długie opowieści, wprost stworzone do wspólnego czytania („Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych”).

 [product search="pucio" limit="24" slider="true" onlyAvailable="true"]

 

 

Podoba wam się styl obu autorek, a przygody o Puciu już wam się znudziły? Jeśli tak, to podpowiadamy, że serię „Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać” tworzy też kilka tytułów z innymi bohaterami w roli głównej, jak m.in. „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci”. To książki stworzone z myślą o wszystkich uczących się mówienia dzieciach, także tych z opóźnionym rozwojem mowy. A przy okazji – świetnie prezentują się na półce!

 

[product id="16869, 15075, 15900"]

 


 

Książki oparte na wyrażeniach dźwiękonaśladowczych. Zupa

O czym marzą rodzice? O tym, żeby obiad czasami zrobił się sam – sam się ugotował, nałożył, a potem jeszcze po sobie pozmywał. No, zejdźmy na ziemię. Nie ma tak łatwo! Ale gotowanie zupy naprawde może być świetną zabawą – zwłaszcza dla małych dzieci, które z ogromną ciekawością eksplorują świat. Być może większość z nas nie widzi nic fascynującego w obieraniu marchewki, ale – całe szczęście! – najmłodsi pomocnicy zwykle nie podzielają naszego braku entuzjazmu. A to, z jaką radością przeglądają stworzone przez Aleksandrę Brambor-Rutkowską i Pawła Mildnera książeczki kontrastowe, jest tego najlepszym przykładem. Możecie czytać je już od pierwszych dni życia dziecka, choć są też ciekawą propozycją dla starszych dzieci.

„Zupa” i „Pranie” to dwie wyjątkowo barwne pozycje, które stymulują wzrok dziecka, rozwijają słownictwo i koordynację oko-ręka. Wspólne czytanie umilą wyrażenia dźwiękonaśladowcze. Ale zaraz, zaraz… Jaki dźwięk wydaje wirująca pralka? Zobaczcie!

 

[product id="23263, 23466, 23264"]

 

Książki wspierające rozwój mowy dziecka. Jano i Wito. W lesie

Czas na bestsellerową serię „Jano i Wito” Wioli Wołoszyn. Tworzą ją kartonowe książeczki pełne krótkich historii i ogromnej ilości wyrazów dźwiękonaśladowczych. Proste zdania, odgłosy zwierząt i przedmioty znane z najbliższego otoczenia – to bez wątpienia największe zalety serii o dużym Janie i małym Wicie. Czeka na was kilka inspirujących tytułów, m.in. „Jano i Wito. Na wsi”. Czas znaleźć ulubiony kocyk dziadka. Pomożecie?

Jesteśmy pewni, że wasze serca podbiją też przyjazne, pełne ciepła ilustracje Przemka Liputa – jego kreska nieco przypomina nam kultowy „Elementarz” Mariana Falskiego i Janusza Grabiańskiego. To razem z nim współcześni dziadkowie opanowywali naukę mowy. „Elementarz”, mimo upływu lat, nadal stanowi cudowną propozycję dla małego czytelnika i chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Nie może go zabraknąć na waszej półce.

 

 

Jan i Wito:

[product id="17075, 20434, 16615"]

 

 


 

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 23692"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium