Książki o odpieluchowaniu – niezastąpiona pomoc w pożegnaniu z pieluszką

0
Książki o odpieluchowaniu – niezastąpiona pomoc w pożegnaniu z pieluszką

Choć trudno w to uwierzyć, nie brakuje książek o odpieluchowaniu, które wywierają presję, zawstydzają czy krytykują najmłodszych... Nawet jeśli nie znajdujemy w nich zwrotów takich jak „Fuj, ale śmierdzi!”, zwróćmy uwagę na to, czy autorzy tych lektur nie stawiają dzieci korzystających z pieluszek w złym świetle. Często to z pozoru neutralne zwroty („Jesteś już dużym chłopcem, czas na nocnik” czy „Tylko prawdziwe bohaterki robią siku do nocnika!”), które mają jednak negatywny wpływ na samoocenę dziecka, sprawiają, że czuje się ono gorsze od innych. 

W tym artykule znajdziecie oparte na bliskości książki o odpieluchowaniu. Ich autorzy w przyjazny dla dzieci sposób ukazują, że korzystanie z nocnika może być wspaniałą przygodą. Zapraszamy do lektury!

Książki wspierające rozwój mowy Książki dla niemowląt Wsparcie dla rodziców

 


 

Książki o tym, jak rozpoznać gotowość dziecka do odpieluchowania – Jak zrozumieć małe dziecko?

Pierwsza książka, którą chcemy wam przedstawić, adresowana jest do wszystkich rodziców małych dzieci. Znajdziemy w niej mnóstwo wartościowych, popartych najnowszymi badaniami wskazówek dotyczących wspierania rozwoju dziecka, w tym m.in. rozszerzania diety, adaptacji przedszkolnej oraz budowania relacji bez nagród i kar. Mowa o książce „Jak zrozumieć małe dziecko?”, która ukazała się nakładem wydawnictwa NATULI dzieci są ważne. To niezwykły projekt, nad którym pracowało aż siedem zajmujących się zawodowo rozwojem dziecka mam. Rodzicom, którym zależy na odpieluchowaniu dziecka, poświęcony został rozdział Olgi Trybel. Fizjoterapeutka wyjaśnia, jak rozpoznać oznaki gotowości, kiedy jest najlepszy moment na odpieluchowanie, przedstawia również skuteczne strategie na udane pożegnanie się z pieluszką.

 [product id="18107"]

Książki do wspólnego czytania – Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki

Czas na cykl książek o Puciu stworzonych przez Martę Galewską-Kustrę i Joannę Kłos. W serii znajdziecie książeczki poświęcone wielu zagadnieniom związanym z rozwojem dziecka – w tym także odpieluchowaniu. „Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki” to przyjazna, napisana prostym językiem lektura dla najmłodszych dzieci. Tym razem nasz mały bohater otrzymuje w prezencie nocnik. Teraz wystarczy tylko, by na niego usiadł za każdym razem, gdy chce mu się siusiu lub kupę. Nie zawsze o tym pamięta, ale nie zraża się – przecież trening czyni mistrza. Książkę kupicie w naszej księgarni, polecamy!

 [product id="22954"]

Książeczki pomagające w odpieluchowaniu – Zuzia korzysta z nocnika

Zuzia, bohaterka serii „Mądra Mysz” stworzonej przez Lianę Schneider i Janinę Gorrissen, nie chce już nosić pieluszki. Mama zabiera ją na zakupy, w czasie których dziewczynka dowiaduje się, do czego służy nocnik. Korzystanie z niego nie zawsze jest proste, ale rodzice wspierają Zuzię. „Zuzia korzysta z nocnika” to pięknie zilustrowana książeczka, która oswaja dziecko z tematem kupy i delikatnie, bez nacisku zachęca do zdjęcia pieluchy.

 [product id="17130"]

Gdy dzieci obserwują starsze rodzeństwo – Kicia Kocia i Nunuś. Na nocniku

Wszystkie dzieci lubią Kicię Kocię! Ta sympatyczna, rezolutna kotka odważnie odkrywa świat i chętnie podejmuje się nowych wyzwań. Z pewnych źródeł wiemy, że niektórym dzieciom pomogła nawet pożegnać się z pieluszką. Jedną z najciekawszych lektur rzetelnie podchodzących do tematu kupy jest książeczka „Kicia Kocia i Nunuś. Na nocniku”. Tym razem Anita Głowińska opowiada, jak mała bohaterka uczy swojego braciszka, Nunusia, korzystać z nocnika. Na początku się to nie udaje, ale Kicia Kocia wpada na niesamowity pomysł. Jesteście ciekawi, jaki? Sprawdźcie!

 [product id="15351"]

Książeczki dla najmłodszych czytelników – Jadzia Pętelka robi siusiu

Jadzia Pętelka, bohaterka serii Barbary Supeł i Agaty Łukszy, pewnego dnia dostaje prezent. Na początku nie ma pojęcia, czy to kapelusz, czy pojemnik na zabawki. Szybko dowiaduje się jednak, do czego służy nocnik, a starszy brat i rodzice dziewczynki wyjaśniają, jak z niego korzystać. „Jadzia Pętelka robi siku” to książeczka, którą lubi większość dzieci – dzięki niej nauka korzystania z nocnika to niesamowita przygoda. Polecamy!

 [product id="18250"]


 

Fajne książki o odpieluchowaniu dziecka – Tosia i Julek robią siku

Ostatnia książeczka, którą chcemy wam zaproponować, to pierwszy tom serii „(Nie) tacy sami” stworzonej przez Magdalenę Boćko-Mysiorską i Dorotę Prończuk. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że bohaterowie książki „Tosia i Julek robią siku” są dokładnie tacy sami, szybko się przekonamy, jak wiele ich różni. Tym razem bliźnięta powoli żegnają się z pieluszką. Nauka korzystania z nocnika nie jest łatwa, a gdyby tego było mało, trzeba jeszcze pamiętać, by dobiec do niego na czas… Okazuje się jednak, że dla chcącego nic trudnego, a Tosia i Julek są na to najlepszym przykładem. Miłej lektury!

[product id="20820"]

Pakiet nocnikowy

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 24390, 24392, 23591, 23455, 23692, 24390, 24392, " slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 24392"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium