Pierwszy płacz, pierwszy ząbek, pierwsze słowo, pierwszy krok. W pierwszym roku życia dziecka tak wiele jest pierwszych razów. Jeśli chcecie dowiedzieć się o nich trochę więcej, książki o niemowlakach przychodzą z pomocą!
pl

Książki o niemowlakach. 5 przewodników po pierwszym roku życia dziecka

Książki o niemowlakach. 5 przewodników po pierwszym roku życia dziecka

Pierwszy płacz, pierwszy ząbek, pierwsze słowo, pierwszy krok. W pierwszym roku życia dziecka tak wiele jest pierwszych razów. Jeśli chcecie dowiedzieć się o nich trochę więcej, książki o niemowlakach przychodzą z pomocą!

Im bliżej do terminu porodu, tym intensywniej zaczynamy szukać informacji dotyczących wychowywania i pielęgnacji dziecka w pierwszych miesiącach życia. Od karmienia piersią, przez przebieranie (no właśnie, w końcu pieluchy jednorazowe czy wielorazowe?!), po wspieranie każdego etapu rozwoju dziecka. Szeroki dostęp do wiedzy – poradników, broszur, czasopism i stron internetowych – nie ułatwia jednak zadania. Specjaliści wychodzą z nowymi teoriami, metodami i wynikami badań – wszystkie wydają się słuszne, choć bardzo często są też ze sobą sprzeczne. Kogo w obliczu takiej ilości informacji mają słuchać rodzice? Przede wszystkim… siebie! A przy tym zapisać się do szkoły rodzenia, czytać takie książki i korzystać z takich portali, które będą zgodne z waszymi przekonaniami. Jeśli na przykład bliskie jest wam Rodzicielstwo Bliskości, chcecie się dowiedzieć, jak zbudować z dzieckiem szczęśliwą relację, budować więź i wspierać dziecko w zdobywaniu nowych umiejętności, zajrzyjcie do poniższych książek. My je uwielbiamy.

Książeczki dla niemowląt Książki dla dzieci 0-2 lata Wydawnictwo Natuli

Książki dla rodziców dzieci od 0 do 6 lat – Jak zrozumieć małe dziecko

Siedem niesamowitych kobiet. Wszystkie związane zawodowo z rozwojem dziecka. Razem stworzyły „Jak zrozumieć małe dziecko”, czyli przewodnik łączący w sobie najważniejsze dla przyszłych rodziców zagadnienia: sen, jedzenie, budowanie relacji bez kar i nagród, zabawę, odpieluchowanie i adaptację przedszkolną. Autorki opierają się na wiedzy z zakresu neurobiologii i własnym doświadczeniu – przystępnym językiem piszą o tym, jak kształtuje się mózg dziecka i co możemy zrobić, by ten rozwój jak najlepiej wspierać. Nie znajdziecie tu zatem sztywnych wytycznych czy metod, które błyskawicznie pomogą osiągnąć wam oczekiwane rezultaty. Ich miejsce zajmuje naturalne podejście do wychowywania dzieci – oparte na szczerości, dialogu i zaufaniu.

[product id="18107, 23323"]

Informacje na temat ciąży i wychowywania dzieci – Księga Rodzicielstwa Bliskości

„Księga ciąży”, „Księga dziecka”, „High-need baby” – oto jedne z najważniejszych współtworzonych przez Williama i Marthę Searsów książek, które od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród rodziców na całym świecie. Ich twórcy udowadniają, że posiadanie dziecka jest wspaniałym doświadczeniem, które, obok całej jego piękności, często stawia przed nami trudne wyzwania. Do jednych z nich należą nieprzespane noce, problematyczne karmienie piersią (które jeszcze w czasie ciąży wydawało się takie proste i intuicyjne!) i… zmęczone ręce opiekuna, który jeszcze nie wie, jak cudowne jest chustonoszenie. „Księga Rodzicielstwa Bliskości” to idealna książka dla rodziców małych dzieci – o rodzicielskiej codzienności, potrzebach, opiece i pielęgnacji.

[product id="18031"]

Pierwszy rok życia dziecka – Sensoryczne niemowlę

Czas na książkę o integracji sensorycznej. Za tym skomplikowanym terminem kryje się sposób, w jaki dziecko odbiera świat. A robi to wszystkimi zmysłami! Jeśli jednak proces ten zostaje zaburzony, dziecko może mieć problem z samodzielnym zasypianiem, jedzeniem czy utrzymywaniem równowagi. „Sensoryczne niemowlę” Aleksandry Charęzińskiej i Joanny Szulc to przewodnik po doznaniach sensorycznych. Napisany prostym językiem, przyjazny, wspierający. Dowiecie się stąd, jak pomóc dziecku odnaleźć się w świecie pełnym bodźców. Polecamy!

[product id="19800"]

Poradniki dla twojej rodziny –  Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy

Kołyszemy niemowlę, śpiewamy mu kołysanki, a gdy już mocno zaśnie, odkładamy je do łóżeczka i… zaczynamy zabawę od początku! Okazuje się jednak, że jest kilka niesamowitych sposobów, które mogą pomóc naszemu dziecku wyciszyć się przed snem i spokojnie zasnąć – oczywiście z naszą pomocą. Harvey Karp, autor książki „Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy”, pisze o metodzie 5S, na którą składają się: spowijanie, układanie dziecka na boku/brzuszku, wyciszanie, kołysanie i ssanie. Weźcie z niej wszystko, czego potrzebujecie! To poradnik przetrwania dla wszystkich rodziców, którzy marzą o przespanych nocach, a jednocześnie są przeciwni kontrowersyjnym, przemocowym metodom (na czele ze słynnym wypłakiwaniem się, które przynosi więcej szkody niż pożytku!).

[product id="16683"]

Pierwsza książka dla przyszłych rodziców – Cud rodzicielstwa

Ostatnia książka nie skupia się wyłącznie na niemowlętach. Nie jest też poradnikiem, nie znajdziecie w niej metod ani gotowych rozwiązań. Mimo wszystko zdecydowaliśmy się wam o niej opowiedzieć, ponieważ uważamy, że jest to jedna z najważniejszych książek, które powinny znaleźć się w biblioteczce każdego rodzica. Jej autor, Shai Orr, pisze o niewypowiedzianych prośbach, z którymi na świat przychodzi każde dziecko. Zabiera nas w podróż do naszego dzieciństwa, pyta o to, czego nam brakowało, zachęca do refleksji nad naszą przeszłością i przyszłością. „Cud rodzicielstwa” to książka o tym, by zawsze ufać swojemu dziecku – niezależnie od tego, czy ma ono szesnaście lat, czy właśnie się… urodziło. Polecamy!

[product id="22002"]

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 24390, 24392, 23591, 23455, 23692, 24390, 24392, " slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 24392"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium