Książki o dojrzewaniu dla dziewczynek – wszystko o pierwszej miesiączce, rosnących piersiach i seksie

0
Książki o dojrzewaniu dla dziewczynek – wszystko o pierwszej miesiączce, rosnących piersiach i seksie

 

Poruszanie intymnych tematów może być nieco kłopotliwe dla obu stron, dlatego świetnym pomysłem jest zabranie ze sobą książki o dorastaniu. Jeśli nasza córka będzie wstydziła się nas o coś spytać, w każdej chwili będzie mogła zajrzeć do poradnika. Przygotowaliśmy dla was dziesięć wartościowych książek o dojrzewaniu dla dziewczynek, których autorzy w przystępny sposób wyjaśniają, jak zmienia się ciało dorastającej dziewczynki.

 


 

Maja dorasta. Niezbędnik dorastającej dziewczynki i inne książki o dojrzewaniu dla dzieci – Monica Peitx

Jeśli szukacie ciekawej i w wielu miejscach bardzo zabawnej książki o dojrzewaniu dla dziewczynek, koniecznie zwróćcie uwagę na pozycję Maja dorasta, wydanej przez Wydawnictwo Debit. Jej autorka, Monica Peitx, pediatra specjalizująca się w endokrynologii i żywieniu, traktuje dojrzewanie jako fascynujący, pełen niespodzianek proces psychofizjologiczny. Taki punkt widzenia znajdziemy właśnie w dwóch książkach jej autorstwa – Maja dorasta i Kacper dorasta. Pierwsza z nich została stworzona z myślą o dorastających dziewczynkach, a jej bohaterką (i narratorką) jest dziewięcioletnia Maja. Dziewczynka dzieli się z nami swoimi doświadczeniami – np. tym, jak pewnego dnia wyczuła mały guzek w piersi i zaniepokojona wezwała swoją mamę. Mama Mai z kolei zabrała ją do lekarki, która wyjaśniła jej dokładnie, jakie zmiany zachodzą w piersiach dojrzewającej dziewczynki. W publikacji Maja dorasta znajdziemy również odpowiedzi na wiele innych pytań związanych z dorastaniem – pierwszą miesiączką, pierwszym biustonoszem, pierwszą depilacją. Kacper dorasta to z kolei propozycja dla dorastających chłopców, którzy bardzo często przejmują się problemami skórnymi, niskim wzrostem i nagłymi zmianami nastrojów. Obie wydane przez Debit książki Monici Peitx – Maja dorasta i Kacper dorasta – to niezbędniki, które powinny znaleźć się na półkach dorastających dziewczynek i chłopców. Jeśli sami nie będziemy wiedzieli, jak odpowiedzieć na jakieś pytanie, może zrobić to za nas ceniona pediatra z Barcelony, Monica Peitx.

Wartą polecenia jest również Twoje ciałopozytywne dojrzewanie, książka która jest poradnikiem, a informacje w niej zawarte mają charakter edukacyjny. Jej treść została sprawdzona przez lekarzy, w tym przez ginekolożkę, a także Moonka: Dorastanie. Rodzinna, ciałopozytywna gra edukacyjna - Rodzinna, ciałopozytywna gra karciana, zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.

 

 

[product id="19857, 22637, 19856, 22638"]


 

Ciało – śmiało! Przewodnik po dojrzewaniu – Sonya Renee Taylor

Dziewczynki bardzo często porównują się do swoich rówieśniczek i zwykle niepokoją się, gdy ich sylwetka wygląda nieco inaczej lub gdy na ich rękach czy nogach owłosienie jest bardziej widoczne. Ciało – śmiało! Przewodnik po dojrzewaniu udowodnia jednak, że wszyscy jesteśmy wyjątkowi, a różnice w wyglądzie zwykle nie stanowią nawet najmniejszego powodu do niepokoju. Autorka tej książki o dojrzewaniu dla dziewczynek, Sonya Renee Taylor, wyjaśnia, że wszystkie zachodzące w ciele dorastającej dziewczynki zmiany są normalne, a okres dojrzewania wcale nie musi być trudny – warto się jednak do niego wcześniej przygotować. Z tą książką będzie to łatwe.

 

 

[product id="16967"]


 

Wielka księga cipek i inne książki o dojrzewaniu dla dzieci – Dan Hojer, Gunilla Kvarnstrom

Wielka księga cipek to jedna z tych książek o dojrzewaniu, które od dnia premiery cały czas budzą emocje. Niektórzy ludzie – naszym zdaniem zupełnie niesłusznie – widzą w niej oburzającą publikację, która już samym swoim tytułem wywołuje skandal, inni traktują ją jako przewodnik, który z dużą swobodą odkrywa tajemnice fascynującego ciała kobiety. Autorzy tej niezwykłej książki o dojrzewaniu dla dziewczynek, Dan Hojer i Gunilla Kvarnstrom, zdecydowali się na jej publikację po ogromnym sukcesie, jaki odniosła Wielka księga siusiaków. Doceniamy ich za to, że przełamują tabu i pomagają rodzicom rozmawiać ze swoimi dorastającymi dziećmi o seksualności bez skrępowania.

 

[product id="15765"]


 

Niezbędnik każdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie – Anita Naik

Tytuł książki o dojrzewaniu stworzonej przez Anitę Naik jest tak zachęcający, że z pewnością chętnie zapozna się z nią każda dorastająca dziewczynka. Choć proces dojrzewania jest bardzo skomplikowany, autorka przekonuje, że odgrywa on ogromną rolę – jego celem jest przygotowanie ciała na zajście w ciążę i urodzenie dziecka (jeśli oczywiście nasza córka w przyszłości się na to zdecyduje). Dzięki takiemu postawieniu sprawy, dziewczynkom często dużo łatwiej jest zrozumieć i zaakceptować wszystkie zachodzące w ich ciele zmiany. Co więcej, z Niezbędnika każdej dziewczyny dowiedzą się, jak wybrać pierwszy stanik i przygotować się do pierwszej miesiączki. A jeśli macie dorastającego syna, polecamy wam Niezbędnik każdego chłopaka – znajdziecie w nim mnóstwo praktycznych porad dotyczących kłopotliwych pryszczy czy pierwszego golenia się.

 

 

[product id="19857, 19856"]


 

Królestwo dziewczynki Iwony Chmielewskiej – poetycka książka o dojrzewaniu dla dziewczynek

Królestwo dziewczynki to pierwsza w naszym zestawieniu książka o dojrzewaniu stworzona przez polską pisarkę i ilustratorkę, Iwonę Chmielewską. Autorka, nawiązując do baśni, mitów i wielkich dzieł sztuki, tworzy wyjątkową, poetycką opowieść o dziewczynce, która właśnie wkracza w dorosłość. Gdy bohaterka zaczyna miesiączkować, przekonujemy się, że okres dojrzewania to długotrwały, złożony proces, pełen nieznajomych emocji i sprzecznych uczuć. 

 

[product id="15296"]


 

Czy naprawdę wszyscy tak mają? Najlepsze odpowiedzi na pytania o dorastanie – Jan von Holleben, Antje Helms

Jeśli poszukujecie książki o dojrzewaniu dla dziewczynek, która odpowie na wszystkie pytania, które Wasza córka chciałaby Wam zadać, ale wstydzi się to zrobić, koniecznie zwróćcie uwagę na publikację Jana von Hollebena i Antji Helms. W swojej książce Czy naprawdę wszyscy tak mają? bezpośrednio i taktownie rozwiewają wątpliwości dotyczące włosów łonowych, budowy piersi, pierwszego zakochania i pocałunków.

[product id="21812"]


 

Mała książka o miesiączce Marie Oskarsson – książki o dojrzewaniu dla dziewczynek pisane wprost

Niech Was nie zwiedzie tytuł tej książki o dojrzewaniu – Mała książka o miesiączce jest co prawda mała, ale na pewno nie krótka. Na przeszło trzystu stronach jej autorka, Marie Oskarsson, wyjaśnia, czym jest miesiączka, po co się pojawia i jak wpływa na nasze samopoczucie. Co ważne, o wszystkim pisze wprost – także o tym, dlaczego w reklamach podpasek krew zawsze jest niebieska. Polecamy!

[product id="16213"]


 

Sex edukacja. O dojrzewaniu, relacjach i świadomej zgodzie – Jennifer Lang

Sex edukacja to książka napisana dla nieco starszych dziewczynek – tych, które pierwszą miesiączkę mają już za sobą, lecz pierwsze zbliżenie jeszcze przed sobą. Jej autorka, Jennifer Lang, wyjaśnia, czym jest seks, obala związane z nim mity i daje praktyczne wskazówki dotyczące pierwszych randek i związków. Co ważne, dokładnie omawia również nadużycia i napaści seksualne, tłumaczy, na czym polega zgoda i jakimi słowami należy ją wyrażać.

[product id="21545"]


 

Zwykła książka o tym, skąd się biorą dzieci Alicji Długołęckiej – książki o dojrzewaniu dla dziewczynek, które nie wierzą już w bociana

Książki o dojrzewaniu bardzo często odpowiadają również na pytanie, które dziecko często zadaje nam już w wieku trzech czy czterech lat. Odpowiedź na nie znajdziemy w Zwykłej książce o tym, skąd się biorą dzieci. Jej autorka, Alicja Długołęcka, udowadnia, że o seksualności można pisać wprost. Nie ma dla niej tematów tabu, wyjaśnia wszystko bez cenzury. Co ważne, na kartach tej książki o dojrzewaniu znajdziemy również fragmenty prawdziwych rozmów z dziećmi.

 

[product id="16974"]


 

Skąd się (nie) biorą dzieci? – BiancaBeata Kotoro, Wiesław Sokoluk

Skąd się (nie) biorą dzieci? Bianci–Beaty Kotoro i Wiesława Sokoluka to ciekawa propozycja dla wszystkich rodziców, którzy chcą przygotować się do trudnej rozmowy dotyczącej seksu, anatomii i różnic pomiędzy płciami. W publikacji tej oprócz wielu wartościowych informacji znajdziemy również inspirujące ilustracje stworzone przez Łukasza Jagielskiego, dzięki którym jest ona również bardzo przystępna nawet dla przedszkolaków. Z taką książką rozmowy o dorastaniu nie będą już trudne i stresujące. Polecamy!

 

[product id="15059"]


 

2017.Bibliografia:
M. Peitx, Maja dorasta. Niezbędnik dorastającej dziewczynki, tłum. A. Picheta, Debit, 2018. S. R. Taylor, Ciało – śmiało! Przewodnik po dojrzewaniu, tłum. A. Kamińska, Znak Emotikon, 2019.
D. Höjer, G. Kvarnström, Wielka księga cipek, przeł. E. Jaszczuk, Czarna Owca, 2010.
A. Naik, Niezbędnik każdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie, P. Zarawska, Debit, 2019.
I. Chmielewska, Królestwo dziewczynki, Wydawnictwo Entliczek, 2014.
J. von Holleben, A. Helms, Czy naprawdę wszyscy tak mają? Najlepsze odpowiedzi na pytania o dorastanie, tłum. M. Kaczmarek, Mamania, 2020.
M. Oskarsson, Mała książka o miesiączce, tłum. R. Szeląg, Czarna Owca, 2009.
J. Lang, Sex edukacja. O dojrzewaniu, relacjach i świadomej zgodzie, tłum. M. Witkowska, Laurum, 2020.
A. Długołęcka, Zwykła książka o tym, skąd się biorą dzieci, Czarna Owca, 2019.
B.-B. Kotoro, W. Sokoluk, Skąd się (nie) biorą dzieci? czyli Dwa w jednym: opowieści dla Przedszkolaka i Małego Żaka oraz instruktarz w pigułce dla Dorosłych, Beata Vita,
2017.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium