Książki o dojrzewaniu dla chłopców – wszystko o pierwszym goleniu, problemach skórnych i erekcji

0
Książki o dojrzewaniu dla chłopców – wszystko o pierwszym goleniu, problemach skórnych i erekcji

Dorastający chłopcy bardzo często zastanawiają się, dlaczego tak szybko rosną, kiedy pierwszy raz powinni sięgnąć po maszynkę do golenia i czy wypryski, które codziennie widzą w lustrze, kiedykolwiek znikną. Wybraliśmy dla was dziesięć ciekawych i wartościowych książek o dojrzewaniu dla chłopców, w których znajdą oni odpowiedzi na wszystkie krępujące pytania.


 

Kacper dorasta. Niezbędnik dorastającego chłopca i inne książki o dojrzewaniu dla dzieci – Monica Peitx

Kacper dorasta to jedna z najpopularniejszych w ostatnich latach książek o dojrzewaniu dla chłopców. Jej autorka, Monica Peitx, pediatra specjalizująca się w endokrynologii i żywieniu, rozwieje wszystkie wątpliwości, jakie pojawiają się w głowach naszych dorastających synów. Bohaterem książki jest dziewięcioletni Kacper, który pewnego dnia dostrzega, że jego ciało zaczyna się zmieniać. Nie rozumie, skąd biorą się ciągłe wahania nastrojów i dlaczego niektóre koleżanki z jego klasy są już wyższe od niego. Chciałby również wiedzieć, czy włosy wyrosną mu na całym ciele, jak jest zbudowany układ rozrodczy, czym jest sperma i polucje. Autorka pisze o tym wszystkim bez skrępowania, językiem zrozumiałym dla dorastających chłopców – w jej książce penis jest penisem, a nie siusiakiem czy ptaszkiem (takie samo podejście prezentuje w swojej innej książce, Maja dorasta, stworzonej z myślą o dojrzewających dziewczynek – choć tu oczywiście pojawiają się nazwy żeńskich narządów płciowych). Obie wydane przez Wydawnictwo Debit książki Monici Peitx – Maja dorasta i Kacper dorasta. – to bardzo ciekawe propozycje dla wszystkich chłopców i dziewczynek, którzy wkraczają w okres dorastania.

Wartą polecenia jest również Moonka: Dorastanie. Rodzinna, ciałopozytywna gra edukacyjna - Rodzinna, ciałopozytywna gra karciana, zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.

[product id="19857, 22638, 19856"]


 

Niezbędnik każdego chłopaka. Jak ogarnąć dojrzewanie – Phil Wilkinson

Dojrzewanie jest wspaniałym etapem w życiu każdego chłopca, ale czasami potrafi dać w kość. Nasi dorastający synowie zwykle postrzegają siebie dużo gorzej niż widzą ich inni – uważają, że są za wysocy albo za niscy, za chudzi albo za grubi. Martwią się tym, że brzydko pachną albo że są słabi i drobni, podczas gdy ich rówieśnicy przypominają początkujących kulturystów. Phil Wilkinson, autor Niezbędnika każdego chłopaka, odpowiada na wszystkie pytania, które zadają sobie dorastający chłopcy i uspokaja – na wszystko przyjdzie czas!

 

 

[product id="19856"]


 

Ciało – śmiało! Dla chłopaków. Przewodnik po dojrzewaniu – Scott Todnem

Jeśli szukacie ciekawej książki o dojrzewaniu dla chłopców, koniecznie zwróćcie uwagę na Ciało – śmiało! To zaufany i pozytywny poradnik, dzięki któremu nasi synowie dowiedzą się, jak dokładnie przebiega okres dojrzewania. Jego autor, Scott Todnem, wyjaśnia, w jaki sposób opanować szalejące emocje, jak radzić sobie w relacjach z najbliższymi i dlaczego nigdy nie warto porównywać się z innymi. Koniecznie sięgnijcie po tę książkę ze swoim synem.

[product id="20419"]


 

Wielka księga siusiaków i inne książki o dojrzewaniu dla dzieci – Dan Hojer, Gunilla Kvarnstrom

Wielka księga siusiaków to wyjątkowe kompendium wiedzy o dojrzewaniu stworzone przez Dana Hojera i Gunillę Kvarnstrom. Niech was nie zwiedzie infantylny tytuł – pochodzący ze Szwecji autorzy podchodzą do tematu bardzo poważnie. Wyjaśniają, czym jest erekcja i czy dziewięć wzwodów w ciągu jednej nocy stanowi powód do niepokoju. Znajdziemy tu również mnóstwo ciekawostek o penisach, które mogą być dużym zaskoczeniem nawet dla… dorosłych! Zaintrygowani?

 

[product id="15064"]


 

Odpowiedz mi! Dzieci pytają o intymne sprawy – Katharina von der Gathen, Anke Kuhl

Odpowiedz mi! to niezwykła książka o dojrzewaniu dla dzieci. Jej autorka, Katharina von der Gathen, niemiecka edukatorka seksualna, wyczerpująco i rzetelnie odpowiada tu na zadane przez najmłodszych pytania związane z dorastaniem, ciałem i seksem. Na naszą uwagę zasługują nietuzinkowe, zabawne ilustracje stworzone przez Anke Kuhl (znajdźcie drugą taką publikację, w której narysowani bohaterowie robią balon z prezerwatywy!). Dzięki tej książce dorastający chłopcy będą mogli dowiedzieć się, dlaczego ciało jest tak ważne, czy seks jest zabawny oraz jak długo trwa poród. Gorąco polecamy Wam tę książkę!

 

[product id="15380"]


 

Zły dotyk. Nie! Delphine Sauliere, Gwenaelle Boulet, Marie Spenale – książki o dojrzewaniu dla chłopców

Molestowanie seksualne jest bardzo poważnym i trudnym tematem. Choć doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze dzieci jak najszybciej powinny od nas dowiedzieć się, na czym polega molestowanie i jak należy na nie reagować, bardzo często nie wiemy, jak przygotować się do takiej rozmowy. Z pomocą przychodzi książka Zły dotyk. Nie! Autorzy umieścili w niej pięć komiksowych historii przedstawiających różne sytuacje i zagrożenia, w jakich znaleźć może się dziecko. To bardzo ważna publikacja dla dzieci i dorosłych, która wyjaśnia, co zrobić, gdy ktoś przekracza nasze granice.

 

[product id="18315"]


 

Ciało. Jak to działa? i inne książki o dojrzewaniu dla chłopców – Marta Maruszczak

Ciało. Jak to działa? to niezwykle wartościowa książka o dorastaniu dla chłopców. Jej autorka, Marta Maruszczak, w przystępny sposób tłumaczy mechanizmy fizjologii i anatomii człowieka – wyjaśnia między innymi, skąd ciało wie, kiedy ma przestać rosnąć, i czy włosy rosną przez całe nasze życie. To publikacja, w której nie ma tematów trudnych lub wstydliwych. Zajrzyjcie do niej razem ze swoim dorastającym synem i sprawdźcie, jakie tajemnice kryją wszystkie części waszego ciała. 

[product id="16154"]


 

O maluchu w brzuchu, czyli skąd się biorą dzieci – Marta Maruszczak

Marta Maruszczak jest również autorką książki O maluchu w brzuchu – publikacji, która pomaga najmłodszym zrozumieć istotę seksualności. Jej bohaterka, Mela, bardzo chciałaby wiedzieć, skąd się biorą dzieci. Pyta o to swoich rodziców i dziadków, jednak ich odpowiedź zwykle nie wystarcza jej na długo – gdy dorasta, oczekuje bardziej szczegółowych informacji. Ta książka o dojrzewaniu to znakomita pomoc, która może towarzyszyć wam nawet przez wiele lat – stanowi wartościowe źródło wiedzy zarówno dla najmłodszych dzieci, jak i dla nastolatków.

 

[product id="17514"]


 

9 miesięcy. Od zarodka do noworodka! Przewodnik po ciąży dla całej rodziny – Courtney Adamo, Esther van de Paal

9 miesięcy. Od zarodka do noworodka to ciekawa książka, która wyjaśnia, jak powstaje nowe życie. Jej autorki, Courtney Adamo i Esther van de Paal, prowadzą nas przez wszystkie miesiące ciąży – aż do jej samego finału, czyli narodzin dziecka. Dzięki tej publikacji dorastający chłopcy mogą poznać wiele interesujących ciekawostek dotyczących poczęcia, ciąży i porodu. Polecamy!

 

[product id="20629"]


 

Nie wierzcie w bociany – Elżbieta Pajączkowska, Krystyna Ponińska

Nie wierzcie w bociany to wyjątkowa książka o dojrzewaniu dla chłopców, która w przystępny sposób przybliża tajemnice powstawania ludzkiego życia. Jej autorki, Elżbieta Pajączkowska i Krystyna Ponińska, przedstawiają różnice w budowie ciała mężczyzny oraz kobiety i wyjaśniają, jak rozwija się dziecko w brzuchu mamy. Z humorem i bez kontrowersji udowadniają nam, że bociany nie mają z tym nic wspólnego.

[product id="16268"]


 

Bibliografia:
M. Peitx, Kacper dorasta. Niezbędnik dorastającego chłopca, tłum. A. Picheta, Debit, 2018.
P. Wilkinson, Niezbędnik każdego chłopaka. Jak ogarnąć dojrzewanie, tłum. P. Zarawska, Debit, 2019.
S. Todnem, Ciało – śmiało! Dla chłopaków. Przewodnik po dojrzewaniu, tłum. M. Gądek, Znak Emotikon, 2020.
D. Höjer, G. Kvarnström, Wielka księga siusiaków, tłum. H. Thylwe, Czarna Owca, 2009.
K. von der Gathen, A. Kuhl, Odpowiedz mi! Dzieci pytają o intymne sprawy, tłum. A. Magdziarz, Wydawnictwo Dwie Siostry, 2018.
D. Saulière, B. Després, Zły dotyk. Nie!, tłum. A. Skowrońska, Muchomor, 2005.
M. Maruszczak, Ciało. Jak to działa?, Multico, 2012.
M. Maruszczak, O maluchu w brzuchu, Nasza Księgarnia 2019.
C. Adamo, E. van de Paal, 9 miesięcy. Od zarodka do noworodka! Przewodnik po ciąży dla całej rodziny, P. Zagórska, Babaryba, 2020.
E. Pajączkowska, K. Ponińska, Nie wierzcie w bociany, Leonis, 2013.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium