Książki o dinozaurach dla dzieci

0
Książki o dinozaurach dla dzieci

Książki o dinozaurach dla dzieci

Dinozaury wyginęły? Nic z tych rzeczy! Większość z nich znajdziecie na kartach wspaniałych lektur, które dla was przygotowaliśmy. Oto najlepsze książki o dinozaurach dla dzieci (i nie tylko).

Pierwsze dinozaury pojawiły się w triasie, czyli około 237 milionów lat temu. Cóż, choć od tej pory minęło już trochę czasu, dinozaury nadal nas fascynują. Trudno jest zliczyć wszystkie poświęcone im publikacje naukowe – te zresztą mogą być skomplikowanym źródłem wiedzy dla wszystkich małych paleontologów. To właśnie z myślą o najmłodszych czytelnikach powstały książki o dinozaurach dla dzieci, które w prosty i bardzo ciekawy sposób wyjaśnią, jak żyły te niesamowite, ogromne kręgowce.

 

Książki o dinozaurach – Ivar ratuje małego stegozaura – Lisa Bjarbo, Emma Gothner

Zaczynamy od wyjątkowej serii o dinozaurach dla najmłodszych, którą pokochają wszyscy mali miłośnicy dinozaurów. Jej bohater, Ivar, pewnego dnia przekonuje się, że jego ukochane, schowane w pudełku kręgowce ożyły! Pudełko to nie bez powodu nazywa się Krainą Dinozaurów – Ivar wie przecież o nich wszystko. Od tej pory możemy towarzyszyć Ivarowi i jego przyjaciołom w niezwykłych przygodach. Sięgnijcie po książki o dinozaurach wchodzące w skład serii, takie jak: Ivar ratuje małego stegozaura, Ivar zaprzyjaźnia się z tyranozaurem, Ivar i zaginiony diplodok oraz Ivar ratuje głodne triceratopsy. U nas znajdziecie je również w atrakcyjnym cenowo pakiecie.

[product id="16747, 16746, 21553"]

[product id="21554, 22707"]

 

Przegląd książek o dinozaurach – Dinozaury od A do Z – Dieter Braun

Mamy ważną wiadomość dla wszystkich małych paleontologów. Tej niezwykłej książki o dinozaurach nie może zabraknąć w waszej biblioteczce! Dinozaury od A do Z to książka, która przybliży wam wszystkie sekrety tych prehistorycznych stworzeń. Dzięki niej dowiecie się, kiedy i gdzie żyły dinozaury, co jadły, jak wyglądały i nie tylko. Znajdziecie tu ponad 300 dinozaurów – od ardonyksa do zuniceratopsa. Dla ułatwienia wszystkie z nich zostały opisane w porządku alfabetycznym i uzupełnione mnóstwem fascynujących ilustracji. Gorąco polecamy.

 

[product id="21086"]

 

Książki o dinozaurach – Dinozaury – opracowanie zbiorowe

Czas na kolejną pięknie zilustrowaną książkę z ogromną ilością ciekawych informacji. Mowa o wchodzącej w skład serii Młodzi przyrodnicy pozycji Dinozaury. Czym cykl ten wyróżnia się na tle innych dostępnych w księgarniach? Przede wszystkim tym, że powstał z myślą o dzieciach, które dopiero zdobywają i doskonalą umiejętność czytania. Krótkie zdania oraz wyraźna, gruba czcionka zachęcą małych czytelników do samodzielnego przeglądania lektury, a zawarte w niej ciekawostki z życia dinozaurów zaproszą do wspólnego odkrywania prehistorycznego świata. Z tej książki o dinozaurach dowiecie się również, że nie wszystkie dinozaury były ogromne – niektóre z nich mierzyły zaledwie kilka centymetrów. Ciekawi? Sprawdźcie!

 

[product id="17472"]

 

Książki o dinozaurach – Dziobem, piórem i pazurem o dinozaurach – Guido van Genechten

Jeśli jesteście przekonani, że trzymacie w ręku książkę dla dzieci o dinozaurach, musimy wyprowadzić was z błędu. Niech nie zwiedzie was ani tytuł, czyli Dziobem, piórem i pazurem o dinozaurach, ani ogromny tyranozaur, który okazale prezentuje się na okładce książki. To tak naprawdę książka o… kurze. Tak, tak! Właściwie to nie jest ona tu mile widziana – narrator sam próbuje ją stąd wygonić, ale, niestety, z marnym skutkiem. Kura za wszelką cenę próbuje nam udowodnić, jak wiele łączy ją z dinozaurami. Pokazuje swoje skrzydła, tłumaczy, że potrafi znosić jaja – tak samo jak dinozaury! Wszystkie te argumenty nie brzmią zbyt przekonująco, ale na ostatnich stronach książki czeka nas niesamowita niespodzianka.

 

[product id="17112"]

 

Przegląd książek o dinozaurach – Mieszkańcy prehistorycznego świata – Helene Rajcak i Damien Laverdunt

Książka popularnonaukowa dla dzieci? Dlaczego nie! Autorami jednej z nich, zatytułowanej Mieszkańcy prehistorycznego świata, są Helene Rajcak i Damien Laverdunt. Na przeszło siedemdziesięciu stronach tej wyjątkowej książki o dinozaurach znajdziecie mnóstwo ciekawostek dotyczących historii odkryć paleontologicznych. Ilustracje (przedstawione w postaci plansz informacyjnych) oraz komiksowe opowieści dotyczące każdego odkrycia z pewnością przypadną do gustu każdemu miłośnikowi prehistorycznych stworzeń.

[product id="22663"]

 

Książki o dinozaurach – Opowiem ci, mamo. Co robią dinozaury – Emila Dziubak

Nasze zestawienie zamykamy książką o dinozaurach, która będzie najlepszym prezentem dla wszystkich dzieci uwielbiających prehistoryczne przygody. Opowiem ci, mamo. Co robią dinozaury, bo o niej mowa, to książka, która zawiera najciekawsze informacje dotyczące dinozaurów. Ale to nie tylko wyjątkowe źródło wiedzy – to także piękne, bogate ilustracje, które pokocha każde dziecko w wieku od 2 do 6 lat. Czy wiecie na przykład, kiedy powstała nasza planeta, kto był przodkiem największych dinozaurów i jakie zwierzęta żyły razem z nimi? Jeśli nie, to ta książka jest dla was. Polecamy!

 

[product id="15282"]Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium