⭐Kultowy święty Mikołaj istnieje naprawdę. I naprawdę dla nas wszystkich ma coś wyjątkowego. Odwiedza was Święty Mikołaj? A jeśli tak, to kiedy? Pytamy, bo z tymi terminami sprawa jest trochę skomplikowana. W Polsce, wbrew pozorom, wcale nie przychodzi on w Boże Narodzenie, a więc wtedy, gdy choinka jest pięknie ozdobiona, a na stole stoi mnóstwo pyszności.✔️ Zamów!
pl

Książki o Mikołaju. 5 opowieści o sprytnym brodaczu z Laponii

Książki o Mikołaju. 5 opowieści o sprytnym brodaczu z Laponii

Podobno rozdaje prezenty tylko grzecznym dzieciom, ale z pewnych źródeł wiemy, że to bujda na resorach. Na jego potężnej liście widzieliśmy nazwiska i adresy, ale żadnej adnotacji o grzeczności tam nie ma. Poważnie. Nie wierzycie? To łapcie książki o Mikołaju! Przekonacie się, że kultowy święty istnieje naprawdę. I naprawdę dla nas wszystkich ma coś wyjątkowego.

Odwiedza was Święty Mikołaj? A jeśli tak, to kiedy? Pytamy, bo z tymi terminami sprawa jest trochę skomplikowana. W Polsce, wbrew pozorom, wcale nie przychodzi on w Boże Narodzenie, a więc wtedy, gdy choinka jest pięknie ozdobiona, a na stole stoi mnóstwo pyszności. Wtedy odwiedza was z pewnością Gwiazdor (jeśli mieszkacie na północy Polski), Aniołek (w Małopolsce i na Śląsku Cieszyńskim), Dzieciątko (na Górnym Śląsku) i Gwiazdka (na Dolnym Śląsku). To wszyscy? A skąd! Są jeszcze krasnoludki, które obsługują Płaskowyż Tarnogrodzki. A na Świętego Mikołaja, zgodnie i jednogłośnie, wszyscy czekamy 6 grudnia, a więc w Mikołajki. To jest nieco zawiłe, ale nie przejmujcie się! Autorzy poniższych książek wszystko wam wyjaśnią.

     Propozycja świąteczna od Natuli     

[product id="24922"] 

Wsparcie dla rodziców Gry i zabawki Książki świąteczne dla dzieci

Książki o Mikołajach dla najmłodszych dzieci – Wierzcie w Mikołaja!

„Wierzcie w Mikołaja!” – to nie tylko przesłanie tego zestawienia, ale też tytuł pierwszej wymienionej w nim książki dla nieco starszych dzieci. Jej autorka, Lotta Olsson, opowiada tu o ogromnej ilości tajemniczych wydarzeń, które mogą sprawić, że świąt… nie będzie. Igły, zamiast zdobić choinkę, leżą na podłodze, bułeczki się nie udają, a na dodatek robi się ciemno, bo świece adwentowe zaczynają gasnąć. Nie ma żartów, trzeba działać! Tina, bohaterka książki, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Cel jest oczywisty – święta, mimo wszelkich przeciwności, nie mogą wypaść z kalendarza, a wszystkie dzieci mają otrzymać wymarzone prezenty. Oprócz ciekawej, trzymającej w napięciu opowieści, znajdziecie tu również przepiękne ilustracje Benjamina Chauda. Od razu wprowadzą was w świąteczny nastrój!

[product id="16231"]

Książki dla dzieci o Świętym Mikołaju – Opowiem ci, mamo, o Świętym Mikołaju

Ile tu reniferów! Każdy z nich jest oczkiem w głowie Świętego Mikołaja, ale umówmy się – trudno jest opiekować się takim stadem w pojedynkę, a przy okazji zajmować się logistyką dostaw prezentów na cały świat. Święty Mikołaj nie zajmuje się reniferami sam – pomagają mu skrzaty. Niech to będzie nasza mała tajemnica. Więcej takich sekretów odkryje przed wami świąteczna opowieść „Opowiem ci, mamo, o Świętym Mikołaju” Oli Woldańskiej-Płocińskiej. Świetna do samodzielnego czytania, a przede wszystkim opowiadania o tym, co dzieje się w książce. A dzieje się naprawdę dużo! Kilkanaście ogromnych ilustracji pełnych szczegółów aż proszą się o to, by je opisać – nawet jeśli czytelnicy jeszcze nie znają liter. Wszystko to sprawia, że to doskonała książka dla przedszkolaków, choć też spokojnie ucieszy młodsze dzieci.

[product id="23219"]

Książki o Świętym Mikołaju – Gdzie jest Mikołaj?

Oto zależność znana od lat: jeśli pójdziecie spać, to niezwykły Święty Mikołaj od razu przyniesie prezenty. A jeśli wcale nie macie zamiaru się położyć, to nici z wielkiego obdarowywania. Nie do końca wiemy, co oba fakty mają ze sobą wspólnego (chyba że Święty Mikołaj wie więcej o fazach snu, niż sądzimy…). Nie wie tego też Mały Miś, którego mama zachęca do pójścia do łóżka. A Mały Miś… ani śni! Przecież już sama wiadomość o wizycie Świętego Mikołaja jest tak niesamowita, że nie da się zasnąć. Poza tym nie zapominajmy o wielu technicznych aspektach całego przedsięwzięcia, które trzeba dopiąć na ostatni guzik. Mały Miś zastanawia się, czy ich przyszły gość zmieści się w kominie i czy jest duży jak Tata Miś. Te wątpliwości to jednak nic przy pytaniu, które cały czas chodzi Małemu Misiowi po głowie: „Gdzie jest Mikołaj?”. Twórcy książki, David Bedford i Tim Warnes, już to wiedzą.

[product id="21903"]

Świąteczne książki dla dzieci – Nowa praca Świętego Mikołaja

Święty Mikołaj jest już niepotrzebny. Renifery też nie. Czasy się zmieniły, prezenty mają rozwozić drony. A to nie koniec problemów – nie zapominajcie, że Mikołaj jest jeszcze zbyt młody, by przejść na emeryturę. Co ma teraz robić? Do tej pory skrupulatnie planował harmonogram – przez prawie cały rok piekł ciasta, czytał książki i wyprowadzał renifery na spacer, ale grudzień zawsze był dla niego niesamowicie intensywny. I zawsze na te grudniowe dni (i noce!) czekał. A teraz… zmiana planów. Święty Mikołaj musi szukać nowej pracy. Gdzie może pracować? W restauracji? A może korporacji? Nie, to nie dla niego… Hojny brodacz szybko przekonuje się jednak, że, mimo wszystkich przeciwności losów, marzenia można spełniać. O tym, co się dzieje, gdy w grudniu nie przychodzi Święty Mikołaj (bo choć kochał swoją dotychczasową pracę, teraz realizuje się w zupełnie innym miejscu!), przeczytacie w książce „Nowa praca Świętego Mikołaja” Michele D’Ignazio.

[product id="23130"]

Świąteczne książki dla najmłodszych dzieci – Idą święta! O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie

Ostatnia książka to wielka księga Bożego Narodzenia, Mikołajek i wielu innych świątecznych rytuałów. Dajemy wam słowo! Stąd dowiecie się, dlaczego w wielu miejscach na świecie od lat organizuje się bożonarodzeniowe jarmarki i skąd wziął się magiczny zwyczaj ubierania choinki. Mnóstwo, całe mnóstwo ciekawostek – a wszystkie zebrane przez Monikę Utnik-Strugałę z wyjątkowymi ilustracjami Ewy Poklewskiej-Koziełło. Jeśli zatem jeszcze zastanawiacie się, jak to jest, że wszystkie dzieci na świecie dostają prezenty tego samego dnia, nie wahajcie się – czeka na was potężna, bardzo ciekawa książka „Idą święta! O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie”, która przyjemnie wypełni wam wszystkie grudniowe wieczory.

[product id="24731"]

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 24390, 24392, 23591, 23455, 23692, 24390, 24392, " slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 24392"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium