Książki dla rocznego dziecka – ponadczasowe bajki i atrakcyjne nowości

0
Książki dla rocznego dziecka – ponadczasowe bajki i atrakcyjne nowości

 

Roczne dzieci to wulkany energii! Ostatnie miesiące minęły im pod znakiem nabywania wielu ważnych umiejętności, jednak prawdziwa przygoda dopiero się zaczyna. Pomiędzy bieganiem po lesie i budowaniem zamków z piasku koniecznie znajdźcie czas na dobrą literaturę. Przedstawiamy wam najlepsze książki dla rocznego dziecka.

Od pierwszego spojrzenia w oczy rodzica do pierwszego samodzielnego kroku. Pierwszy rok życia dziecka jest taki fascynujący! Nauka nowych umiejętności i doskonalenie dotychczasowych jednak się nie kończy. Roczne dziecko coraz chętniej samodzielnie przegląda książeczki, wskazuje palcem ilustracje, a nawet uczy się nazywać widziane obiekty. To niesamowita zdolność, którą warto wspierać już od samego początku. Podrzucamy wam bestsellerowe tytuły i podpowiadamy, co charakteryzuje dobre książki dla rocznego dziecka.

Książki wspierające rozwój mowy Książki dla niemowląt Wsparcie dla rodziców

 


 

Najlepsze książki dla rocznego dziecka – Spacer

Książeczki kontrastowe są zarezerwowane tylko dla niemowląt? Nic bardziej mylnego! Choć w tego typu publikacjach królują kontrastowe obrazki stymulujące wzrok młodszych dzieci, ich uzupełnieniem często są też wyrazy dźwiękonaśladowcze i pierwsze słowa, które odgrywają bardzo ważną rolę w rozwoju mowy dziecka. Doskonałym przykładem takich publikacji są książeczki kontrastowe dla najmłodszych stworzone przez Aleksandrę Brambor-Rutkowską i Pawła Mildnera. Kilka miesięcy temu ukazały się dwa pierwsze tytuły – „Pranie” i „Zupa” – a niedawno dołączył do nich również „Spacer”. Co znajdziecie w tej książce? Mnóstwo ciekawych rzeczy! Samochody, drzewa, wodę, ptaki i psa – wszystkie w towarzystwie najróżniejszych dźwięków. To seria książeczek, którą polecamy wam z całego serca.

[product id="23263, 23466, 23264"]

 


 

Najlepsze książki dla najmłodszych czytelników – Pszczoła. Pokochaj naturę

Czas na kolejne książeczki, które stymulują zmysły dziecka i zapraszają do radosnej zabawy. Mowa o serii „Akademia Mądrego Dziecka”, a konkretnie – najnowszym cyklu „Pokochaj naturę”. Każda publikacja przybliży wam sekrety małych, bardzo pożytecznych stworzeń – wśród nich znalazła się „Pszczoła”, „Biedronka”, „Pająk” i „Motyl”. Jeśli jeszcze się wahacie, mamy dla was argument nie do przebicia – to piękne ilustracje, kartonowe strony i ruchome elementy, które zachęcają małych czytelników do trenowania motoryki małej.

[product id="23641, 23642, 23640, 23643"]

 


 

Ulubione książki dla rocznego dziecka – Dobra książeczka dla dzieci w wieku 1-1,5 roku

Kolejna bestsellerowa seria – „Dobra Książeczka” – skoncentrowana jest na pierwszych słowach typowych dla rozwoju mowy dziecka. Ich rozumienia i używania dziecko uczy się w dwóch pierwszych latach życia, dlatego jest to najlepszy czas na wspólne czytanie. „Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 1-1,5 roku” to część, w której mali czytelnicy będą mogli przeczytać o codziennych, znanych im doskonale aktywnościach. Seria Agnieszki Starok i Agnieszki Filipowskiej to cudowna przestrzeń dla rocznych dzieci (i nie tylko) wypełniona prostymi zdaniami i pięknymi ilustracjami. Gorąco wam ją polecamy.

[product id="22161, 22180"]

 


 

Najlepsze książki dla najmłodszych czytelników – Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Bajki

Nasz przewodnik po najlepszych książkach dla rocznego dziecka zamykają piękne bajki, które większość współczesnych rodziców (i dziadków) pamięta ze swojego dzieciństwa. Mowa o tomie „Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Bajki”, w którym – obok ponadczasowych słów znanego autora – znajdziemy piękne, bajecznie kolorowe ilustracje Joli Richter-Magnuszewskiej. To doskonała propozycja dla rocznego dziecka, która zachęci je do powtarzania nowych wyrazów. Czy nie jest zbyt poważna, angażująca? Nie! Pamiętajcie, że rozwój mowy jest bardzo dynamiczny – już dwulatek zaczyna łączyć słowa, tworząc pierwsze zdania, które z biegiem czasu są coraz bardziej rozbudowane. Zaproście dzieci zarówno do świata klasycznych, znanych od pokoleń dzieł, jak i całkiem nowych, stworzonych z myślą o najmłodszych publikacji. Bawcie się dobrze!

[product id="15255, 15206, 15205"]

 


Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 23692"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium