Książki dla najmłodszych – wartościowe i ciekawe tytuły dla niemowląt i małych dzieci

0
Książeczki dla niemowląt. 10 książek stworzonych z myślą o najmłodszych

Niemal wszystkie prezentowane przez nas książki dla najmłodszych mają sztywne okładki i wytrzymałe kartonowe strony, które zniosą niejedno. Przede wszystkim jednak są to prawdziwe książki stworzone przez artystów a nie – jak to często bywa w przypadku czytelników w wieku 0-2 lata – wyroby książkopodobne.

Popularne serie dla dzieci Książki dla niemowląt Wsparcie dla rodziców


 

Pierwsze słowniki dla dzieci – Księga dźwięków i W domu, w dziczy, na ulicy

Księga dźwięków, czyli pierwszy słownik wyrazów dźwiękonaśladowczych. Idealny dla maluchów, które chciałyby już coś powiedzieć, ale nie bardzo potrafią, a poza tym bardzo gruby i bogaty w nowe słowa. Absolutny must have w biblioteczce każdego dziecka. Możliwość powtarzania sprawia maluchom wiele radości! 

W domu, w dziczy, na ulicy to także rodzaj słownika. Książkę stworzyła Fiep Westendorp – holenderska ilustratorka, która narysowała między innymi Julka i Julkę, kultowych bohaterów. Książka składa się z 24 rozkładówek, a każda z nich pokazuje inny temat: miasto, muzykę, pojazdy.

[product id="15196, 16619"]

 

Seria książeczek do śpiewania z Muchomora

Genialna seria, która niezależnie od tego, ile egzemplarzy dodrukuje wydawnictwo, znika z rynku niemal natychmiast. Prosty pomysł – na kartonowych stronach zamieszczono teksty tradycyjnych polskich piosenek. Ilustracje do nich wykonali do nich świetni graficy. Najpiękniejsza chyba z serii jest książeczka dla dzieci Jedzie pociąg z daleka z ilustracjami Ewy Kozyry-Pawlak. W zasadzie nie są to ilustracje w klasycznym rozumieniu, ale obrazki wyszywane ze szmatek. Cudo! 

Poza tą ukazały się w serii jeszcze następujące tytuły: Jadą, jadą misie, Gdzieżeś ty bywał, czarny baranie, Ptaszek z Łobzowa, Przybieżeli do Betlejem oraz Stary niedźwiedź mocno śpi (wszystkie z ilustracjami Agnieszki Żelewskiej), a także Miała baba koguta z ilustracjami Jony Jung i Tańcowały dwa Michały zilustrowane przez Jana Bajtlika. Uwaga! Te książki trzeba śpiewać, tylko wtedy zostaną ukochaną lekturą. Jeśli nie pamiętacie melodii, wystarczy odpalić Youtube’a.

 

 


Książki dla najmłodszych – stary, dobry Eric Carle

Ukochane przez dzieci na całym świecie książki Erica Carle’a to klasyka literatury dla najmłodszych. Zwierzęta, kolory, interakcja – to trzy klucze do ich sukcesu. Polecamy zwłaszcza Bardzo głodną gąsienicę, której bohaterka wędruje przez świat w poszukiwaniu jedzenia i przegryza się przez rozmaite smakołyki. Maluch może wędrować jej śladem, przewiercając się przez dziurki w kartach książki. Ciekawą propozycją jest również Od stóp do głów – książka, w której naśladowanie różnych zwierząt zamienia się w niezwykle zabawną gimnastykę.

[product id="15315, 15433, 15432"] 


Seria książek dla najmłodszych dzieci – Oczami maluszka

Niewielkie książki stworzone specjalnie dla niemowląt. Oszczędne, kontrastowe, czarno-białe ilustracje pokazujące proste kształty stymulują zmysł wzroku. Przedmioty, postacie i zwierzęta, które pokazują, mają proste kształty. Wspólne czytanie może być okazją do opowiadania dziecku o otaczającym świecie. Koniecznie powinny znaleźć się w biblioteczce naszej pociechy! 

[product id="16311, 16312, 16313"]

 


Prosiaczek i jego urodziny

Pierwsze urodziny prosiaczka, Drugie urodziny prosiaczka i Trzecie urodziny prosiaczka to cudnej urody seria dla najmłodszych. Każda kolejna książka jest dla bardziej zaawansowanych wiekiem odbiorców. Oszczędne ilustracje Oli Wołdańskiej–Płocińskiej urzekają doborem kolorów, a jeśli chodzi o temat… cóż, nie ma nic ważniejszego niż dzień urodzin, prawda?

[product id="16289"]

Seria książek dla dzieci – Basia i Franek

Jedna z najpopularniejszych polskich serii dla przedszkolaków o Basi i jej rodzinie doczekała się wersji dla najmłodszych. Głównym bohaterem kartonowych książeczek jest Franek – młodszy brat Basi. Wydawnictwo Egmont zebrało wydane wcześniej osobne tytuły w jednym zbiorze Wielka księga Basi i Franka. Można w niej znaleźć krótkie opowieści o zabawie w naśladowanie zwierząt, o zasypianiu, liczeniu, kolorach i wiele innych. Tekst Zofii Staneckiej i ilustracje Marianny Oklejak.

[product id="21919, 22965, 24420"]

 


Tullet dla najmłodszych

Znany z niekonwencjonalnych pomysłów Herve Tullet, autor słynnego Naciśnij mnie, stworzył serię specjalnie dla tych zupełnie najmłodszych. Wszystkie cztery niewielkie książki dla niemowląt A kuku (Duży czy mały?, Ufo kuku!, Super tata, Już jadę) mają innowacyjną schodkową formę, dzięki czemu widać tylko marginesy stron, a środek pozostaje niespodzianką. Jak to u Tulleta, książki wciągają do zabawy i nauki tworzenia wyrazów dźwiękonaśladowczych.

[product id="16447, 16455, 16471"]

Książki dla dzieci – Zwierzęta i kolory na ludowo

Zwierzęta i kolory to jedne z pierwszych tematów do przyswojenia przez dzieci. Książeczek przybliżających te dwie dziedziny wiedzy tajemnej dla najmłodszych można znaleźć bez liku, ale większość, niestety, nie tylko nie porywa urodą, ale wręcz poraża brzydotą. Bardzo pozytywnie na tym tle wyróżniają się książki Andrzeja Owsińskiego wydane przez wydawnictwo Muchomor. Tradycyjne obrazkowe książki dla najmłodszych do nauki nazw kolorów i zwierząt zyskały ciekawą formę dzięki folkowej stylizacji.

 


Kolorowe obrazki dla każdej pociechy – Różnimisie i Robimisie

Dwie autorskie kartonówki Agaty Królak o uroczych misiach. W pierwszej misie służą za przykłady różnych przeciwieństw, a w drugiej – zawodów. Lekkie i dowcipne książeczki, które dzieci uwielbiają.

[product id="15896"]


 

Coś, co dzieci lubią najbardziej – Kicia Kocia i Nunuś

Kicia Kocia i Nunuś to seria stworzona przez Anitę Głowińską. Jej bohaterką jest rezolutna, bystra kotka oraz jej młodszy, bardzo ciekawy świata braciszek. Kicia Kocia towarzyszy Nunusiowi we wszystkich skomplikowanych i całkiem nowych czynnościach – korzystaniu z nocnika czy wspólnym sprzątaniu. Dzięki jej pomocy, Nunusiowi z pewnością będzie dużo łatwiej stawić czoła wyzwaniom! To książki dla najmłodszych dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z lekturą.

[product id="21839, 23218, 15337"]


Książeczki edukacyjne – Pierwsze słowa

Nauka słówek jest trudna, ale z serią Pierwsze słowa wydaną przez Wydawnictwo Egmont najmłodszym dużo łatwiej będzie opanować nową umiejętność. To niewielkie książki dla dzieci, w których znajdziemy mnóstwo pięknych, kolorowych ilustracji oraz ruchomych elementów, zapraszających do czytania i wspólnej zabawy. Seria ta składa się z kilkunastu tytułów dla niemowląt (i nie tylko!), znajdziemy w niej pozycje takie jak Jedzenie, Muzyka czy Na wsi. To książeczki, które pokochają najmłodsi.

[product id="20290, 16895, 16892"]


Najlepsze książki dla małych dzieci – Co robi Pucio?

Pucio to mały, sympatyczny chłopiec, którego uwielbiają dzieci. Dlaczego? Bo towarzyszy im w wielu codziennych czynnościach – myciu zębów, jedzeniu śniadania, karmieniu kota czy ubieraniu się. Jego niezwykłe przygody znajdziemy w serii autorstwa Marty Galewskiej–Kustry, z ilustracjami Joanny Kłos. Pozycje te docenią również rodzice, bo na ich stronach, oprócz ciekawych historii i pięknych obrazków, umieszczone zostały cenne wskazówki, dzięki  którym wspieranie rozwoju mowy nie będzie już dla nas wiedzą tajemną. Gorąco polecamy!

[product id="17090, 17091, 24329"]


 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 24390, 24392, 23591, 23455, 23692, 24390, 24392, " slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 24392"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium