Książki dla małych dzieci. 7 tytułów, które pokochacie

0
Książki dla małych dzieci. 6 tytułów, które pokochacie

Najmłodsi to bardzo wymagająca grupa odbiorców. Mimo że sami nie potrafią jeszcze czytać, umieją odróżnić wartościową lekturę od literatury najniższych lotów. Poznajcie najlepsze książki dla małych dzieci.

 

„Przeczytaj jeszcze raz. Jeszcze raz, proszę!”. Brzmi znajomo? Aby jednak wspólne czytanie nie stało się nudnym obowiązkiem, a fascynującą przygodą, koniecznie sięgnijcie po wybrane przez nas książki dla małych dzieci. Wciągające, zabawne, wzruszające. Dokładnie takie, jakich potrzebujecie.

 

Książki od Natuli Książki dla dzieci 2-4 lata Bajki dla dzieci


 

Wierszyki logopedyczne

Cudowne wierszyki, które przez zabawę wspierają rozwój językowy dzieci.

Melodyjne, proste w formie rymowanki to doskonały sposób na ćwiczenia logopedyczne dla małych i trochę starszych dzieci. Taka nauka jest najfajniejsza – przyjemna zabawa z rodzicem czy specjalistą przynosi wspaniałe efekty dydaktyczne. Zabawne warzywno-owocowe wierszyki wzbogacone pięknymi ilustracjami stwarzają okazję do ćwiczeń głosek, z którymi mogą borykać się dzieci.
Bohaterowie tych utworów mają swoje sposoby na wyzwania językowe. Z kapustą i sałatą będziecie ćwiczyć „S”, z Barbarą Rabarbar „R”, z ziemniakiem „Ź”, a to jeszcze nie wszyscy! Wierszyki logopedyczne mogą być waszym nieocenionym narzędziem do zabawy i uczenia się.

Agnieszka Rutkowska – neurologopedka, terapeutka integracji sensorycznej, specjalizuje się w terapii dzieci z zaburzeniami mowy i komunikacji, całościowymi zaburzeniami rozwojowymi oraz niepełnosprawnością intelektualną.

 Seria:

[product id="23852, 22977, 23529, 23132"]

 

Książki dla małych dzieci – Niuniuś i wiosna

W większości książek dla najmłodszych dzieci znajdziemy bogate ilustracje i krótkie opowiastki. Nowość, która ukazała się nakładem wydawnictwa Natuli, wymyka się jednak utartym schematom. Czas na pełen wyrazów dźwiękonaśladowczych komiks, który możecie czytać (i oglądać) już od pierwszych miesięcy życia. Bohaterem książki „Niuniuś i wiosna” stworzonej przez Agę Nuckowski i Aleksandrę Szwajdę jest pewna urocza świnka, która każdego dnia robi mnóstwo fascynujących rzeczy – skacze na trampolinie, jeździ na rowerze, wskakuje do błota. 

 

To zwykłe, codziennie czynności, z których nie wynika żadna konkretna nauka – Niuniuś po prostu się bawi, zbiera doświadczenia, otwiera drzwi do poznawania świata. Przecież to właśnie na tym polega dzieciństwo, prawda?

[product id="23591, 23455, 23692, 24390, 24392"]

 


 

Seria książeczek dla dzieci – Pierwsze słowa. Rodzina

Tak bardzo spodobały nam się wiejskie zabawy Niuniusia, że jeszcze chwilę pozostaniemy na wsi. A dzieje się tu bardzo dużo! Są kury, gęsi, świnie, a nawet kogut, który nagle do nas wyskakuje, by krzyknąć „Kukuryku!”. A wyskakuje naprawdę, bo przecież „Pierwsze słowa. Rodzina” Nathalie Choux, tak jak większość książek z serii „Akademia Mądrego Dziecka”, ma ruchome elementy. Wspierają rozwój dziecka, rozwijają sprawność manualną, a przy okazji zapewniają długie chwile wspólnej zabawy. To jedne z najlepszych książek dostępnych na rynku – wiemy to z własnego doświadczenia. W końcu też mamy dzieci.

[product id="23564, 22694, 20290"]

 


 

Książki dla młodszych i starszych dzieci – Na ryneczku

Jeśli marzycie o tworzeniu książek dla dzieci, teraz macie niepowtarzalną okazję do samodzielnego wymyślenia fabuły. Wielkoformatowa książka obrazkowa „Na ryneczku” da wam taką możliwość. 

Na jej kartach znajdziecie piękne ilustracje, które trzeba opowiedzieć. Będzie kolorowo, smacznie i zdrowo – przecież w osadzie Kwitnące Łąki rosną wyłącznie ekologiczne warzywa i owoce. Później możecie je kupić na tytułowym ryneczku. Gotowi na zakupy?

[product id="23322, 20584, 20583"]

 


 

Seria książek do wspólnego czytania – Rok w lesie. Borsuk

Pozostajemy jeszcze w klimacie książek obrazkowych. Znacie „Rok w lesie”? To bestsellerowy, cieszący się ogromną popularnością picturebook, który niedawno doczekał się kontynuacji w małym wydaniu. „Rok w lesie. Borsuk” Emilii Dziubak i Katarzyny Piętki to kartonowa książeczka o jednym z najciekawszych zwierząt zamieszkujących polskie (i nie tylko) lasy – borsuku. Wybierając pierwsze książki dla swojego dziecka, koniecznie weźcie pod uwagę to piękne wydanie.

[product id="23026, 23819, 23027"]

 


 

Najlepsze książeczki kontrastowe – Zupa

Teraz przenosimy się do kuchni, będziemy gotować zupę. I to nie byle jaką, bo… kontrastową. Tak, kontrastowe obrazki to bardzo ważny element wielu książeczek dla najmłodszych. „Zupa” Aleksandry Brambor-Rutkowskiej i Pawła Mildnera to lektura o czynności, która dorosłych raczej nudzi, a jaką dzieci uwielbiają! Przecież najpierw trzeba wlać wodę do garnka, później obrać warzywa, wsypać kaszę, a w końcu całość wstawić na ogień. Uważajcie, bo jest bardzo gorący! 

Codzienne czynności znajdziecie też w książkach „Pranie” i… ach, wygadaliśmy się, przecież do premiery zostało jeszcze trochę czasu!

[product id="23263, 23466, 23264"]

 

Książeczki dla najmłodszych dzieci – Pojazdy. Księga dźwięków

Jak widzicie, trudno jest wybrać jedną książkę, która spodoba się każdemu dziecku. Wybór jest ogromny! Dlatego, zanim zamkniemy to zestawienie, zajrzymy jeszcze do „Księgi dźwięków” Igi Kowalczyk i Marca Marrę. Znajdziecie w niej mnóstwo pojazdów. Wiedzieliście, jak wiele różnych odgłosów wydają? Sami byliśmy zaskoczeni. Możecie je powtarzać, a nawet wymyślać nowe odgłosy. To jedne z najlepszych ćwiczeń logopedycznych. Bawcie się dobrze!

[product id="22836"]

 


Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 24392"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium