⭐Uniwersalna książka dla dwulatka nie istnieje! Każde dziecko jest inne, ma inne upodobania i potrzeby✔️ Zamów!
pl

Książki dla dwulatka. 14 tytułów, które nigdy się nie znudzą

Książki dla dwulatka. 13 tytułów, które nigdy się nie znudzą

Uniwersalna książka dla dwulatka nie istnieje! Każde dziecko jest inne, ma inne upodobania i potrzeby. Wydawcy o tym wiedzą, a o czym świadczy to, że na rynku jest coraz więcej książek dla maluchów i wciąż pojawiają się nowe. Jak w gąszczu pozycji wybrać te wartościowe? I jaka jest szansa, że przypadną do gustu aktywnemu i ciekawemu świata dwulatkowi? Zobaczcie, co „czyta” nasza redakcyjna mała recenzentka – dwulatka Iga.

 

Książki od Natuli Książki dla dzieci 2-4 lata Bajki dla dzieci


 

Najlepsze książki dla dwulatka – Wierszyki na dobranoc

Wszyscy potrzebujemy bliskości. Jednak gdy przychodzi wieczór, potrzeba ta wybrzmiewa między nami coraz głośniej – i coraz przyjemniejsze staje się przytulanie, masowanie, słuchanie i wypowiadanie czułych słów. Jeśli, tak jak my, lubicie zasypiać wtuleni w siebie, sięgnijcie po Wierszyki na dobranoc Kasi Huzar-Czub. Pełne ciepła i humoru rymowanki występują tu w towarzystwie ilustracji Joanny Bartosik. 

Wierszyki logopedyczne - Cudowne wierszyki, które przez zabawę wspierają rozwój językowy dzieci. Melodyjne, proste w formie rymowanki to doskonały sposób na ćwiczenia logopedyczne dla małych i trochę starszych dzieci. Taka nauka jest najfajniejsza – przyjemna zabawa z rodzicem czy specjalistą przynosi wspaniałe efekty dydaktyczne. Zabawne warzywno-owocowe wierszyki wzbogacone pięknymi ilustracjami stwarzają okazję do ćwiczeń głosek, z którymi mogą borykać się dzieci.
Bohaterowie tych utworów mają swoje sposoby na wyzwania językowe. Z kapustą i sałatą będziecie ćwiczyć „S”, z Barbarą Rabarbar „R”, z ziemniakiem „Ź”, a to jeszcze nie wszyscy! Wierszyki logopedyczne mogą być waszym nieocenionym narzędziem do zabawy i uczenia się.

Agnieszka Rutkowska – neurologopedka, terapeutka integracji sensorycznej, specjalizuje się w terapii dzieci z zaburzeniami mowy i komunikacji, całościowymi zaburzeniami rozwojowymi oraz niepełnosprawnością intelektualną.

 Seria:

[product id="23852, 22977, 23529, 23132"]

 


 

Kołysanki:

Kołysanki to tradycyjny element wieczornego rytuału. Śpiewanie, recytowanie, czytanie pogłębia więź rodzica i dziecka. To moment bliskości, wzajemnego zaufania, intymności.

Cicha, spokojna czułość kołysanek zamyka tę ulotną chwilę, gdy zostawiamy za sobą miniony dzień i zanurzamy się w noc. To moment zgody na świat, miłości do siebie i bliskich, ufności i pojednania.

[product id="25953"]


 

Książki dla dwulatków – Niuniuś i wiosna

Dwuletnie dzieci pokochają Niuniusia. Nasz bohater uwielbia zabawy w wodzie, ziemi i błocie – to jest jego żywioł! Czasami popełnia błędy, bywa nieporadny, a w tym wszystkim bardzo uroczy! Niuniuś i wiosna Agi Nuckowski to pierwsza część serii, która będzie ukazywać się nakładem wydawnictwa Natuli. Pokochacie te książki za wiejskie, sielankowe opowiadania i piękne ilustracje Aleksandry Szwajdy.

[product id="23591, 23455, 23692"]

 


 

Książeczki kontrastowe – Zupa

Książeczki kontrastowe tworzone są głównie z myślą o niemowlętach, których wzrok się dopiero rozwija. Czy to jednak oznacza, że dla dwulatków takie publikacje będą nieatrakcyjne? Nie! Najlepszym przykładem są dwie książeczki Aleksandry Brambor-Rutkowskiej i Pawła Mildnera o prostych, codziennych, prozaicznych czynnościach – gotowaniu zupy i robieniu prania. W tej niezwykłej, kolorowej serii ukazały się dotąd dwa tytuły – Zupa i Pranie. Czekamy na więcej!

[product id="23263, 23466, 23264"]

 

Książki dla dwuletnich dzieci – Wierszyki paluszkowe

Pamiętacie zabawy paluszkowe? Sami wracamy do nich z sentymentem… Dziś czekają na nas zupełnie nowe rymowanki, które stworzyła Kasia Huzar-Czub. Przepiękna, ilustrowana przez Joannę Bartosik książka zaprasza do czułego kontaktu. Poręczny format, twarda okładka i miękkie kartki – wszystko to sprawia, że Wierszyki paluszkowe będziecie mogli nosić zawsze ze sobą. Jeśli przypadną wam do gustu (a jesteśmy pewni, że tak będzie) koniecznie sprawdźcie też Wierszyki bliskościowe. Poszczególne książki, podobnie jak wspomniane wcześniej pozycje, wydało Natuli.

[product id="22977, 23295"]

 

Najlepsze książki dla dwulatka – Zasypianki

Dzieci lubią wierszyki. Łatwo wpadają w ucho i potrafią ułatwić wieczorne zasypianie. Dlatego Zasypianki wydawnictwa Papilon są strzałem w dziesiątkę, jeśli chcemy zapoznać malucha z klasyką. Wiersze dla dzieci autorstwa m.in. Ludwika Starskiego, Wandy Chotomskiej czy Jana Brzechwy są ponadczasowe i większość rodziców wspomina je do tej pory. Zasypianki sprawią, że takie wspomnienia będzie miało także nasze dziecko. Plus za prostą trafiającą do dziecka szatę graficzną.

[product id="16397, 23046"]

 


 

Książki do wspólnego czytania z dzieckiem – Pucio

Pucio! Bohater książek dla najmłodszych, wydawanych przez Naszą Księgarnię, absolutnie skradł serce nie tylko naszej dwulatki, ale całej rodziny! Z niecierpliwością czekaliśmy na kolejną część przygód sympatycznego chłopca. I oto jest! Po Pucio uczy się mówić i Pucio mówi pierwsze słowa przyszedł czas na Pucio i ćwiczenia z mówienia

Czym zaskoczyła nas najbardziej ta książka? Nowymi bohaterami i… grzywką na główce małego Bobo (nasza mała recenzentka od razu ją dostrzegła) – to znak, że chłopiec rośnie. Trzecia część Pucia podąża za rozwijającą się mową małego dziecka – kładzie nacisk na wzbogacanie słownictwa oraz rozwój mowy zdaniowej.

[product id="15054, 16500, 16499"]

 


 

Najlepsza książka dla dwulatka o miłości – Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham

Miłość to niezwykłe uczucie, którego nie da się zmierzyć ani zamknąć w sztywne ramy słów. Doskonale wiedzą o tym bohaterowie książki Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham Sama McBratneya – Mały Brązowy Zajączek i Duży Brązowy Zając. To jedna z najpiękniejszych książek dla dwulatków (i nie tylko!) o miłości, przywiązaniu i empatii. 

Dzięki niej możemy zrozumieć, że to, czego nie da się wyrazić słowami, najlepiej wyraża się w gestach – tym, że możemy liczyć na drugą osobę, że sobie ufamy i czujemy się w swoim towarzystwie bezpiecznie. Autor bestsellerowej publikacji stworzył wyjątkową serię książek nawiązującą do czterech pór roku, w której uwagę dziecka przyciągną niezwykłe ilustracje Anity Jeram. Jesteście ciekawi, czy latem kocha się dokładnie tak samo jak zimą?

[product id="16943, 22393, 22395, 22394, 22396"]

 


Książki dla dwulatka – Ivar

Jeśli uważacie, że na powierzchni Ziemi nie znajdziemy dziś ani jednego dinozaura, jesteście w błędzie. One żyją i mają się całkiem nieźle! Tyranozaura, diplodoka i wiele innych niezwykłych stworzeń możemy znaleźć w pokoju Ivara, bohatera książek dla dwulatków stworzonych przez Lisę Bjarbo. W ciągu dnia wszystkie dinozaury mieszkają w pudełku, ale gdy tylko tata Ivara idzie spać, ożywają i zapraszają chłopca do zabawy. 

Seria o Ivarze, w skład której wchodzi między innymi książka Ivar ratuje głodne triceratopsy czy Ivar ratuje małego stegozaura, pełna jest niezwykłych przygód i ciekawostek o życiu dinozaurów. Najmłodsi z pewnością pokochają też przepiękne ilustracje stworzone przez Emmę Gothner.

[product id="21811, 22707, 16747"]

 


 

Książki dla dwulatka – Chce mi się kupę

  1. miesiąc życia malucha to moment, w którym wielu rodziców stwierdza, że pora zacząć odpieluchowywać dziecko. U nas jest podobnie – pracujemy nad tym metodą małych kroków, by cały proces przebiegał w przyjaznej atmosferze. Pomocne okazują się książki. Na rynku jest dostępnych kilka pozycji o tematyce „okołonocnikowej”. W naszym zestawieniu także nie może ich zabraknąć.

Zwróciliśmy uwagę na tę od Naszej Księgarni: Chce mi się kupę. Bohater – sympatyczny pies – ma pilną potrzebę, której niestety nie może załatwić na swoim nocniku. Dlaczego? Tego nie zdradzę… W książce znajdziemy ciekawe ilustracje i umiarkowaną ilość tekstu, który jest doskonale dostosowany do wieku dziecka. Wspólna lektura to fajny sposób na odpieluchowanie.

[product id="15388"]

 


Seria książek – Tosia i Julek

Tosia i Julek to bliźnięta. Czy to oznacza, że mają te same marzenia czy reagują w podobny sposób? Nie! Autorki serii (Nie) tacy sami, Magdalena Boćko-Mysiorska i Dorota Prończuk, udowadniają, że nie ma dwóch takich samych dzieci. Każde z nich rozwija się w swoim własnym tempie, a jakiekolwiek próby przyspieszania kolejnych etapów rozwoju zawsze kończą się fiaskiem. W skład serii wchodzą tytuły takie jak Tosia i Julek robią siku czy Tosia i Julek idą do przedszkola. Jak poradzą sobie z nowymi wyzwaniami? Sprawdźcie sami!

[product id="20820, 21413, 23844"]

 


 

Książki dla dwuletniego dziecka – Albert Albertson

Choć od powstania pierwszej książki dla dzieci o Albercie Albertsonie minęło już blisko 50 lat, bohater Gunilli Bergstrom nadal podbija serca małych czytelników na całym świecie. Nic dziwnego – Albert jest dokładnie taki sam jak inne dzieci! Ma głowę pełną pomysłów, jest rezolutny i ciekawy świata, chętnie towarzyszy innym, lubi się bawić, choć czasami zdarza się, że jest markotny i na nic nie ma ochoty.

Cieszy się, gdy w dzień jego szóstych urodzin ciocia Fela chce zorganizować imprezę (Urodziny Alberta), innym razem jednak jest przerażony i nie potrafi zasnąć, bo pod jego łóżkiem niespodziewanie zamieszkał potwór (Albert i potwór). Drodzy rodzice, czy to brzmi znajomo?

[product id="15240, 17401, 15243"]

 


 

Książki obrazkowe ze Szwecji – Ela

Choć Wydawnictwo Zakamarki ma na swoim koncie wiele wspaniałych pozycji dla najmłodszych, wielu rodziców uważa, że najlepsze z nich są książki obrazkowe o Eli autorstwa Catariny Kruusval. To bardzo ciekawa i zabawna seria dla maluchów z całego świata.

Nie znajdziemy w niej zbyt dużo tekstu – na każdej stronie autorka zamieściła maksymalnie dwa-trzy krótkie, proste zdania, będące komentarzem do tego, co właśnie dzieje się na ilustracjach. A te są, krótko mówiąc, przepiękne! Działają kojąco, wiele w nich ciepła, serdeczności i uśmiechu. Zerknijcie do książki Piłka Eli czy jakiejkolwiek innej pozycji wchodzącej w skład serii, a sami się przekonacie, że to prawda. 

[product id="15836"]


Najlepsze książki dla dwulatka – Wszyscy ziewają

Najlepszy naszym zdaniem wieczorny to czytanie książeczek oczywiście! A właściwie aktywne oglądanie poprzez otwieranie okienek. Skupienie się na książeczkach i wsłuchanie się w głos rodzica pozwala bowiem dziecku powoli się wyciszyć. 

Taką książeczką do snu może być na przykład książka Wszyscy ziewają wydawnictwa Adamada, dobrze znana czytelnikom Natuli – szczerze ją polecamy. Od innych książek o zwierzętach różni się tym, że dziecko otwiera okienka, by poznać… uzębienie zwierzaka. Treści jest niewiele, zresztą rodzic wcale nie musi się jej sztywno trzymać. Każde „ziewnięcie” jest okazją do rozmowy lub – wręcz przeciwnie – do wyciszenia jej, by dziecko z każdą kolejną stroną stawało się coraz bardziej senne.

[product id="15289"]


Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 23692"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium