Książki dla 8-latki – mądre i wartościowe pozycje

0
Książki dla 8-latki – mądre i wartościowe pozycje

Nasze dziecko jeszcze niedawno bało się duchów wyskakujących nocą z szafy albo potworów czyhających pod łóżkiem. Dziś te obawy odeszły w niepamięć – ich miejsce zajął jednak strach przed odrzuceniem, ośmieszeniem, agresją ze strony obcych i problemami szkolnymi. Co oznacza to dla nas, rodziców? Wcześniej mieliśmy do czynienia z lękiem, który łatwo można było oswoić – często wystarczyło, że włączyliśmy lampę i otworzyliśmy szafę, w której nie było niż oprócz ubrań. Teraz natomiast powinniśmy pamiętać przede wszystkim o spokojnych, szczerych i częstych rozmowach z dzieckiem. Rozpoczęcie dialogu mogą nam ułatwić książki o trudnych emocjach.

Wartościowe książki dla 8-latki – jakie wybrać?

Agresja w szkole to zjawisko, z którym, niestety, prędzej czy później spotka się większość dzieci. Pierwszym – i najważniejszym – krokiem, jaki musimy podjąć, by skutecznie pomóc swojemu dziecku, jest rozmowa. Często okazuje się jednak, że nieświadomie prowadzimy ją w złym kierunku, w dobrej wierze próbujemy obrócić wszystko w żart albo nie zdajemy sobie sprawy z powagi problemu – to, co nam wydaje się być tylko błahostką, dla naszego dziecka może być niezwykle przykrym doświadczeniem. Może się również okazać, że zachęcanie najmłodszych do szczerych wyznań nie przyniesie najlepszych rezultatów – wtedy możemy sięgnąć po książki, które pomogą zrozumieć dziecku problem. Polecamy Wam pozycję Uważność i spokój żabki. Jej autorka, Eline Snel, pomaga najmłodszym zatrzymać wir myśli, wyciszyć się i nauczyć się świadomie reagować na pojawiające się trudności.

 [product id="15065"] 

Książki do samodzielnego czytania dla 8-latki

Większość 8-latek opanowała już sztukę czytania do perfekcji. W księgarniach znajdziemy wiele interesujących tytułów, choć na naszą uwagę w szczególności zasługuje pewien niesamowity cykl. Pewnie nie wszyscy z nas wiedzą, że Stephen Hawking, słynny astrofizyk i kosmolog, autor znanej na całym świecie Krótkiej historii czasu, wraz ze swoją córką, Lucy, stworzył serię niezwykle inspirujących książek dla dzieci. W pozycjach takich jak George i wielki wybuch, George i poszukiwanie kosmicznego skarbu, George i niezniszczalny kod czy George i tajny klucz do wszechświata, wyjaśniają oni, czym jest Wszechświat, piszą również o wyjątkowych podróżach kosmicznych, które rozpalą wyobraźnię każdego czytelnika.

 

 [product id="21037, 20348, 18253, 22178"] 

Książki przygodowe dla 8-latki – które warto kupić?

Wszyscy bardzo dobrze znamy Dzieci z Bullerbyn i Pippi Pończoszankę. To książki uwielbiane od pokoleń, dlatego nic dziwnego, że sami także sięgamy po nie z naszymi dziećmi. Pamiętajmy jednak, że twórczość Astrid Lindgren nie kończy się na tych dwóch pozycjach. Jest ona autorką przeszło trzydziestu powieści i zbiorów opowiadań dla dzieci. Wśród nich wyróżnić można Przygody Emila ze Smalandii, Braci Lwie Serce, Dzieci z ulicy Awanturników czy Mio, mój Mio. To ponadczasowe, niezwykle wartościowe i ciekawe książki, wśród których nasza 8-latka na pewno znajdzie coś dla siebie.

 

 [product id="16033, 18254, 19867, 20410, 21801, 16689"] 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium