Książeczki kontrastowe – najlepszy sposób na stymulację wzroku dziecka

0
Książeczki kontrastowe – najlepszy sposób na stymulację wzroku dziecka

Kontrasty, kolory, wyraźne kontury. To jest to, co najmłodsze dzieci lubią najbardziej! Prezentujemy wam najciekawsze książeczki kontrastowe – idealne na początek przygody z literaturą.

Książeczki kontrastowe mają moc! Choć wyglądają niepozornie, w rzeczywistości wspomagają prawidłowy rozwój wzroku dziecka, zachęcają do pełzania, wspierają sprawność manualną i rozwijają słownictwo. Jak to możliwe? Już wyjaśniamy. Nie każdy rodzic wie, że najmłodsze dzieci widzą wszystko jak przez zaparowaną szybę. Tuż po przyjściu na świat ich wzrok jest najsłabiej rozwiniętym zmysłem – i choć z każdym dniem będzie funkcjonował coraz lepiej, potrzebuje bodźców stymulujących percepcję wzrokową. Czarno-białe książeczki kontrastowe, w których znajdziecie zwierzęta, rośliny i przedmioty codziennego użytku, sprawdzą się idealnie. Ustawione przed leżącymi na brzuszku dziećmi zachęcą je do przemieszczania się, a wkrótce również do przewracania twardych, kartonowych stron i powtarzania wydrukowanych na nich pierwszych słów i wyrazów dźwiękonaśladowczych. Gotowi? Zaczynamy!

 

Książki wspierające rozwój mowy Książki dla niemowląt Wsparcie dla rodziców


 

Kontrastowe książeczki dla najmłodszych – Pranie, Zupa, Spacer

Co może być ciekawego w robieniu prania, gotowaniu zupy czy schodzeniu po schodach? Aleksandra Brambor-Rutkowska, autorka trzech cudownych książeczek kontrastowych, które właśnie ukazały się nakładem wydawnictwa Natuli, udowadnia nam, że każda z tych czynności może być wspaniałą przygodą. Jej „Pranie”, „Zupa” i „Spacer” to pełne humoru i czułości publikacje, które mogą przeglądać zarówno niemowlęta, jak i uczące się mówić oraz okrywające świat na własnych zasadach kilkulatki. Paweł Mildner, grafik, któremu zawdzięczamy ilustracje we wspomnianych tytułach, stawia przede wszystkim na kolor – czerń, biel i odcienie szarości tym razem zastępuje bogata paleta barw. Prezentowane obiekty mają wyraźnie zarysowane kontury i występują na kontrastowym tle – wszystko po to, by dziecko mogło je zobaczyć i rozpoznać. Kontrastowe obrazki uzupełniają wyrazy dźwiękonaśladowcze i proste słowa – z nimi nauka mówienia będzie jeszcze przyjemniejsza!

[product id="23263, 23466, 23264"]

 


Książeczki kontrastowe dla niemowląt – Oczami maluszka

Czas na kolejną serię książeczek kontrastowych dla noworodków i nieco starszych odbiorców – tym razem wydaną przez Sierra Madre. Jej twórcy doskonale wiedzą, jak dostosować treści i ilustracje do potrzeb małych czytelników, a publikacje takie jak m.in. „Banan” czy „Ślimak” są na to najlepszym przykładem. Czarno-białe obrazy często uzupełniane są obiektami w innych barwach – czerwonymi, zielonymi, żółtymi i niebieskimi. Dlaczego wybór padł akurat na nie? Bo to właśnie pierwsze kolory, które uczą się rozpoznawać dzieci. Na wszystkich wielbicieli serii „Oczami maluszka” czeka również czarno-biało-czerwona „Harmonijka”, którą możecie ustawić przed leżącym na brzuszku dzieckiem (i tym samym zachęcić je do podnoszenia główki, pełzania, a może nawet czworakowania).

[product id="16312, 16311, 16313"]

 


 

Kontrastowe książeczki – Raz, dwa, trzy. Patrzymy

 

Nasze zestawienie zamyka wyjątkowa seria książeczek – „Raz, dwa, trzy” – autorstwa Joanny Bartosik. Tym razem skupimy się na części „Patrzymy”, która w mistrzowski sposób wspiera rozwój wzroku niemowlaka. Mnogość pełnych kolorów kształtów i kartonowa, bardzo wytrzymała oprawa, to tylko jedne z wielu powodów, dla których warto mieć tę książeczkę w swojej biblioteczce. Każda strona książki to kolorowa, pełna kontrastów ilustracja. Połóżcie się wygodnie i sprawdźcie, jak przygląda wam się słońce, kot, mysz… Psia kość! Nie myślcie, że przeklinamy. Po prostu psia kość też was obserwuje. I nawet się uśmiecha! Trudno znaleźć drugą taką publikację, prawda? W takim razie zapraszamy do wspólnej lektury. Dobrej zabawy!

[product id="15028, 15078, 15123"]

 


Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 23692"]

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium