Kicia Kocia – seria książek Anity Głowińskiej

0
Kicia Kocia – seria książek Anity Głowińskiej

Anita Głowińska jest znaną polską pisarką i ilustratorką książek dla dzieci. Urodziła się i mieszka w Gdańsku, jednak wiele lat spędziła w Toruniu. To właśnie tam, na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, ukończyła Akademię Sztuk Pięknych. Gdy na świat przyszły jej dzieci, często obdarowywała je literaturą dla najmłodszych. Wkrótce sama zaczęła tworzyć dla nich książki.

Seria Kicia Kocia – wartościowe książki dla każdego dziecka

Bohaterką serii Kicia Kocia jest bystra, dzielna kotka. Nie boi się nowych wyzwań, a we wszystkich niezwykłych przygodach towarzyszą jej ukochani rodzice i dziadkowie oraz najbliżsi przyjaciele – Adelka, Julianek i Pacek. Wkrótce do tej gromadki dołącza również Nunuś, jej młodszy braciszek. W skład serii wchodzi kilkadziesiąt książeczek przeznaczonych dla dzieci w wieku od dwóch do pięciu lat. Dzięki Kici Koci najmłodsi czytelnicy mogą przekonać się, że zadania takie jak segregowanie śmieci, sprzątanie czy gotowanie, wcale nie są tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Autorka nie unika też dużo poważniejszych tematów – wśród nich znalazła się pierwsza wizyta u stomatologa (Kicia Kocia u dentysty), pierwszy dzień w przedszkolu (Kicia Kocia w przedszkolu) czy trudne próby dzielenia się swoimi zabawkami z przyjaciółmi (Kicia Kocia. To moje).

[product id="21555, 15361, 15322"]

Kicia Kocia i Nunuś – ważna rola starszej siostry

Gdy na świat przychodzi młodszy brat Kici Koci, Nunuś, wszystko się zmienia. Mała kotka co prawda bardzo cieszy się z tego, że będzie miała braciszka, ścieli mu nawet łóżeczko i daje swoją ulubioną zabawkę, ale gdy już pojawia się na świecie, czuje niepokój. Kicia Kocia boi się, że mama przestała ją już kochać – w końcu teraz zajmuje się tylko Nunusiem... Szybko jednak przekonuje się, że jej obawy były niesłuszne i ochoczo pomaga braciszkowi w poznawaniu świata. Dzięki Kici Koci Nunuś uczy się korzystać z nocnika, sprzątać swoje zabawki, a pewnego dnia nawet żegna się ze swoim ukochanym smoczkiem (Kicia Kocia i Nunuś. Pa, pa, smoczku!). Nie bez powodu książki Anity Głowińskiej są uważane za jedne z najlepszych przygotowujących starsze dziecko na pojawienie się rodzeństwa.

[product id="15344"]

Seria Kicia Kocia – książki z okienkami, maskotki i nie tylko

W każdej części serii znajdziemy krótką, zrozumiałą dla najmłodszego czytelnika opowieść, uzupełnioną wyraźnymi, kolorowymi ilustracjami. Niektóre tomy poświęcone są samej Kici Koci (Kicia Kocia na basenie, Kicia Kocia majsterkuje) – inne z kolei przedstawiają przygody wesołej kotki i jej małego braciszka (Kicia Kocia i Nunuś. Pora spać, Kicia Kocia i Nunuś. Na spacerze). 

[product id="15360, 15325"]

[product id="15353, 15347"]

Z myślą o najmłodszych wielbicielach odważnej kotki autorka stworzyła również wydzielony cykl Akademia Kici Koci (KoloryPojazdy), serię książek z otwieranymi okienkami (Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest moja walizka?Kicia Kocia i Nunuś. Jaki to zawód?), kolorowankigrę memory, a nawet maskotki do przytulania.

[product id="20635, 20636"]

[product id="19935, 21865"]

[product id="15339, 17880, 16910"]

[product id="20752"]

 

Najpiękniejsze/najlepsze książki dla dzieci 2020

 


 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium