Basia – seria niezwykłych książek dla dzieci

0
Basia – seria niezwykłych książek dla dzieci

Zofia Stanecka jest autorką ciekawych, pełnych mądrości i humoru książek dla dzieci. Ukończyła studia na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, a swoją pracę magisterską poświęciła Opowieściom z Narnii C.S. Lewisa. Niedługo później w księgarni pojawiła się pierwsza część serii, która przyniosła jej ogromną popularność – Basia. Niezwykłe przygody dziewczynki i wspaniałe ilustracje stworzone przez Mariannę Oklejak, ilustratorkę, graficzkę i autorkę książek dla dzieci, podbiły serca tysięcy dzieci w całej Polsce.

Basia – seria książek dla dzieci

Basia jest taka sama jak inne dzieci. Często się śmieje, wpada na ciekawe pomysły i dzielnie rozwiązuje wszystkie problemy. Jak każdy z nas czasem ma też gorsze dni, smuci się, złości, jest rozczarowana, nie dogaduje się z bliskimi osobami. Autorka serii, Zofia Stanecka, ukazuje, że są to emocje, z którymi na co dzień mierzymy się wszyscy – i nawet złość czy rozdrażnienie nie są niczym złym. Nie przestawia wyidealizowanej, zawsze uśmiechniętej i tryskającej energią rodziny, nie moralizuje, nie narzuca wypracowanych przez siebie rozwiązań. Co więcej, w jej książkach nie tylko najmłodsi mają swoje słabości – mają je również rodzice, często zmęczeni pracą, zajmowaniem się domem i opieką nad dziećmi.

Seria o Basi dla dzieci – codzienne perypetie, zwyczajne problemy

Tyle napisaliśmy o rodzinie Basi, a jeszcze jej nie przedstawiliśmy. Tata Basi jest lekarzem, mama natomiast była nauczycielką, ale kiedy na świat przyszły ich dzieci – najpierw Janek, później Basia, a na samym końcu Franek – zaczęła pracować w domu. To model, który większość z nas, rodziców, zna dziś bardzo dobrze. Oczywiście, praca mamy często spotyka się z niezrozumieniem najmłodszych – często zastanawiają się oni, czy mama ich w ogóle jeszcze kocha, skoro tak dużo czasu spędza przed komputerem (Basia i Mama w pracy). Gdy mama ma coraz więcej pracy, a w ich domu pojawia się opiekunka, Basia bardzo się smuci (Basia i opiekunka). Jest też przerażona, gdy wybiera się z rodziną do stomatologa (Basia i dentysta), a jeszcze bardziej – gdy trafia do szpitala (Basia i chorowanie). W każdej sytuacji przekonuje się jednak, że nie było się czego bać.

 

[product id="20603, 15795, 21919, 21880"]

Seria Basia i Franek – nowy braciszek na pokładzie

Gdy na świat przychodzi Franek, Basia nie jest zadowolona, bo jej rodzice praktycznie przez cały czas zajmują się noworodkiem. Pojawienie się rodzeństwa właściwie nigdy nie jest łatwe dla starszych dzieci, dlatego warto się do tego wydarzenia odpowiednio przygotować – zadanie to zdecydowanie ułatwi nam wspólne czytanie książki Basia i nowy braciszek. Warto wiedzieć, że Zofia Stanecka stworzyła również odrębną serię książek o rezolutnej dziewczynce i jej małym braciszku. Przedstawia ona niezwykłą więź między rodzeństwem, jest również pełna inspirujących, zabawnych przygód – nauki jedzenia (Basia, Franek i jedzenie), zasypiania (Basia, Franek i zasypianie), a nawet korzystania z toalety (Basia, Franek i pielucha).

[product id="21398, 21397, 21930"]

 

Najpiękniejsze/najlepsze książki dla dzieci 2020

 


 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium