Bajki terapeutyczne – książki, które pomogą dziecku pokonać lęk

Bajki terapeutyczne – książki, które pomogą dziecku pokonać lęk

Bajki terapeutyczne bez wątpienia powinny znaleźć się w biblioteczce każdego dziecka. Pomagają pokonać lęk, przezwyciężyć trudne sytuacje i oswoić nieznane. W zestawieniu, które dla was przygotowaliśmy, znajdziecie praktyczne poradniki dla rodziców, dzięki którym dużo łatwiej będzie wam zrozumieć swoje dzieci, a także opowieści o akceptacji emocji, które możecie przeglądać razem.

 

Wydawnictwo Natuli Książki dla dzieci Książki dla rodziców

 


 

Bajki terapeutyczne – Bajkoterapia, czyli bajki pomagajki dla małych i dużych

Bajki mają moc! Przekonują nas o tym autorzy niezwykłej antologii „Bajkoterapia, czyli bajki pomagajki dla małych i dużych” opublikowanej przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Bajki terapeutyczne, które w niej znajdziecie, dotykają problemów, z którymi boryka się niemal każde dziecko. Dając wsparcie i poczucie bezpieczeństwa, zapraszają do rozmowy na temat inności i wiary w siebie, ale też radzenia sobie w niebezpiecznych sytuacjach, takich jak zgubienie się czy kontakt z obcą osobą. Nad książką pracowało kilkunastu autorów, których doskonale znacie – wśród nich znaleźli się m.in. Artur Barciś, Katarzyna Dowbor czy Janusz L. Wiśniewski.

 

 

[product id="15034"] 

 


 

Bajki terapeutyczne – Co robić, gdy się złościsz. Techniki zarządzania złością

Szukacie poradnika, dzięki któremu uda Wam się skutecznie wyeliminować ze swojego życia złość? To błąd! Złość jest co prawda emocją, którą często trudno jest nam okiełznać, jednak nie oznacza to, że nie jest nam potrzebna. Wręcz przeciwnie – stanowi naturalną reakcję obronną na poczucie zagrożenia. O tym, jak radzić sobie ze złością, rozwiązywać konflikty i znajdować kompromisy, możecie przeczytać w książce „Co robić, gdy się złościsz. Techniki zarządzania złością” stworzonej przez Dawn Huebner, a zilustrowanej przez Bonnie Matthews.

 

 

[product id="17141"] 

 


  

Bajka terapeutyczna – Co robić, gdy się martwisz

Czas na kolejny bestsellerowy, nowatorski poradnik stworzony przez psychoterapeutkę, Dawn Huebner. „Co robić, gdy się martwisz” to świetna książka dla dzieci i rodziców, w której znajdziemy mnóstwo pobudzających wyobraźnię metafor i ćwiczeń. Dzięki nim dużo łatwiej będzie nam zrozumieć mechanizm powstawania i narastania lęku. Poradnik ten został przetłumaczony na 21 języków, a także nagrodzony w konkursie National Parenting Publications Awards.

 

[product id="17498"] 

 


  

Bajki terapeutyczne – Nie strach się bać

„Nie strach się bać” to książka o problemach, które zna każdy rodzic. Jej autor, Lawrence J. Cohen, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że większość dzieci boi się potworów mieszkających pod łóżkiem, czuje obawę przed pierwszym dniem w przedszkolu, a w końcu niepokoi się, gdy ma wziąć udział w zawodach sportowych czy konkursach artystycznych. Co my, rodzice, możemy wówczas zrobić? Przede wszystkim pomóc dzieciom poradzić sobie z lękiem! Dzięki skutecznym strategiom, które znajdziecie w tej książce, zadanie to będzie dużo łatwiejsze.

[product id="20311"] 

 


 

Bajki psychoterapeutyczne – Mamo, co by było, gdyby… Jak i po co rozmawiać z dzieckiem na trudne tematy

Jeśli nasze dziecko jest niezwykle ciekawe, zadaje mnóstwo pytań dotyczących świata i problemów dorosłych, to koniecznie sięgnijmy po książkę „Mamo, co by było, gdyby… Jak i po co rozmawiać z dzieckiem na trudne tematy”. Jej autorki, Monika Janiszewska i Małgorzata Bajko, wyjaśniają, jak bez lęku i napięcia zaspokoić dziecięcą ciekawość. Przedstawiają też najlepsze odpowiedzi na najtrudniejsze pytania, związane m.in. z wybuchem wojny, śmiercią mamy, rozwodem rodziców, porwaniem czy trafieniem do więzienia.

[product id="15094"] 

 


 

Bajki terapeutyczne – Jak wychowywać dziecko?

Choć źródeł bajkoterapii możemy doszukiwać się już w ubiegłowiecznych teoriach, w Polsce metodę tę rozpowszechniła dopiero kilkanaście lat temu Maria Molicka. Opublikowała osiem książek poświęconych bajkom terapeutycznym – my prezentujemy Wam ostatnią z nich, wydaną w 2020 roku. Mowa o książce „Jak wychowywać dziecko? Próba odpowiedzi na odwieczne pytania”, w której znajdziemy mnóstwo ciekawych rozwiązań dotyczących mądrego wspierania dziecka i stawiania granic. Autorka, bazując na własnych badaniach i doświadczeniu, wyjaśnia również, jak budować zdrowe relacje w rodzinie oraz jak zachowywać się w towarzyszących wychowaniu dzieci trudnych sytuacjach.

[product id="20345"] 

 


 

Bajki relaksacyjne – (Nie)Grzeczni?

 Nasze zestawienie bajek terapeutycznych i poradników dla rodziców, w których znajdziemy mnóstwo strategii radzenia sobie ze strachem i lękiem, zamykamy bestsellerowymi książkami stworzonymi przez Monikę Janiszewską i Małgorzatę Bajko. „(Nie)Grzeczni?” i „(Nie)Grzeczni? Rodzinne nieporozumienia widziane oczami dzieci w wieku 6-12 lat” to dwie niezwykle ciekawe, zaskakujące i bardzo zabawne lektury, które czyta się z zapartym tchem. A o czym są? O tym, co dzieje się w dziecięcych głowach. Informacje, które tu znajdziemy, pozwolą nam spojrzeć na wiele sytuacji (znanych doskonale z własnych doświadczeń) z zupełnie nowej perspektywy. Polecamy!

[product id="22064"]

 


Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 24390, 24392, 23591, 23455, 23692, 24390, 24392, " slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 24392"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium