Jak wychowywać dziecko
  • promocja

Opis

Jak wychowywać dziecko?

Dzieci należy mądrze wspierać, kochać, ale też stawiać im granice. Jak to robić? To pytanie zadają sobie rodzice, opiekunowie i wychowawcy od dawna.

Maria Molicka podsuwa w tej książce wiele ciekawych rozwiązań, korzystając z własnego doświadczenia i bogatej literatury przedmiotu.

Książka podzielona jest na trzy duże części:

  1. w pierwszej pisze o budowaniu relacji z dzieckiem i ogromnie ważnym aspekcie mowy;
  2. w drugiej porusza temat potrzeb psychicznych dziecka i ich zaspokajania;
  3. w trzeciej natomiast – o wychowywaniu w duchu partnerstwa i dialogu.

Maria Molicka – dr psychologii klinicznej dziecka, autorka metody nazywanej bajkoterapią. Opublikowała osiem książek i wiele artykułów poświęconych roli bajek terapeutycznych (tekstów nacechowanych terapeutycznie) w budowaniu zasobów osobistych i w terapii, wśród nich są dwa zbiory bajek terapeutycznych. Niektóre z jej książek zostały przetłumaczone i wydane na Litwie, Ukrainie i w Czechach.


Recenzja

(...) Książka jest naprawdę FANTASTYCZNA. Myślę, że nie ma rodzica, któremu by się w jakiś sposób nie przydała. Co bowiem istotne, książka ta nie jest tylko o dzieciach, tylko o ich problemach i tylko o sposobach ich wychowawczego rozwiązywania - ta książka jest także o rodzicach! O ich sposobie widzenia problemów wychowawczych oraz o tym, jak rozwiązywać je z zachowaniem potrzeb rodzica właśnie. Szalenie fajna książka... naprawdę jedna z lepszych, jakie na ten temat czytałem. Jakby nie było, jest to poradnik, ale zupełnie pozbawiony ideologicznego "prania mózgu", czy suchej, niepopartej niczym, sztywnej teorii. Przeciwnie! To książka pełna praktycznych porad i oparta na rzeczywistych sytuacjach oraz problemach, a więc stworzona w oparciu o codzienne, faktycznie spotykane przez rodziców wychowawcze przeszkody. A co ważniejsze - to książka podająca przykłady pokonywania tychże przeszkód. Po coś takiego zdecydowanie warto sięgnąć! (...) - https://cosnapolce.blogspot.com/


Polecamy

[product category_id="435" limit="24" slider="true" onlyAvailable="true"]

Dzieciom spodobają się

[product category_id="163" limit="24" slider="true" onlyAvailable="true"]

Koszty dostawy

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Aby podzielić się swoją opinią musisz być zalogowany.

Jak wychowywać dziecko?

Jak wychowywać dzieci, żeby cieszyły się życiem, miały satysfakcjonujące relacje z innymi, dobrze sobie radziły i osiągały sukcesy? 

Nowa książka uznanej psycholożki zajmującej się rozwojem dziecka, dr Marii Molickiej.

Autor: Maria Molicka

Oprawa: Miękka

Ilość stron: 262

Cena: 25,52 zł 29,00 zł 25.52
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.

Nie jesteś przekonana/ny? Pokaż podobne książki

Wysyłka w: 1-3 dni
30 dni na zwrot
Ocena: 4.75
Producent: Media Rodzina
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium