Bajki dla dzieci do czytania. 6 książek na dobranoc (i nie tylko)

0
Bajki dla dzieci do czytania. 6 książek na dobranoc (i nie tylko)

Wieczorynka w telewizji? Animacja na YouTubie? Nic z tych rzeczy. Tym razem wybieramy dla was najlepsze bajki dla dzieci do wspólnego czytania. We wszystkich znajdziecie wciągającą, pełną humoru fabułę (lub niezwykłe wierszyki – te polecamy wam szczególnie!) i piękne ilustracje. Bawcie się dobrze.

Każdy rodzic doskonale wie, że wybór bajek, opowiadań i powieści dla dzieci jest dziś ogromny. Ale czy wszystkie z nich są wartościowe? Niekoniecznie. Niektóre publikacje dla dzieci mają wątpliwe przesłanie moralne, nie zawierają głębszego sensu, a nawet nie są napisane poprawną polszczyzną. Choć trudno w to uwierzyć, taka sytuacja nie należy do rzadkości. Co możemy zatem zrobić? Unikajmy bajek i baśni, w których do głosu dochodzą stereotypy, złe nawyki i przemoc. Aby zachęcić dziecko do czytania, otaczajmy się wartościowymi lekturami, których głównym motywem nie jest agresywna walka dobra ze złem. Książki, które dla was wybraliśmy, są niezastąpionym pomocnikiem w poznawaniu świata, uczą tolerancji, empatii, rozpoznawania i nazywania emocji. Możecie je czytać i na dobranoc, i na dzień dobry. Wybór należy do was.

Książki wspierające rozwój mowy Książki dla niemowląt Wsparcie dla rodziców


 

Książki na dobranoc – Wierszyki na dobranoc

„Razem się wsłuchajmy w ciszę. Oddech do snu nas kołysze”... Krótkie, rytmiczne, pełne humoru i czułości wiersze Kasi Huzar-Czub nie mają sobie równych. Po dwóch niezwykłych, zilustrowanych przez Joannę Bartosik książkach – „Wierszykach paluszkowych” i „Wierszykach bliskościowych” – przyszedł czas na „Wierszyki na dobranoc”. Każdy wiersz to zaproszenie do wspólnego oswajania ciemności, uspokajania oddechu i dziękowania za każdą spędzoną wspólnie chwilę. Czy potrzeba czegoś więcej tuż przed zaśnięciem?

[product id="23529, 23295"]

 


 

Bajki do czytania dla dzieci – Niuniuś i wiosna

Pamiętacie, jak spędzaliście długie, wakacyjne dni na wsi u babci? Pamiętacie, jak bawiliście się ziemią, robiliście błotną zupę, całymi godzinami chodziliście bez celu? To wspomnienia, do których zwykle wracamy z sentymentem – nie tylko ze względu na beztroskę, ale też nieograniczony kontakt z naturą. Obraz takiego sielankowego, trochę brudnego, za to bardzo szczęśliwego dzieciństwa, znajdziecie w najnowszej książce Agi Nuckowski – „Niuniuś i wiosna”. Tworzą ją krótkie historyjki obrazkowe, po mistrzowsku zilustrowane przez Aleksandrę Szwajdę. Tytułowy Niuniuś to mała, urocza świnka, która każdego dnia robi coś niesamowitego – wspina się na wielką górę ziemi, podlewa grządki, przyrządza zupę z błota i jeździ na rowerze. Gotowi na podróż do najlepszych wspomnień z dzieciństwa? W takim razie koniecznie wybierzcie się w nią razem ze swoimi dziećmi! A, i jeszcze jedno – „Niuniuś i wiosna” to pierwsza część serii, którą sukcesywnie będzie wydawać Natuli. Czekajcie na kolejne tytuły, warto!

[product id="23455, 23591, 23692"]

 


 

Bajki do wspólnego czytania – Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham

Tytuł bestsellerowej książki Sama McBratneya to najlepszy dowód na to, że miłość bardzo trudno jest zmierzyć. Doskonale wiedzą o tym jej bohaterowie – Duży Brązowy Zając i Mały Brązowy Zajączek. Choć starają się jak najlepiej opisać łączące ich uczucie, nie potrafią znaleźć dobrego porównania. Czy w końcu im się to uda? Sprawdźcie! „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” to wzruszająca opowieść o uczuciach i zrozumieniu, dzięki której każde dziecko staje się wrażliwsze na potrzeby innych ludzi. Jej uzupełnieniem są piękne, bajkowe ilustracje Anity Jeram. Czytając tę bajkę, przeniesiecie się do krainy miłości. Obiecujemy!

[product id="16943, 22393, 22395, 22394, 22396"]

 


Bajki do czytania dla dzieci – Przygody Emila ze Smalandii

Dzieci z Bullerbyn i Pippi Pończoszanka – to kultowe dzieła Astrid Lindgren, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Tym razem zanurzymy się jednak nieco głębiej do twórczości szwedzkiej pisarki i wyciągniemy z niej… „Przygody Emila ze Smalandii”. To potężny tom, w którym znajdziecie wszystkie części przygód Emila Svenssona, rezolutnego chłopca zamieszkującego Smalandię. Wygląda jak aniołek, ale nie dajcie się zwieść pozorom! To prawdziwy urwis, który co chwilę wpada na najróżniejsze pomysły. Czy to źle? Nie! Przecież bez tych wszystkich przygód życie byłoby takie nudne… Książka z klasycznymi ilustracjami Bjorna Berga udowodni każdemu dziecku, że do odważnych świat należy.

[product id="18096, 18254, 19867"]

 


 

Czytanie bajek z dzieckiem – Wyspa mojej siostry

Wspomnieliśmy o Pippi Pończoszance. Teraz wróci, jednak nie na kartach powieści Astrid Lindgren. Bliscy nazywają tak bohaterkę książki „Wyspa mojej siostry” Katarzyny Ryrych. Przezwisko to jest bardzo trafione – w końcu nasza polska Pippi też ma rude włosy i piegi, a poza tym jest niezwykle silna (potrafi podnieść ciężki fotel taty – i to jedną ręką!). I tak jak Pończoszanka, żyje w innym świecie, na samotnej wyspie – jednak w tym wypadku u podstaw samotności leży niepełnosprawność. Książka ilustrowana przez Ewę Beniak-Haremską to piękny, wzruszający i chwytający za serce dowód na to, że każdy z nas ma prawo do miłości, szacunku i godnego życia.

[product id="16361"]

 


 

Bajki do czytania dla twojego dziecka – Jesteś ważny, Pinku!

Książkę Urszuli Młodnickiej i Agnieszki Waligóry trudno nazwać jest bajką, ale to nic! Podobnie jak wszystkie wcześniejsze propozycje, ta również idealnie nadaje się do wspólnego czytania z dzieckiem. „Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też” to genialny przewodnik po emocjach. Jego bohater, Pink, bardzo często zastanawia się, czy to, co czuje, jest w porządku. Zaczyna rozumieć, że nikt z nas nie jest idealny, poznaje swoje wady i zalety, uczy się akceptować siebie. Tego sympatycznego stworka po prostu nie da się nie lubić! Dzięki wspólnej lekturze dużo łatwiej będzie wam rozmawiać o wrażliwości, unikalności i emocjach. Gorąco polecamy!

[product id="21415, 23134, 23176"]

 


Zestaw książek na dobranoc dla przedszkolaka:

 

 

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 23692"]

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium