O gustach się nie dyskutuje. I dotyczy to wszystkich gustów, choć trzeba przyznać, że najlepszą realizację łacińskiego przysłowia stanowią gusta czyte
pl

Książki dla dwulatka

Książki dla dwulatka

Z własnej codzienności i bogatego, rodzicielskiego doświadczenia wiemy doskonale, że niektóre dwulatki preferują kartonowe strony, na których dużymi literami nadrukowane są pierwsze słowa, inne z kolei wybierają dużo poważniejszą literaturę, która – przynajmniej oficjalnie – adresowana jest do znacznie starszych czytelników. Wszystko to sprawia, że stworzone przez nas zestawienie to prawdziwy miks. Gotowi? Łapcie!

 

Książki od Natuli Książki dla dzieci 2-4 lata Bajki dla dzieci


 

Najlepsze książki dla najmłodszych czytelników – Niuniuś czeka na święta

Wiemy, że do świąt jeszcze daleko, ale przyznajcie sami – nie ma piękniejszego oczekiwania niż oczekiwanie na święta! Całe to świąteczne zamieszanie – sprzątanie za meblami, których nie przesuwa się w pozostałe miesiące (witajcie, zapomniane zabawki pod kanapą!), lepienie pierogów, pieczenie pierniczków, ozdabianie choinki, a w końcu witanie się z rodziną dalszą i bliższą, z którą wszyscy razem będziemy wkrótce siedzieć przy jednym stole – jest piękne, ale stanowi duże wyzwanie dla wszystkich domowników. Zwłaszcza dla dzieci, które nie zawsze potrafią poradzić sobie z bogactwem dźwięków, kolorów, zapachów. Co możemy z tym zrobić? Cieszmy się tą wspaniałą feerią, ale nie zapominajmy o emocjach najmłodszych, które – zwłaszcza w obliczu zimowej różnorodności – mogą być dla nas wszystkich dużym zaskoczeniem. Łatwiej będzie wam je zrozumieć i oswoić z Niuniusiem, bohaterem zilustrowanej przez Aleksandrę Szwajdę serii książek autorstwa Agi Nuckowski. Najnowsza część, „Niuniuś czeka na święta”, pachnie świętami. Nim się obejrzycie, w waszych domach też uniesie się ten magiczny zapach!

[product id="24390, 24392, 24394"]

 


 

Książki dla dwulatka – Basia, Franek i chorowanie

Słyszeliście o serii Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak? Bohaterką stworzonych przez nie książek jest Basia – rezolutna, odważna i całkiem zwyczajna dziewczynka, którą uwielbiają wszystkie przedszkolaki. Ale po poszczególne książki mogą sięgać nie tylko czytelnicy, którzy zaczynają przygodę z przedszkolem. Cieszą się one ogromną popularnością także wśród znacznie młodszych (i znacznie starszych) dzieci. Tym razem weźmiemy na warsztat opowieść „Basia, Franek i chorowanie”, w której nasza uśmiechnięta bohaterka opiekuje się młodszym braciszkiem. Frankowi nie jest do śmiechu – w końcu ma katar, boli go głowa i czuje się fatalnie. Szybko jednak przekonuje się, że z Basią żadne przeziębienie nie jest straszne.

[product id="24421"]

 


 

Książki dla dwulatka – Pucio u lekarza

Zostaniemy jeszcze na chwilę przy chorowaniu. Bo choć go nie znosimy, wiemy przecież, że jesień to czas, w którym wirusy mają się świetnie. Niestety, skutecznie utrudniają one swobodną zabawę i naukę naszym dzieciom, które, zamiast wspinać się na drzewa, muszą teraz siedzieć na kanapie z… nebulizatorem. Czy można się do niego przekonać? No można. Czy można bez pomocy Pucia? Można, ale trudniej. Dlatego koniecznie zajrzyjcie do najnowszej części serii książek Marty Galewskiej-Kustry i Joanny Kłos. „Pucio idzie do lekarza” to opowieść o kichaniu, badaniu smoka, przyjmowaniu leków i robieniu inhalacji. Puciowi niekoniecznie podoba się badanie i plan leczenia, ale wie, że dzięki nim szybko wróci do zdrowia. Jego przygody to najlepszy dowód na to, że czasami warto zwolnić, by później znów się bawić z przyjaciółmi w przedszkolu. No, przynajmniej aż do czasu… kolejnego przeziębienia.

[product id="24329"]

 


 

Książeczki edukacyjne – Skąd się bierze… miód

A może przeziębienia by nie było, gdyby Pucio codziennie jadł miód? Cóż, choć bursztynowe dzieło pszczół doskonale wzmacnia odporność, nie ma aż takiej mocy, by uchronić każdego przedszkolaka przed chorowaniem. Mimo to warto spróbować! Słodki (i bardzo zdrowy!) dodatek do jesiennej herbaty kryje w sobie mnóstwo sekretów. Wiele z nich odkrywa Agnieszka Matz, ilustratorka książki dla dwulatka „Skąd bierze się… miód”. To krótka, kolorowa publikacja, która wyjaśni dzieciom, jak długa jest droga od łąki, na której rządzą pszczoły, do sklepowej półki, wprost uginającej się pod ciężarem przelanego do słoików miodu. A jeśli sposoba wam się ta książka, sięgnijcie po kolejne części serii wspierającej rozwój mowy – o mleku i chlebie. Tego typu książki pełnią nie tylko funkcję edukacyjną – przyniosą wam też dużo radości. W końcu znajdziecie tu duże naklejki! Czytajcie, naklejajcie, wspólnie róbcie ćwiczenia i, przede wszystkim, bawcie się dobrze.

[product id="24228, 24231"]

 


 

Książki edukacyjne dla małych dzieci – Tajemniczy las

A jeśli już o książkach edukacyjnych mowa, koniecznie zajrzyjcie jeszcze do „Tajemniczego lasu”. Autorka tej książki dla dzieci, Sandra Dieckmann, zabierze was na wspaniałą wycieczkę. Poznacie mieszkańców lasu, zobaczycie, z kim się przyjaźnią, a przed kim muszą się chronić. Uzupełnieniem ciekawych informacji są pełne szczegółów ilustracje, które czynią z tego albumu piękną, bajecznie kolorową wyszukiwankę. Ale czy taka publikacja nie będzie zbyt zaawansowana dla najmłodszych czytelników? Nie! Przecież na odkrywanie cudów przyrody nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno. A już zwłaszcza w takim dobrym stylu… Polecamy gorąco!

[product id="24245"]


Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 24390, 24392, 23591, 23455, 23692, 24390, 24392, " slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 24392"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium