Seria Zuza – to nie są książki dla grzecznych dzieci…

To nie są książki dla grzecznych dzieci…

Totalnie wywrotowe, buntownicze i nieszablonowe. Potrafią zniesmaczyć i zszokować…


Książki z tej serii absolutnie nie wpisują się w kanon grzecznych lektur. Są totalnie wywrotowe, buntownicze i nieszablonowe. Potrafią zniesmaczyć i zszokować… ale jedynie dorosłych. Dzieci natomiast uwielbiają Maksa i Zuzę za ich bezkompromisowy, szczery i bezpośredni przekaz. W tych książkach dzieci nie uczą się, jak myć zęby, nie uczą się dzielić zabawkami i mówić “dziękuję” babciom, ciociom, dziadkom i sąsiadkom. W tych książkach dzieci pielęgnują własną indywidualność!

Każdy rodzic odszuka w nich pikantne i zabawne momenty z własnego dzieciństwa, z okresu, kiedy kształtowały się nasze pierwsze szkolne relacje rówieśnicze, gdy przeżywaliśmy pierwsze miłosne wzloty i upadki, gdy byliśmy w centrum wszechświata. Książki te w pewnym sensie posiadają moc terapeutyczną ! Mamy z chęcią kibicują odważnej Zuzi, która gardzi sukienką z falbanami, gra w nogę i wspina się po drzewach lepiej niż którykolwiek z chłopaków. Maks z kolei prowadzi bezkompromisowe śledztwo, w efekcie którego obala pierwotnie obraną klasyfikację dzielącą ludzi na SIURKOWCÓW i BEZSIURKOWCÓW. Dowiaduje się co nieco o skomplikowanej naturze uczuć, a także wpada w sidła zazdrości, z których zresztą przyjdzie mu się wyplątać w bardzo zabawny i pomysłowy sposób.

Te książki nie są obarczone stereotypem płciowym, a ich przekaz nie jest jednoznaczny! Seria “Zuza” mówi o sprawach drażliwych i trudnych oraz ważnych społecznie. W żartobliwy sposób, posiłkując się humorem sytuacyjnym i dowcipnymi ilustracjami, przełamuje tematy tabu. Od dekady książki z cyklu cieszą się nieprzerwaną popularnością we Francji, a także poza nią, o czym świadczy fakt, że zostały przetłumaczone na kilkanaście języków. Polecamy wszystkim dzieciom, bez względu na płeć.

Zuza i sukienka dla Maksa

Dziewczyny kochają różowe sukienki, a chłopcy piłki futbolowe. Czy na pewno? Zuza zdecydowanie woli piłkę. A Maks chętnie zobaczyłby swoją ukochaną w pięknej sukni z falbanami, kokardami, czyli po prostu: w uroczej, dziewczęcej sukience. Zuza jednak nie ma na to najmniejszej ochoty. O nie, Zuzie co innego chodzi po głowie… 

[product id="16001"]

Zuza ma adoratorów

Zuza wyznaje Maksowi, że zakochała się w innym … Zrozpaczony Maks postanawia działać szybko i bezkompromisowo. Opracowuje zmyślny plan, który doprowadzi go do bardzo ciekawych spostrzeżeń. Ogrom śmiechu dla małych i dużych.

[product id="16558"]

Zuza chce pocałować Maksa

Zuza każe Maksowi czekać na siebie w tym samym miejscu na każdej przerwie. W ten sposób, gdy będzie chciała dać mu całusa, zawsze go znajdzie. Maks zastanawia się, czy to ma sens? Książka w sprytny sposób tłumaczy, jak szukać własnych granic i w jaki sposób wyznaczać je innym.

[product id="16559"]

Zuza chce mieć dzidziusia

“Chodź, zmajstrujemy sobie dzidziusia”– mówi Zuza do kolegi – Maksa, ciągnąc go do sypialni. Cóż to za dziwny pomysł… Zuza jednak nie wygląda na skorą do żartów, więc Maks się zgadza. Nazajutrz rano – niespodzianka: Zuza wkracza do szkoły z wielkim brzuchem!

[product id="16560"]

Te książki również spodobają się (nie)grzecznym dzieciom:
 
[product id="15020, 15065, 15061, 16213, 15082, 16215, 15736, 16178"]
 
 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium