Świat w czerni i bieli – „Oczami maluszka”

0
Świat w czerni i bieli – „Oczami maluszka”

Noworodek najlepiej widzi przedmioty, które znajdują się w odległości około 20 cm od jego twarzy i to nie ostro, ale jak przez zamarzniętą szybę. Świat widziany oczami niemowlęcia nie ma głębi, składa się z rozmazanych plam w bieli, czerni i odcieniach szarości. Dlatego uwagę niemowlaka najsilniej przyciągają geometryczne wzory, wyraźnie zaznaczone kontury, duże rozmiary i silnie kontrastujące kolory.

Co widzi niemowlę

Wzrok jest dla człowieka podstawowym zmysłem orientacji w otoczeniu, ale w chwili, gdy niemowlę przychodzi na świat, jest też zmysłem najsłabiej rozwiniętym (w końcu w brzuchu mamy nie był dziecku bardzo potrzebny). Zaległości maleństwo nadrabia szybko, potrzebuje jednak odpowiedniego treningu. Żeby bodźce wzrokowe pomagały rozwijać umiejętność widzenia, muszą być dostosowane do możliwości niemowlęcia. Tu nic nie przyspieszymy. Pastelowa kolorystyka w przygotowanym dla noworodka pokoju, drobne wzorki na tapecie, skomplikowane wielobarwne zabawki – to wszystko może cieszyć rodziców, ale maluszek z największym zainteresowaniem będzie wpatrywać się w przedmioty o prostej formie i mocnych, kontrastowych kolorach.

Jak wspomagać rozwój wzroku dziecka?

W pierwszym roku życia dziecka wzrok rozwija się bardzo intensywnie. Jego rozwój możemy wspomagać dostarczając niemowlęciu odpowiednich bodźców. Na początku dziecko najchętniej patrzy na dwukolorowe, czarno – białe ilustracje. Umieszczone w odpowiedniej odległości od oczu maluszka przyciągną jego uwagę. Ciągłe ćwiczenia pozwalają dziecku zdobywać kolejne umiejętności: patrzeć na przedmioty znajdujące się blisko i daleko, zatrzymywać spojrzenie na jednym przedmiocie na dłużej, wodzić za poruszającym się obiektem wzrokiem.

 Pierwsze książeczki dla dziecka

Oczami maluszka to unikalna seria książeczek stworzonych z myślą o potrzebach rozwojowych niemowląt. Seria powstała na podstawie poparte licznymi badaniami wiedzy i jest znakomitą pomocą dla rodziców, którzy chcą aktywnie wspierać rozwój swoich dzieci już od pierwszych dni.

 W skład serii wchodzą:

  • 3 książeczki z prostymi, czarno – białymi ilustracjami, odpowiadającymi sposobowi, w jaki maluszek postrzega świat,
  • książeczka – harmonijka z 10 kontrastowymi rysunkami (oprócz bieli i czerni pojawia się czerwień – kolejny kolor, który potrafią rozróżnić niemowlęta); forma harmonijki pozwala na rozłożenie całej książeczki w łóżeczku albo na macie edukacyjnej,
  • karty do dalszej stymulacji wzroku dziecka i ćwiczeń małej motoryki (poręczne dwustronne plansze w czerni i bieli, z dodatkiem żółtego, które można położyć obok maluszka, powiesić na karuzeli, przyczepić do wózka lub dać dziecku do rączki).

 Seria Oczami maluszka to:

  • proste, kontrastowe ilustracje zaprojektowane z myślą o najmłodszych,
  • pretekst do opowiadania maleństwu o otaczającym świecie,
  • pomoc w tworzeniu emocjonalnej więzi z dzieckiem,
  • pomysł na urozmaicenie zabawy z niemowlęciem – we wspólne oglądanie obrazków mogą zaangażować się rodzice, dziadkowie, starsze rodzeństwo,
  • sposób na kształtowanie nawyku kontaktu z książką (a na to nigdy nie jest za wcześnie),
  • niezastąpione narzędzie dla rodziców, którzy chcą świadomie wspomagać rozwój dziecka.

 [product id="16311, 16314, 16312, 16319, 16313, 16345"]

 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium