Pucio – seria książek logopedycznych dla dzieci

0
Pucio – seria książek logopedycznych dla dzieci

Poznajcie Pucia!

Są takie książki, które zna każdy i nawet jeśli nie ma ich jeszcze w swojej biblioteczce, to na pewno o nich słyszał. Właśnie do takich książek należy „Pucio”.

Pucio to seria książek logopedycznych, której autorką jest Marta Galewska Kustra przy współpracy z ilustratorką Joanną Kłos. Wszystkie części zostały dostosowane do poszczególnych etapów rozwoju dziecka i zawierają cenne wskazówki dla rodziców, które ułatwiają wspólną naukę. Głównym bohaterem cyklu jest kilkuletni Pucio oraz jego rodzina. Na poszczególnych stronach śledzimy losy postaci, przy okazji wykonując różne zadania, których celem jest poznanie nowych słów i usprawnienie aparatu mowy.

Seria o Puciu – dlaczego warto?

  • Książki wspierają rozwój mowy maluchów i wprowadzają podstawowe zasady gramatyki.
  • Świetnie nadają się do rozszerzania słownictwa, ćwiczenia mowy zdaniowej oraz odmiany czasowników i rzeczowników.
  • Zawierają krótkie, proste i zrozumiałe dla najmłodszych teksty oraz przejrzyste ilustracje.
  • Duży format i kartonowe strony ułatwiają czytanie nawet najmłodszym dzieciom.
  • Uzupełnione są o praktyczne wskazówki dla rodziców, które ułatwiają wspólną naukę.

Najnowsze części Pucia:

 

Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia oraz Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki  Z pomocą Pucia pożegnanie z pieluszką będzie o wiele prostsze, a udział w przygotowaniu posiłków otworzy na nowe doznania smakowe.

 

 [product id="22955, 22954"]   

Pierwsza część serii Pucio dla dzieci w wieku do 3 lat

 Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych

To pierwsza część z cyklu książek logopedycznych. Książka przeznaczona jest nie tylko dla maluchów zaczynających wypowiadać swoje pierwsze słowa, ale także starszych dzieci. Zachęca do mówienia samogłosek i wyrazów dźwiękonaśladowczych.

Proste ilustracje przedstawiają scenki z życia Pucia oraz jego rodziny, bliskie doświadczeniu dzieci. Mamy tu wspólną zabawę, obiad, spacer ulicami miasta, wizytę nad jeziorem czy u dziadków na wsi. W Pucio uczy się mówić obrazki opatrzono nieskomplikowanym tekstem oraz wyrazami naśladującymi różne odgłosy: skakania – hop, szczekania – hau, pukania do drzwi – puk, puk, gotującej się zupy – bul, bul. Sugestywne ilustracje zachęcają dziecko do pokazywania poszczególnych elementów oraz powtarzania usłyszanych dźwięków. 

Autor: Marta Galewska-Kustra
Ilustracje: 
Joanna Kłos
Oprawa: 
Twarda okładka
Liczba stron: 
40


Pucio uczy się mówić to nasz bestseller

[product id="16500"]

Druga część serii: Pucio dla dzieci w wieku do 6 lat

 Pucio mówi pierwsze słowa

To druga część z serii Pucio dla dzieci. Przeznaczona jest dla maluchów, które zaczynają wypowiadać proste wyrazy lub budować krótkie zdania. Książka opowiada o jednym dniu z życia Pucia oraz jego bliskich. Towarzyszymy im w przedszkolu, na spacerze czy podczas wizyty w sklepie. Proste ilustracje przedstawiają konkretne scenki, a pojedyncze obrazki z podpisami zachęcają do poznawania różnych części mowy – rzeczowników, czasowników oraz przymiotników.

Z książką "Pucio mówi pierwsze słowa" możecie ćwiczyć na kilka sposobów: czytać historyjkę, opowiadać fabułę własnymi słowami, odpowiadać na pytania: Co to? Kto to? Co robi? Jaki?, szukać na ilustracjach konkretnych elementów i postaci.

Autor: Marta Galewska-Kustra
Ilustracje: 
Joanna Kłos
Oprawa: 
Twarda okładka
Liczba stron: 
40

[product id="15054"]


Trzecia część serii: Pucio dla dzieci w wieku do 6 lat

Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania

Trzecia część przygód bohatera to opowieść o wspólnym, zimowym wyjeździe rodzinnym. Pucio i ćwiczenia z mówienia to tom pozwalający dzieciom wzbogacić słownictwo i rozwinąć umiejętność odmiany słów. Znajdziemy w nim ćwiczenia wspierające rozwój mowy zdaniowej oraz podstawowe zasady stosowania reguł gramatycznych. Wszystko oczywiście w jasnej i zrozumiałej dla najmłodszych formie.

Na początku "Pucio i ćwiczenia z mówienia" umieszczone zostały informacje od autorki, jak używać książeczki, by zabawa nie stała się dla dzieci zbyt męcząca. Kolejne strony zawierają krótkie, ale składające się z coraz bardziej rozwiniętych zdań teksty oraz piękne ilustracje przedstawiające opisywane czynności. Na samym dole znajdują się pytania do tekstu, które pozwalają dzieciom ćwiczyć odmianę rzeczowników i czasowników.

[product id="16499"]

Pucio na wakacjach.

Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków

Z myślą o dzieciach w wieku 3-6 lat autorki przygotowały "Pucio na wakacjach". Poprzednie części dotyczyły wczesnych etapów rozwoju mowy, a najnowsza koncentruje się już na prawidłowej wymowie głosek, która kształtuje się od ok. 3 roku życia (nie jest to sztywna granica, każde dziecko rozwija się w innym tempie i czasem może to nastąpić w okolicach 4 urodzin).

W tej książce Pucio, jego rodzice, rodzeństwo oraz ciocia wybierają się na wakacje. Jako kierunek obrali północną część Polski – Kaszuby i wybrzeże Bałtyku. I tak Pucio jeździ na rowerze, zbiera pierwsze grzyby, chowa się przed burzą, zwiedza skansen, galeon i latarnię morską, bawi się na plaży. Pucio na wakacjach to świetna zabawa i edukacja jednocześnie. 

[product id="16498"]


Pucio umie opowiadać

Po "Pucio uczy się mówić" czas na nowego Pucia to potężna dawka tekstu - widać, że autorka stawia na rozwój mowy dzieci w wieku przedszkolnym. A dzięki ciekawej historii - zdecydowanie jej się udaje, ponieważ czasem ciężko dotrzeć do końca książki (opowiadanie trwa i trwa).

Z kolei ilustracje - jak zwykle utrzymane w charakterystycznym, puciowym klimacie - zachwycają! I szczególnie w przypadku młodszych dzieci - to oglądanie absolutnie wystarczy. Dlatego Pucio umie opowiadać spodoba się zarówno dwu-, jak i pięciolatkom.

[product id="18030"]

Pucio w mieście. Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci

Szósta część przygód Pucia może służyć zarówno dzieciom młodszym, jak i starszym przedszkolakom. Jej celem jest wzbogacenie słownika dziecka o nazwy nowych obiektów i czynności oraz rozwinięcie umiejętności opowiadania.

[product id="22335"]

Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem

Książka dla dzieci do nauki mowy "Pucio Zabawy gestem i dzwiękiem". Na jej kartach znajdziecie swojego ulubionego bohatera wykonującego czynności, które cieszą każdego malucha, a wszystko to w połączeniu z dźwiękami ważnymi dla początków rozwoju mowy: samogłoskami, prostymi sylabami i onomatopejami.

[product id="17091"]

Pucio mówi dzień dobry

Interaktywna książka "Pucio mówi dzień dobry" zachęca maluchy do naśladowania ulubionych bohaterów, dzięki czemu poranne obowiązki stają się wspaniałą zabawą.

[product id="20683"]

Pucio mówi dobranoc

Pucio ma ochotę na zabawę, ale nadchodzi wieczór i wszyscy układają się do snu. Ty też zgaś światło i słodko śpij – jutro czeka cię mnóstwo nowych przygód! Pucio mówi dobranoc pomaga rodzicom i dzieciom w procesie zasypiania.

[product id="20684"]

Co robi Pucio?

W książce "Co robi Pucio" nasz bohater zapozna dzieci z podstawowymi rzeczownikami i czasownikami

[product id="17090"]

Gry / Puzzle Pucio:

 

W serii Pucio znajdziemy też puzzle, domino, gry oraz przytulankę.

 [product id="20386, 22114, 20642, 17353, 21422, 19895, 22115, 17354, 17352, 19894"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium