Powrót do korzeni – recenzja książki “Drzewa” Wyd. Dwie Siostry

Powrót do korzeni – recenzja książki “Drzewa” Wyd. Dwie Siostry

Już nieraz książki przekonały mnie o tym, że natura jest niezwykła, inspirująca, energetyczna. Tym razem dzięki “Drzewom“ z Wyd. Dwie Siostry odkrywamy cudowną moc właśnie tych największych organizmów żyjących na ziemi. Drzewa mają dla nas duże znaczenie praktyczne – otaczamy się przedmiotami drewnianymi (meble, dzieła sztuki, zabawki czy chociażby papier). Towarzyszą nam na każdym kroku, ale zapominamy o ich wartości. Warto odkryć je na nowo. Najlepiej z albumem od DS.

Czym różnią się drzewa od krzewów? Po co są liście? Jakie jest zadanie korzeni? Po co drzewu nasiona? Co to są endemity? Gdzie rosną baobaby? lIe metrów ma najwyższe drzewo na świecie? Co można zbudować z drewna? Co to jest Takasugi-an? Jaka jest rola drzew w religiach świata? To tylko niektóre pytania, na które znajdziecie odpowiedzi w książce.

Autorzy – Piotr Socha i Wojciech Grajkowski, znają się na rzeczy. To oni stworzyli hit Dwóch Sióstr – ”Pszczoły”. W przystępny sposób przekazują czytelnikom w każdym wieku wiedzę o otaczającym świecie. Tekst i ilustracje idealnie się uzupełniają – do tego stopnia, że nie sposób się od nich oderwać.

[product id="18230"]

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium