Seria o króliczce Miffy od wielu lat podbija serca najmłodszych czytelników. Wchodzące w jej skład książeczki to jednak nie jedyne pozycje, które przy
pl

Wydawnictwo Format – intrygujące picturebooki dla dzieci i dorosłych

Wydawnictwo Format – intrygujące picturebooki dla dzieci i dorosłych

W księgarniach znajdziemy mnóstwo książek obrazkowych dla dzieci, ale te, które ukazały się nakładem wrocławskiego Wydawnictwa Format, zdecydowanie odbiegają od masowych standardów. W ofercie znajdują się dzieła klasycznych twórców (Francois Rabelais, Ezop), jak i książki współczesnych pisarzy (takich jak m.in. Dorota Hartwich, Marek Bieńczyk i Dick Bruna). Publikacje te zdobywają liczne, prestiżowe nagrody, wyróżnienia i nominacje.


 

Wydawnictwo Format – seria Miffy

Wydawnictwo Format łączy w sobie różne kategorie książek obrazkowych – od poważniejszych, dotykających natury dziecka, uczuć, cierpliwości i uważności lektur do prostych, przyjaznych nawet dla najmłodszych dzieci form. Najlepszym przykładem ostatnich z nich jest seria o króliczce Miffy. Każda książka to krótkie opowiadanie o przygodach małej, sympatycznej bohaterki. Ale dzieci kochają tę serię nie tylko za słowa. Pierwsze skrzypce zdecydowanie grają tu ilustracje przedstawiające Miffy. Holenderska seria, której autorem jest Dick Bruna, została wydana w 46 językach i sprzedana w przeszło 85 milionach egzemplarzy. Możecie się wybrać razem z jej bohaterką na plażę (Miffy nad morzem) albo do przedszkola 

(Miffy w przedszkolu). Niezależnie od tego, na które z miejsc się zdecydujecie, gwarantujemy, że czeka was wiele godzin świetnej zabawy!

 [product id="23305, 23304"]

 [product id="15209, 15254"]

 [product id="21438, 15256"]


 

Książki Wydawnictwa Format – Sto. Rzeczy, których nauczysz się w życiu

Kolejna, opublikowana przez Wydawnictwo Format, książka to Sto. Rzeczy, których nauczysz się w życiu autorstwa Heike Faller. Możecie być pewni, że tytułowe rzeczy będą dużo ważniejsze od uczonych na pamięć wzorów i wierszy. Mowa o życiowej mądrości, zaufaniu i wierze, o przekonaniach, do których dochodzimy z biegiem czasu. Czy wiedzieliście, że osoby, które mają za sobą niełatwą przeszłość, bardziej doceniają piękne chwile? Co więcej, w końcu wszyscy dochodzimy do wniosku, że powinniśmy doceniać każdą minutę życia, bo jego cena jest niesamowicie wysoka. Takich przemyśleń jest tu znacznie więcej. Autorkę zainspirowali emeryci, uchodźcy, matki, artyści, dobrze sytuowani dorośli i ubodzy najmłodsi. Każdy z nas. Wszystkie myśli uzupełniają ilustracje Valerio Vidali.

 [product id="23231"]


 

Książki Wydawnictwa Format – Gdybym była książką

Tytuł, który jest marzeniem wielu osób fascynujących się literaturą. Gdybym była książką to hołd złożony literaturze, możliwości magicznego przeniesienia się w przeszłość lub przyszłość, stania się zupełnie inną osobą. Znajdziemy tu wiele inspirujących metafor i ilustracji, których główną bohaterką jest, oczywiście, książka. Autorami tej niesamowitej pozycji są ojciec i syn – Jose Jorge Letria i Andre Letria. Została przetłumaczona na czternaście języków, zdobyła też wiele prestiżowych nagród w różnych częściach świata.

 [product id="23303"]


 

Wydawnictwo Format – Zgubiona dusza

Czas na jedną z wielu książek polskiej noblistki, Olgi Tokarczuk, którą każdy z nas powinien przeczytać. A właściwie nie tylko przeczytać, ale też zobaczyć, bo Zgubiona dusza to przede wszystkim stworzone przez Joannę Concejo obrazy. Przenoszą nas w zupełnie inny wymiar i nawet nie pytają o zgodę. Opowiadają o człowieku, któremu żyło się bardzo dobrze – miał pracę, samochód i hobby, którym była gra w tenisa. Tylko duszy nie miał. Stracił ją kiedyś, zostawił daleko za sobą. Poznajcie jego historię.

 [product id="16449"]


 Książki z wydawnictwa Format 


 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium