Wydawnictwo FRAJDA. 8 książek, które sprawią wam wielką… frajdę!

0
Wydawnictwo FRAJDA. 8 książek, które sprawią wam wielką… frajdę!

Wiosną Grupa Wydawnicza FILIA wystartowała z nowym imprintem. Dzięki temu do bestsellerowych kryminałów, romansów, literatury obyczajowej i dziesiątek pozostałych odsłon grupy dołączyły książki tworzone z myślą o najmłodszych czytelnikach. Wydawnictwo FRAJDA, bo o nim mowa, to efekt owocnej pracy wielu polskich i zagranicznych autorów i autorek. Opowiemy wam trochę o książkach, które stworzyli – ale tylko trochę, żeby nie zepsuć wam radości z późniejszej lektury. I to takiej lektury, która sprawi wam ogromną frajdę – jak zresztą na FRAJDĘ przystało! Zapraszamy.

Literatura dziecięca Książki dla dzieci 4-6 lat Wsparcie dla rodziców


 

Wydawnictwo FRAJDA – Koparka i kaczuszka 

Na placu budowy jest głośno i niebezpieczne. W powietrzu unosi się pył, a poza tym stale trzeba uważać, żeby nie wpaść pod maszyny budowlane. Przyznacie sami, że nie jest to odpowiednie miejsce dla nieupoważnionych podróżników, a co dopiero dla… małej, żółtej kaczuszki! A jednak pewnego dnia urządzenia pracujące na budowie zauważyły właśnie puchatego, człapiącego i kwaczącego gościa. I, szczerze mówiąc, wcale nie były zachwycone tym faktem. Skarżyły się, że kaczuszka, która nie odstępowała ich na krok, niszczyła wykonywaną przez nich pracę – przecież zadeptała drogę, nad którą tak ciężko pracowały! Z czasem jednak, gdy wszystkie maszyny już zaprzyjaźniły się z kaczuszką i były zachwycone współpracą, kaczuszka urosła i… odleciała. Czy jeszcze kiedyś wróci? I jak to się stało, że ktoś, kto nie był mile widziany, nagle stał się zaufanym przyjacielem, za którym tak bardzo się tęskni? Odpowiedź znajdziecie w książce „Koparka i kaczuszka” Josepha Kueflera.

[product id="23799, 24137"]

 


  

Książki dla dzieci – Koparka i kwiat

A jeśli spodoba wam się opowieść o małej kaczuszce, koniecznie sięgnijcie po kolejną publikację Josepha Kueflera. Głównym bohaterem książki „Koparka i kwiat” jest delikatna roślinka – zbyt delikatna, by wytrwać na placu budowy. Koparka najbardziej przeżyła to, że piękny kwiat nie przetrwał, jednak gdy tuż obok zobaczyła nasionka, postanowiła je zasadzić. Wyjechała z placu budowy, znalazła dużą, zieloną przestrzeń i złożyła nasionka w ciepłej glebie. Jak myślicie, czy wyrośnie z nich kwiat? Sprawdźcie, a przy okazji porozmawiajcie o tym, jak dbać o otaczający nas świat, o piękną roślinność, której i tak jest dziś coraz mniej. To ważne – i dla naszych dzieci, i dla planety, na której mieszkamy.

[product id="23800, 24137"]

 


  

Grupa Wydawnicza FILIA – Fakty o tatusiach

Mama, jaka jest, każdy widzi. Zwłaszcza mama, która nie pracuje zawodowo lub pracuje zdalnie, a przez to niemal całą dobę spędza z dziećmi. I jest nieustannie obserwowana! No ale z tatą sprawa się już komplikuje. Bo tata często pracuje długie godziny poza domem, a gdy już wraca, bywa zmęczony, czasami nawet podenerwowany czy smutny. Zaraz, zaraz… Co tata robi przez cały dzień? Gdzie wychodzi, czym się zajmuje? I co można zrobić, by się nie złościł, gdy przyjdzie do domu w złym humorze? Odpowiedź przynoszą Fakty o tatusiach, czyli wnikliwy i przezabawny przewodnik po świecie każdego taty. Wszystko z przymrużeniem oka, dlatego nie gniewajcie się za stereotypy. Wnikliwy opis przygotował Oskar Kroon, ilustracje z kolei stworzyła Jenny Lucander.

[product id="24344"]

 


  

Wydawnictwo FRAJDA – Myszonek pomaga w domu

Czy są tu fani skandynawskiej literatury dla najmłodszych? Jeśli tak, to koniecznie sięgnijcie po serię o Myszonku, przywodzącą na myśl niestarzejące się klasyki Elsy Beskow. Stworzyła ją Riikka Jantti, fińska ilustratorka i pisarka, która, jak dobra przyjaciółka, przytula wszystkich rodziców przedszkolaków. Bo Myszonek, choć często się uśmiecha i chętnie pomaga Mamie, czasami bywa uparty i niecierpliwy. To sprawia, że nie jest idealnym, kilkuletnim bohaterem, z którego czytelnicy mają brać przykład – jest zwykłym dzieckiem, takim jak oni. Zresztą seria też nie ma uczyć, a bawić, wprowadzać w codzienny, zwykły świat, zapraszać do domu ulubionego bohatera. Na to pozwala też książka „Myszonek pomaga w domu”, w której Myszonek cudownie pomaga Mamie w sprzątaniu, a kilka godzin później kłóci się z przyjacielem o zabawkę. Drodzy rodzice, znamy to doskonale, prawda? A ta książka to doskonały towarzysz rozmów o samodzielności, wyrażaniu własnego zdania oraz dzieleniu się. I niedzieleniu.

[product id="24272"]

 


  

Książki dla dzieci – Myszonek chce po swojemu

Zostaniemy jeszcze chwilę przy Myszonku, który wszystko chce robić sam. Sam chce się ubrać do przedszkola i ani myśli skorzystać z pomocy Mamy, która już patrzy na zegarek. I sam decyduje, że nie chce myć zębów! No tak, tytuł kolejnej książki Riikki Jantti mówi wszystko – „Myszonek chce po swojemu”. To stąd dzieci dowiedzą się, że upartość i głośne „nie!” są zupełnie normalne i wpisane w ich rozwój. Rodzice z kolei przekonają się, że cierpliwość i zrozumienie ugaszą każdy pożar. Bierzmy przykład z Mamy Myszonka!

[product id="24271"]

 


  

Grupa Wydawnicza FILIA – Sekret magika

Maxa Czornyja znamy przede wszystkim z bestsellerowych thrillerów i powieści o seryjnych mordercach. Pojawienie się książki dla dzieci z nazwiskiem wspomnianego autora na okładce wywołało niemałą rewolucję, ale jednego byliśmy pewni – skoro napisał ją Czornyj, to musi być dobra. I już. Nie myliliśmy się. Pierwszy tom serii książek dla dzieci autorstwa Maksa Czornyja to opowieść o Zagadkowych Agentach – tajnej grupie, którą założyli dwaj bracia. Zafascynowany historią Eryk i pasjonat sportu Roman mieszkają na obrzeżach miasta, ich rodzice prowadzą antykwariat, a oni sami uwielbiają tajemnicze zagadki. Szybko dołącza do nich też przyjaciółka Ewa, która interesuje się elektroniką i sztuczną inteligencją. Sekret magika trzyma w napięciu, zachęca do rozwiązywania zagadek detektywistycznych i nie zdradza napięcia aż do ostatniej strony. Do tego zjawiskowe ilustracje Oli Stępień… Gotowi na wizytę w siedzibie Zagadkowych Agentów?

[product id="24343"]

 


  

Książki dla dzieci – Władcy podwórka

Wcześniej pisaliśmy już o Josephie Kueflerze, ale jeszcze na minutę wrócimy do jego twórczości, a konkretnie – do książki „Władcy podwórka”. Zakładamy się o kawę, że na każdym podwórku jest jakiś władca, choć nie oznacza to oczywiście, że pozostali użytkownicy huśtawek i piaskownicy zgadzają się na jego panowanie. Tak też jest w tym przypadku. Jurek chce być królem, ma już nawet swoich poddanych – z tego grona wyłamuje się jednak Lena, która ma zamiar wygryźć rywala z tronu. To historia z przymrużeniem oka o podwórkowej polityce, a także historia, która ułatwi wam rozmowy o rywalizacji i próbach szukania kompromisowych rozwiązań.

[product id="24306"]

 


  

Wydawnictwo FRAJDA – 101 latarni

Na koniec chcemy opowiedzieć wam o wzruszającej książce, której fabułę opracowali Oksana Lushchevska i Dzmitryj Bandarenka, ilustracje z kolei stworzyła do niej Oksana Draczkowska. „101 latarni” to opowieść o chłopcu, który nie może zasnąć – nie śpi tak samo jak jego tata, który pracuje do późna. Spogląda w okno i widzi światła w domach sąsiadów, które raz się zapalają, innym razem gasną… To powolne migotanie przywodzi mu na myśl latarnie morskie. Tym razem tata przychodzi do Zachara i wspólnie z nim wymyśla niezawodną metodę pozwalającą synowi zasnąć. To liczenie. Ale co będą liczyć? Okna sąsiadów? Oddalone o setki kilometrów latarnie? Sprawdźcie. A gdy już policzycie, chodźcie z nami spać. Dobranoc.

[product id="23834"]

 


  

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 23692"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium