Wierszyki na dobranoc. 5 wyjątkowych książek do poduszki

0
Wierszyki na dobranoc. 5 wyjątkowych książek do poduszki

Ciekawe, pełne czułości rymowanki sprawdzą się o każdej porze dnia (i nocy). Wybraliśmy dla was pięć książek, w których znajdziecie najpiękniejsze wierszyki na dobranoc. Część z nich na pewno już znacie, pozostałe koniecznie musicie poznać.

Wspólne czytanie książek to dla wielu z nas jeden z najważniejszych wieczornych rytuałów. Często zdarza się jednak, że miejsce grubych powieści zajmują wierszyki. Rytmiczne, zabawne, błyskotliwe, z szybkim morałem (lub bez niego – takie też są w porządku!). Oto książki, które możecie czytać na dobranoc. I dzień dobry.

 

Książki od Natuli Książki dla dzieci 2-4 lata Bajki dla dzieci


 

Wiersze dla dzieci – Wierszyki na dobranoc

Głaskanie po głowie, masowanie stópek, wsłuchiwanie się w bicie serca… Zasypianie jest zbyt pięknym momentem w ciągu dnia, by ograniczać je do samego… zaśnięcia. Przekonuje nas o tym Kasia Huzar-Czub, autorka „Wierszyków na dobranoc”. Krótkie, pełne bliskości i humoru rymowanki pozwolą wam się wyciszyć po dniu pełnym wrażeń i cicho szepnąć „dobranoc, kochanie”. Wspólne czytanie będzie jeszcze przyjemniejsze dzięki cudownym ilustracjom Joanny Bartosik. Dobrej nocy!

[product id="23529, 23295"]

 


 

Wierszyki na piękny sen – Wiersze do poduchy

Lubicie kołysanki? My bardzo! Ich niezwykłym rytmem zainspirowała się autorka kolejnej książki, którą chcemy wam przedstawić. „Wiersze do poduchy” Małgorzaty Strzałkowskiej rzeczywiście są świetne do poduchy, choć nie tylko – nic nie stoi przecież na przeszkodzie, byście czytali je, zanim jeszcze na niebie pojawi się księżyc. Bajki zilustrowała Ewa Poklewska-Koziełło. Miłych snów.

[product id="15657"]


 

Wiersze dla dzieci – Polskie rymowanki, wyliczanki

Na piękny sen czekają i po polskich miastach oprowadzają… Och, po przeczytaniu „Polskich rymowanek, wyliczanek” aż sami zaczęliśmy rymować! W tej pięknie zilustrowanej przez Marię Koshulinską książce znajdziecie mnóstwo wierszyków, które już od pokoleń życzą dzieciom słodkich snów – na czele z warzącą kaszkę sroczką. Wybierzcie się w nostalgiczną podróż do przeszłości i koniecznie zabierzcie w nią swoje dzieci. Weźcie ze sobą ciepły kocyk. To będzie piękna noc.

[product id="23070"]


 

Wierszyki na dobranoc – Zasypianki

Czas na kolejną książkę, którą możecie czytać w każdą piękną, księżycową noc. Mowa o „Zasypiankach”, czyli antologii najpiękniejszych polskich wierszyków i kołysanek. Wśród ich twórców znaleźli się m.in. Jan Brzechwa, Wanda Chotomska i Czesław Janczarski (tak, to właśnie jemu zawdzięczamy kochanego od pokoleń Misia Uszatka). Każdy wierszyk to ponadczasowe życzenia dobrej nocy – większość z nich znacie doskonale. Może czas je sobie przypomnieć?

[product id="16397"]


 

Wierszyki na dobranoc – Wierszyki bliskościowe

Wcześniej wspomnieliśmy o najnowszych „Wierszykach na dobranoc” Kasi Huzar-Czub i Joanny Bartosik. Jeśli wam się spodobają (a jesteśmy pewni, że tak właśnie będzie), koniecznie sięgnijcie po dwie poprzednie książki obu autorek – „Wierszyki paluszkowe” i „Wierszyki bliskościowe”. Wniosą w wasze wieczory dużo szczęścia i bliskości, a co najważniejsze – przyniosą dobre sny. Czy można chcieć czegoś więcej? My już ziewamy… Spokojnej nocy.

[product id="23295"]

 

 

Zestaw książek na dobranoc dla przedszkolaka:

 

Wiemy, jak potrzebne i poszukiwane są teraz książki dla dzieci po ukraińsku.

Dlatego naszą najcieplejszą, najbardziej wspierającą książkę dla dzieci wydajemy po ukraińsku!

[product id="23512, 23528"]


Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 24392"]

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium