Uczymy się opowiadać wraz z Puciem!

0
Uczymy się opowiadać wraz z Puciem!

Kilka miesięcy pracy autorki Marty Galewskiej-Kustry i ilustratorki Joanny Kłos wreszcie zaowocowało! Pucio umie opowiadać już jest! Kto czekał???

 

Koncepcja przyświecająca całej serii o przygodach Pucia i jego rodziny to rozwijanie umiejętności mówienia u dzieci. Każda książka, a przypomnijmy, że właśnie pojawiła się piąta, jest dedykowana dzieciom na różnych etapach rozwoju mowy. W dużym uproszczeniu — od ok. 1,5 roku do 6 lat. Najnowsza część spodoba się starszym przedszkolakom — dzięki niej będą szlifować umiejętność opisywania przeżyć Pucia, a właściwie swoich własnych — bo Pucio jest ich reprezentantem — mówi,  jak one, bawi się w to, co one, ubiera się podobnie itd. 

Nie oznacza to, że dwu- czy trzylatki są "za małe" na Pucio umie opowiadać. Nic bardziej mylnego! Tak charakterystyczne ilustracje Joanny Kłos dzieci kochają i chcą je oglądać! Dlatego śmiało możecie czytać tekst Marty Galewskiej-Kustry albo stworzyć swój własny, ucząc się opowiadać, ale na poziomie właściwym dla młodszych dzieci. Czyli podsumowując - ograniczeń wiekowych brak!

 

Każda kartka tekturowej książki jest zbudowana w taki sam sposób — większość strony zajmuje ilustracja i opowiadanie, natomiast na dole znajdziemy ważne scenki, które mogą być punktem wyjścia do rozmów, oraz pytania od autorki, które mobilizują do opisu własnych przeżyć. Na końcu dzieci czeka "test" — ostatnia strona to małe ilustracje z podsumowaniem historii. Zadaniem dziecka jest jej opowiedzenie. Czyli przy tym Puciu będzie wyjątkowo rozmownie, głośno i intensywnie :) 

 

A o czym jest nowy Pucio? Cofamy się w czasie, ponieważ historia opisuje czas z życia rodziny Pucia, kiedy oczekiwali na pojawienie się na świecie Bobo. Jak Pucio i Misia zareagowali na ciążę mamy? Co trzeba przygotować, by przywitać brata w domu? Kiedy będzie można się z nim bawić? Polecamy rodzinom, w których  wkrótce ma się pojawić nowe dziecko — Pucio na pewno pomoże oswoić się z nową sytuacją.

 

I — jak zwykle zachwyceni — sięgamy po książkę codziennie, a przy okazji wracamy do poprzednich tytułów, które cały czas mają taką samą moc, jak tuż po premierze :)

[product id="18030"]
 
Poznaj serię o Puciu:
[product id="15054, 16498, 16499, 17362, 17090, 17091, 17352, 17353"]

 

Polecamy najnowsze części książeczek o Puciu:

Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia oraz Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki  Z pomocą Pucia pożegnanie z pieluszką będzie o wiele prostsze, a udział w przygotowaniu posiłków otworzy na nowe doznania smakowe.

 

 [product id="22955, 22954"]   


 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium