Uczymy się mówić – seria Pucio Marty Galewskiej-Kustry

0
Uczymy się mówić – seria Pucio Marty Galewskiej-Kustry

Marta Galewska-Kustra jest logopedą, pedagogiem dziecięcym i pedagogiem twórczości. Pracuje jako adiunkt w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, z kolei w Łodzi prowadzi gabinet logopedyczny dla dzieci, zajmując się terapią opóźnionego rozwoju mowy i wad artykulacyjnych. Jest autorką książek dla dzieci, takich jak Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy oraz Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci, jednak trzeba przyznać, że największą popularność przyniosła jej seria Pucio. Znajdziemy w niej niezwykłe ilustracje stworzone przez Joannę Kłos, graficzkę i ilustratorkę, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Wspólnie z siostrą prowadzi ona pracownię ręcznie robionych lalek – Kalikayo. Znajdziemy tu między innymi wykonaną z bawełny, lnu i flauszu maskotkę bohatera naszego artykułu, czyli Pucia.

Seria Pucio – książki logopedyczne dla dzieci

Pucio to seria książek logopedycznych stworzona z myślą o najmłodszych dzieciach. Wszystkie części dostosowane są do konkretnych etapów rozwoju mowy, zawierają również praktycznie wskazówki dla rodziców, dzięki którym wspólna nauka będzie dużo przyjemniejsza. Bohater serii, Pucio, to kilkuletni, wesoły chłopiec. Chętnie uczestniczy w codziennych, domowych czynnościach, a czasami wybiera się nawet w bliższe lub dalsze podróże. Zawsze towarzyszy mu rodzina i ukochane zwierzęta – przede wszystkim pies Funio. Podobnie jak inne dzieci, ma też ulubioną zabawkę, której prawie nigdy nie wypuszcza z rąk – jest nią mały samolot.

Co robi Pucio? – format idealny dla najmłodszych

Seria Marty Galewskiej-Kustry jest bardzo różnorodna. Można ją podzielić na dwa mniejsze, odrębne cykle – i choć oba są przeznaczone dla dzieci już od pierwszych miesięcy życia, to rodzice bardzo często intuicyjnie sięgają po książki w mniejszym formacie. Chodzi o pozycje takie jak Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem, Co robi Pucio?, Pucio mówi dzień dobry i Pucio mówi dobranoc. To małe, kwadratowe, bardzo przejrzyste i czytelne książeczki, które świetnie leżą w dziecięcych rączkach. W każdej części znajdziemy opisy prostych, codziennych sytuacji, takich jak kąpiel, mycie zębów czy wyprowadzanie psa.

 

[product id="17091, 17090, 20683, 20684"]

Pucio uczy się mówić – ćwiczymy wyrazy dźwiękonaśladowcze

Wszystkich miłośników Pucia z pewnością zaciekawią również książki w większym formacie. Pierwsza z nich, czyli Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych, zaprasza dzieci w świat samogłosek i onomatopei. Kolejne, czyli Pucio mówi pierwsze słowa, Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania, Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków i Pucio umie opowiadać, skierowane są z kolei dla dzieci, które uczą się wypowiadać pierwsze słowa, zdania, a w końcu długie wypowiedzi. Ciekawe historie i wspaniałe ilustracje, połączone z ćwiczeniami wspierającymi rozwój mowy, są wspaniałą propozycją dla małych czytelników.

 

 

[product id="16500, 15054, 16499, 16498, 18030"]


Polecamy najnowsze części książeczek o Puciu:

Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia oraz Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki  Z pomocą Pucia pożegnanie z pieluszką będzie o wiele prostsze, a udział w przygotowaniu posiłków otworzy na nowe doznania smakowe.

 

 [product id="22955, 22954"]    


 

   Wydawnictwo Natuli Pucio Książki wspierające rozwój mowy

 

Najpiękniejsze/najlepsze książki dla dzieci 2020

 


 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium