Trzy wyjątkowe książki, które miały swoją premierę we wrześniu 0
Trzy wyjątkowe książki, które miały swoją premierę we wrześniu

Trzy wyjątkowe książki, które miały swoją premierę we wrześniu. Każda dedykowana dzieciom w absolutnie każdym wieku. Każda warta uwagi i zakupu. Dlatego jeśli (a na pewno) macie określony budżet na pozycje książkowe dla swoich pociech — to postawcie na którąś z poniższych książek!

Pucio umie opowiadać. Wyd. Nasza Księgarnia

Kategoria wiekowa: 2—6 lat

Piąty” Pucio” i po raz kolejny jestem nim zauroczona! Mistrzowski tekst Marty Galewskiej-Kustry oraz znakomite ilustracje Joanny Kłos są już gwarancją sukcesu publikacji. Zresztą nie tylko w Polsce, ponieważ poprzednie książki z serii przetłumaczono na pięć języków: ukraiński, niemiecki, włoski, czeski i słowacki. Akcja 

“Pucio umie opowiadać” cofa się w czasie do momentu, kiedy mama chłopca była w ciąży. To czas oczekiwania na pojawienie się na świecie Bobo. Dlatego książkę szczególnie polecam rodzinom, w którym niedługo pojawi się nowe dziecko. Poza tym w nowym” Puciu” historia jest bardziej rozbudowana niż w poprzednich, po prostu tekstu jest więcej. Na dole stron są dodatkowe ilustracje, których celem jest zachęcenie przedszkolaka do opowiadania. I tak ” Pucio umie opowiadać” znów podnosi poprzeczkę, więc... czekamy na kolejne części! On nigdy się nie znudzi.

Gruffalo. Wyd. Tekturka

Kategoria wiekowa: 2—8 lat

Tak naprawdę historia Gruffalo jest mi znana, ponieważ kilka lat temu ukazała się na polskim rynku, z tym, że nakładem innego wydawnictwa. Ale wracam do niej na nowo — moja młodsza córka dopiero odkryła myszkę Gruffalo. I jak wrażenia? Tak jak przeczuwałam — to hit! “Gruffalo” to inspirująca historia małej myszki, która znalazła sprytny sposób obrony przed silniejszymi (z pozoru) zwierzętami w lesie. Poradziła sobie znakomicie z nimi oraz ze swoim "sposobem". Ale więcej nie zdradzam, tylko odsyłam do książki Wydawnictwa Tekturka.

Śmieciogród. Wyd. Papilon

Kategoria wiekowa: 6—99 lat

Po lekturze rewelacyjnej “Zwierzokracji” na “Śmieciogród” czekałam z wytęsknieniem. Wrześniowa premiera książki nie jest przypadkowa, ponieważ w tym miesiącu odbywa się akcja ochrony ziemi, sprzątania świata. A “Śmieciogród” porusza właśnie takie ekotematy: śmieci, opakowań, konsumpcjonizmu, niemarnowania, zero waste. Autorka — Ola Woldańska-Płocińska, w prosty, przystępny sposób uświadamia nam, jak ważna jest ekologia i troska o planetę. Pisze m.in. o tym, że mniej nie znaczy gorzej, że istnieją naturalne sposoby organizacji zasobów śmieciowych w domu, o tym, że brzuchy morskich żółwi i ptaków są pełne wytwarzanych i wyrzucanych przez ludzi odpadów. Niby większość pojęć nie jest nam obca. Ba, sporą część zaleceń nawet praktykujemy, ale jednak wiedzy nigdy dość. Książka ma duży format, albumowy. Jest pięknie wydana, świetna na prezent dla starszego dziecka i nastolatka.

[product id="17881, 18030, 18284"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium