STOP przemocy – Światowy dzień sprzeciwu wobec bicia dzieci

0
STOP przemocy – Światowy dzień sprzeciwu wobec bicia dzieci

 

Chcemy przypomnieć ten temat. Warto jasno powiedzieć, że bicie, szarpanie, klaps czy krzyk to przemoc. Jako społeczeństwo, jesteśmy coraz bardziej świadomi w tym zakresie.

Jednak mimo to każdego dnia nadal wiele dzieci pada ofiarą krzywdzenia fizycznego.

Warto też wspomnieć przy okazji, że istnieje też przemoc emocjonalna. Czasem trudniej ją dostrzec i wyraźnie zobaczyć jej granicę. Jest bardziej subtelna. Nie pozostawia siniaków na ciele, ale pozostawia ślady w psychice.

DLA RODZICÓW 

 

Uwaga! Złość – Ewa Tyralik-Kulpa

Lektura obowiązkowa, błyskotliwie merytoryczna i niezwykle wyzwalająca. Pokazuje, że nie da się żyć bez złości, a nawet nie warto do tego dążyć. Można ją natomiast zrozumieć. 

Autorka przekonuje, że złość jest nieodłącznym elementem rodzicielskiego krajobrazu. Ze zrozumieniem opowiada o jej źródłach – wyjaśnia, skąd w nas, rodzicach, tak wiele złości i dlaczego towarzyszy ona rozwojowi dziecka. 

 

 Przeczytaj fragment

[product id="22030"] 

Jak zrozumieć małe dziecko – Aga Nuckowska, Anna Siudut-Stajura, Olga Trybel, Magdalena Trzewik, Ewa Krogulska, Joanna Jeżak, Małgorzata Musiał

Jak zrozumieć małe dziecko jest jedną z książek wchodzących w skład Serii Rodzicielskiej wydanej przez NATULI dzieci są ważne. To praktyczny, dostosowany do polskich realiów poradnik, dzięki któremu dowiemy się, jak wspierać dziecko na każdym etapie rozwoju. Jest efektem pracy siedmiu matek, które weryfikują najpopularniejsze mity wychowawcze i przekonania o naturze dzieci.

Polecamy Wam tę książkę!

[product id="18107"]   

Jak zrozumieć się w rodzinie – Monika Szczepanik

Zamiast udawać, oczekiwać, robić uniki - lepiej nauczyć się mówić jasno o swoich uczuciach i potrzebach. Ważne, by umieć je również dostrzegać u innych. 

Książka napisana jest prostym językiem, bo komunikacja w rodzinie powinna być prosta. 

[product id="20772"] 

Jak nie krzyczeć na swoje dziecko – Carla Naumburg

Pełen praktycznych rad i wskazówek przewodnik, który pomoże ci zostać spokojniejszym, szczęśliwszym rodzicem spokojniejszych, szczęśliwszych dzieci. 

Polecane w książce nawyki i strategie nie tylko pomagają zostać cierpliwym i bardziej wyluzowanym rodzicem, sprawiają również, że poczujesz się ogólnie szczęśliwszy, bardziej produktywny, i skuteczniej zapanujesz nad innymi dziedzinami życia.

[product id="21773"]

Dialog zamiast kar – Zofia Aleksandra Żuczkowska

Dialog zamiast kar to książka oparta na metodzie Porozumienia Bez Przemocy. Nie znajdziemy w niej sztywnych metod wychowawczych, kar i nagród – ich miejsce zajmuje szczera rozmowa.

Autorka książki, Zofia Aleksandra Żuczkowska, wyjaśnia, że kluczem do otworzenia się na drugiego człowieka jest odzyskanie kontaktu ze sobą samym. Jak to zrobić? Sprawdźcie.

[product id="15050"]   

Wychowanie bez nagród i kar. Rodzicielstwo bezwarunkowe – Alfie Kohn

Autor, Alfie Kohn odwołując się do setki badań, w sposób jasny argumentuje, że kary, nagrody i pochwały w rodzicielstwie nie przynoszą rezultatów. Co najważniejsze książka wskazuje alternatywę - praktyczny, do zastosowania bezpośrednio w naszym życiu, sposób budowy przestrzeni między dzieckiem a rodzicem. 

Jedna z najważniejszych, “kanonicznych” książek coraz bardziej popularnego ruchu naturalnego rodzicielstwa.

[product id="15048"]

Dzieciństwo w cieniu rózgi – Anna Golus

 Od kary chłosty do karnego jeżyka - czyli długa historia przysłowiowego klapsa.
"Historia dzieciństwa jest koszmarem, z którego jako ludzkość dopiero zaczynamy się budzić", uważa amerykański badacz Lloyd deMause - i ma rację.

Rzeczywiście, dzieje dzieciństwa przypominają długi, ciągnący się przez stulecia i doświadczany nadal przez najmłodszych na całym świecie zły sen.

[product id="19861"]

Jak nie ranić własnego dziecka. O wychowaniu bez awantur – Nicola Schmidt

Badania jednoznacznie dowodzą, że krzyki i kary są nieskuteczne, poza tym sprawiają, że dzieci nie potrafią odnaleźć się we współczesnym świecie. I choć większość z nas zdaje sobie z tego sprawę, to zdarza się, że nie jesteśmy w stanie opanować emocji i wybuchamy. Jak sobie z tym poradzić? 

Poradnik, który sprawi, że u dziecka zaczniesz szukać możliwości, a nie deficytów, oraz upewni cię, że miłością i okazaniem zrozumienia można (prawie) wszystko naprawić.

[product id="22255"]

DLA DZIECI

 

Małe

Poruszająca książka obrazkowa dla małych i dużych do wspólnego czytania.

Książka o dzieciach, które nie czują się bezpiecznie w swoich domach. Mówi o prawie dziecka do miłości, szacunku i opieki, a co najważniejsze – podpowiada dzieciom, jak ważne jest, by potrafiły zwrócić się o pomoc.

 

[product id="22061"] 


Kłócimy się, godzimy się. Akceptuję, co czuję

Często wydaje nam się, że konflikt to synonim wojny. A to wcale nie jest prawda! Konstruktywnie poprowadzony konflikt to okazja do rozmowy, wysłuchania się nawzajem oraz wspólnego opracowania rozwiązań, które odpowiadają potrzebom obu stron.

Dzięki tej książce dzieci poznają różnicę między konfliktem, bójką, przemocą i złością. Nauczą się też, jak poprowadzić konflikt, aby obie strony mogły wyjść zwycięsko z sytuacji.

 [product id="22623"] 

Zły dotyk. Nie! 

Pięć komiksowych historii pokazuje pięć różnych sytuacji zagrożenia, z jakimi dziecko może się zetknąć. Po każdej z nich autorzy umieścili instrukcję, jak się zachować.

Książka uświadamia dziecku, czym jest molestowanie seksualne. W prosty, praktyczny sposób mówi, co zrobić, gdy ktoś przekracza granicę.

 

[product id="18315"]   

Powiedz „nie” szkolnym dręczycielom 

Ci, którzy nękają innych, są bardzo różni. Książka uczy rozpoznawać szkolną przemoc, jej przyczyny i rodzaje: przemoc fizyczną, słowną, emocjonalną i cyberprzemoc. Na wielu przykładach pokazuje też, że nie wszystkie trudne zachowania są nękaniem – czasem to tylko incydentalne przytyki czy droczenie się.

Bycie odpornym na szkolną przemoc nie oznacza, że dzieci mogą sprawić, by inni zmienili swoje zachowanie. Ale mogą zmienić to, jak na nią reagują i jaki ma na nich wpływ. Kształtując odporność i pewność siebie, czytelnicy tej książki staną się silni i szybko odzyskają równowagę po bolesnych przeżyciach. Poczują się dobrze ze sobą. I o to właśnie chodzi! Ta książka to ochrona, w którą możemy wyposażyć swoje dzieci. Tarcze w dłoń!

[product id="18117"] 

Przestańcie się kłócić! Jak przywrócić zgodę 

Krzyki, podniesione głosy i wzajemne pretensje są dla dzieci szczególnie przykre, gdyż nie rozumieją jeszcze one, z czego takie sytuacje wynikają, jakie mogą być ich konsekwencje i jak należy się zachować po kłótni. Niniejsza książeczka w przystępny sposób tłumaczy to wszystko na przykładzie sytuacji chyba najtrudniejszej – kłótni rodziców małego narratora.

Temat na pewno żywo zainteresuje małych czytelników, a dla dorosłych publikacja stanie się doskonałą podstawą do rozmowy z dziećmi.

 

[product id="21195"]

 
 
 
 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium