W co lubicie wspólnie grać? W Chińczyka? A może kultowe Scrabble? Niezależnie od tego, czy wasza kolekcja kończy się na tych dwóch tytułach, czy zajmuje połowę waszej szafy, tych nowości nie możecie ominąć!
pl

Ranking planszówek. TOP 5 gier planszowych dla dzieci i rodziców

Ranking planszówek. TOP 5 gier planszowych dla dzieci i rodziców

W co lubicie wspólnie grać? W Chińczyka? A może kultowe Scrabble? Niezależnie od tego, czy wasza kolekcja kończy się na tych dwóch tytułach, czy zajmuje połowę waszej szafy, tych nowości nie możecie ominąć! Przygotowaliśmy dla was ranking planszówek, które niedawno przywędrowały do naszej księgarni. Aż pięć ciekawych gier planszowych, w które możecie grać razem z dziećmi. Zapraszamy!

Gry planszowe to doskonały sposób na długie listopadowe wieczory, ale nie tylko! To przede wszystkim szansa na spotkanie się z rodziną przy jednym stole, wyłączenie telewizorów, odłożenie telefonów i skupienie na grze. Nie ma czasu na scrollowanie, kiedy trzeba pilnować reguł gry! Jeśli w waszej planszówkowej kolekcji od lat wieje nudą, to ranking gier planszowych dla dzieci i rodziców, który dla was przygotowaliśmy, na pewno wam się spodoba.

Gry planszowe Gry i zabawki edukacyjne Zabawki drewniane

 

Gry planszowe dla 5-latka – ranking. Nogi stonogi

Współcześnie coraz częściej spędzamy czas przed ekranami komputerów i smartfonów. Dotyczy to nie tylko dorosłych, ale też dzieci. Gry planszowe są świetnym rozwiązaniem, jeśli chcecie odpocząć od elektroniki i aktywnie udział w prawdziwej (a nie wirtualnej!) rozgrywce. W realnym świecie możecie zrobić wszystko, nawet założyć buty stonodze! Nie wierzycie? Twórcy gry „Nogi stonogi” przekonują nas o tym na każdym kroku – i na każdym kartonowym, bardzo wytrzymałym elemencie! Chcecie sprawdzić? W takim razie rzućcie kostką i zobaczcie, co tym razem – zamiast kropek – na was czeka. Mogą być to buty albo kolorowe skarpetki, które tylko czekają na to, by w końcu wylądować na nogach stonogi. To gra, w którą możecie grać w domu, ale nie tylko – ma kompaktowy format, dzięki czemu zmieści się nawet do niewielkiego plecaka.

[product id="27322"]

 

 

Gry planszowe dla 6-latka – ranking. Grzybobranie w Zielonym Gaju

Wiemy, że sezon grzybowy już powoli dobiega końca, ale nie oznacza to, że musicie rezygnować z grzybobrania! W każdej wolnej chwili możecie je zorganizować w swoim własnym domu. Z pomocą przychodzi „Grzybobranie w Zielonym Gaju”, czyli ciekawa planszówkowa wyprawa, w którą mogą wybrać się nie tylko dzieci, ale też rodzice albo dziadkowie. Będziecie poszukiwać pysznych grzybów i obserwować malownicze krajobrazy, a wygra oczywiście ten, kto najszybciej zapełni swój koszyk. Ta wyprawa będzie wyjątkowa – tak jak wyjątkowa, bo przestrzenna, jest plansza do wspomnianej gry. Ponieważ przedstawia aż 21 jadalnych grzybów i 5 czerwonych muchomorów, dowiecie się z niej więcej o grzybach, które można zbierać, a które należy zostawić w lesie. To doskonały sposób na połączenie nauki z zabawą!

[product id="27507"]

 

 

Gry planszowe dla 7-latka – ranking. Raz, dwa, trzy… Wilk patrzy!

Wspomnieliśmy już wcześniej o tym, dlaczego warto grać w planszówki. Korzyści płynących ze wspólnej gry jest jednak znacznie więcej! Jedną z nich jest wspieranie czytania i rozumienia zasad gry. Przed rozgrywką wszyscy uczestnicy sprawdzają przecież instrukcję, czytają, jakie są reguły i cele gry. Dla dorosłych graczy jest to ważna czynność, bez której trudno byłoby rozpocząć grę – dla dzieci z kolei to doskonała okazja do rozwijania umiejętności czytania ze zrozumieniem i precyzyjnego przestrzegania reguł. A wiecie, jakie są zasady gry „Raz, dwa, trzy… Wilk patrzy!”? Bardzo proste! Właśnie dlatego po ten zestaw możecie sięgnąć nawet z dziećmi w wieku przedszkolnym. Jeśli po rzuceniu kostką zobaczycie liczbę, będziecie mogli wybrać zwierzątko, które się poruszy. Jeśli wylosujecie oczy wilka, koniecznie sprawdźcie, którym zwierzętom udało się schować. Wilk zasnął tuż przy ścieżce, a przecież wszyscy bohaterowie chcą wrócić bezpiecznie do celu! Pomożecie im?

[product id="27508"]

 

 

Gry planszowe dla 8-latka – ranking. Poznawaj, baw się, odkrywaj. Ciało człowieka

Gry planszowe świetnie wspierają też rozwój intelektualny dzieci. Planszówki bardzo często wspomagają logiczne myślenie, rozwiązywanie problemów, planowanie, strategię, a także zachęcają do wzmacniania matematycznych czy literackich zdolności. A czy znajdzie się coś dla wielbiciela anatomii? Tak! To „Poznawaj, baw się, odkrywaj. Ciało człowieka”, czyli 200-elementowe małe puzzle, 10-elementowe duże puzzle i ciekawa książka, dzięki której wszystko stanie się jasne! Układanie puzzli rozwija zdolności manualne dziecka, stanowi też świetny trening koncentracji – z kolei książka, którą znajdziecie w środku, zdradzi wam różne ciekawostki na temat ludzkiego ciała i cyklu życia człowieka. Gorąco polecamy!

[product id="27419"]

 

 

Gry planszowe dla 9-latka – ranking. Gra edukacyjna. Zwierzaki świata

Nasze zestawienie zamyka gra, dzięki której poznacie sekrety różnych gatunków owadów, ssaków, płazów, gadów, ptaków i ryb, ale nie tylko. „Gra edukacyjna. Zwierzaki świata” to przede wszystkim cudowna okazja do wzmacniania więzi rodzinnych. W czasie wspólnej gry będziecie współpracować, rywalizować i wspólnie rozwiązywać problemy. Choć wszystkie te czynności na pierwszy rzut oka się wykluczają, w rzeczywistości mają duży wpływ na budowanie zaufania i zbliżenie się do siebie jako rodziny. Przy grze, o której wspomnieliśmy wcześniej, nie będziecie się nudzić – czeka na was naprawdę emocjonujący wyścig w świecie zwierząt. Jesteście gotowi? Start!

[product id="27408"]

 

 

Gry towarzyskie – ranking. Kilka wskazówek dla wielbicieli planszówek!

Jaką grę planszową polecacie dla dzieci?

Wybór idealnej gry planszowej nie jest łatwym zadaniem – liczba nowych tytułów powiększa się przecież z każdym kolejnym rokiem. Czym w takim razie kierować się przy wyborze? Przede wszystkim zwróćmy uwagę na wiek dziecka. Gry przeznaczone dla młodszych dzieci będą bardziej zrozumiałe i dostosowane do ich umiejętności, z kolei reguły planszówek dla nieco starszych graczy mogą być już bardziej wymagające. Nie zapomnijmy również o zainteresowaniach dziecka. Czy w ich centrum znajduje się świat zwierząt, anatomia człowieka, a może zbieranie grzybów? W naszej księgarni znajdziecie ciekawe gry z niemal każdej dziedziny!

Jakie gry dla całej rodziny?

Jeśli planujecie urządzić rodzinny wieczór z planszówkami, koniecznie zwróćcie uwagę na liczbę graczy, ale też ich wiek. Kategorię wiekową wybranej przez nas gry najlepiej dopasować do najmłodszego gracza, dzięki czemu reguły będą zrozumiałe dla wszystkich. Czekają na was wciągające gry rodzinne, które sprawią, że wspólnie spędzone chwile będą jeszcze przyjemniejsze. Należą do nich m.in. „Pytaki”, „Mały inwestor” i „Kalambury”.

[product id="17434, 24185, 26384"]

 

 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 25343, 25388, 23512, 23528, 24390, 24392, 23591, 23455, 23692, 24390, 24392, " slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 24392, 27000, 27392, 26977, 24482, 25953, 27458" slider="true"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium