Pozytywna dyscyplina. 4 książki oparte na wolności, miłości i szacunku

0
Pozytywna dyscyplina. 4 książki oparte na wolności, miłości i szacunku

Dyscyplina. Kiedyś to słowo oznaczało krótki, służący do biczowania bat. Dzisiaj już prawie nikt nie pamięta tego znaczenia, a mimo wszystko dyscyplina nadal nie kojarzy nam się dobrze. Przypomina surowe kary, rygorystyczne zasady, konieczność podporządkowania się innym osobom. A skoro tak, to czy dyscyplina w ogóle może być pozytywna? Okazuje się, że tak. Przekonuje nas o tym Jane Nelsen, doktor psychologii, autorka książki Pozytywna dyscyplina. Sprawdźcie, czym wyróżnia się ta klasyczna metoda wychowawcza, która od 40 lat inspiruje rodziców na całym świecie.


 

Jane Nelsen – Pozytywna dyscyplina

Zaczynamy od książki, która zrewolucjonizowała sposób patrzenia na współczesne metody wychowania dzieci. Pozytywna dyscyplina Jane Nelsen to niesamowity przewodnik, dzięki któremu rodzice mogą dowiedzieć się, jak wspierać dziecko oraz budować relacje oparte na wzajemnej miłości, szacunku, empatii i stanowczości. Nie znajdziecie tu nagród i kar, a sama dyscyplina nie będzie opierać się na poczuciu siły. Wręcz przeciwnie. Lektura pomoże wam w przyswojeniu ważnych umiejętności wychowawczych, dzięki którym współpraca i rozwiązywanie problemów nie będą już marzeniem, a wspólnym celem. Dzięki metodzie zaproponowanej przez Jane Nelsen dzieci nauczą się ważnych umiejętności społecznych, będą również rosnąć w poczuciu bycia pożytecznym i potrzebnym w domu oraz społeczeństwie.

 [product id="16063"]


 

Jane Nelsen, Cheryl Erwin, Roslyn Ann Duffy – Pozytywna dyscyplina dla przedszkolaków

Czas na pozytywną dyscyplinę w przedszkolach. I nie tylko, bo Pozytywna dyscyplina dla przedszkolaków została stworzona zarówno dla opiekunów pracujących w instytucjach wychowawczych, jak i rodziców dzieci w wieku 3–6 lat, które adaptację mają jeszcze przed sobą. Pełna szacunku dla najmłodszych dzieci książka, nad którą pracowały Jane Nelsen, Cheryl Erwin i Roslyn Ann Duffy, pomaga zrozumieć, dlaczego dziecko tak często się buntuje, pozwala także spojrzeć na świat z jego perspektywy. Nadal panuje błędne przekonanie, że dzieci próbują nami manipulować, a nawet nas terroryzują. Autorki udowadniają, że prawda leży zupełnie gdzie indziej, dają też wiele praktycznych rad, które pozwolą zachować spokój w chwilach całkowitej bezradności.

 [product id="17478"]


 

Jane Nelsen – Pozytywna dyscyplina w klasie

Po przedszkolu czas na szkołę, a zatem na Pozytywną dyscyplinę w klasie. Tym razem książka Jane Nelsen adresowana jest do nauczycieli, którzy mają dosyć kontrolowania swoich uczniów. Jak w takim razie weryfikować ich wiedzę? Kluczem do sukcesu jest nowe spojrzenie na edukację – pozbawioną nagród i kar, za to nastawioną na współpracę, wsparcie i wzajemny szacunek. Autorka skupia się na poszukiwaniu rozwiązań, dzięki którym uczniowie będą czuć się odpowiedzialni za swoje postępy w nauce. Choć dla wielu nauczycieli może brzmieć to nieprawdopodobnie, warto zapoznać się z koncepcją pozytywnej dyscypliny i spróbować wprowadzić ją do polskich szkół. W Stanach Zjednoczonych próba ta się powiodła, spróbujmy i my!

 [product id="17516"]


 

Jane Nelsen, Lynn Lott – Pozytywna dyscyplina dla nastolatków

Pozytywna dyscyplina to wywodząca się z nurtu psychologii indywidualnej metoda, która pomaga budować więź z dziećmi w każdym wieku. Najlepszym przykładem na to jest kolejna książka Jane Nelsen i Lynn Lott – Pozytywna dyscyplina dla nastolatków. Rodzice dorastających dzieci często nie wiedzą, jak rozmawiać z dzieckiem, czują się bezsilni i pełni poczucia winy. Nastolatkowie z kolei potrzebują wolności, przez co ich relacja z rodzicami musi przejść wiele zmian. To bardzo trudny moment dla obu stron. Z pomocą przychodzą autorki. Wyjaśniają, jak szczerze rozmawiać z dzieckiem, motywować je i znaleźć złoty środek między kontrolą a pobłażliwością. Także tym razem, dzięki pozytywnej dyscyplinie, nauczycie się dokonywać zdroworozsądkowej oceny sytuacji i wspólnie szukać najlepszych rozwiązań. Czy warto? Naszym zdaniem tak. Zachęcamy!

 [product id="17496"]


 

Pozytywna dyscyplina – czy to w ogóle możliwe?

 

Wydawnictwo Natuli Książki o emocjach dla dzieci Wychowanie dzieci

 


 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium