Powieści dla młodzieży. 4 książki pełne akcji, magii i przyjaźni

0
Powieści dla młodzieży. 4 książki pełne akcji, magii i przyjaźni

Literatura młodzieżowa rządzi się swoimi prawami. Ma być ciekawie, wciągająco, intrygująco. Najważniejszą rolę odgrywają niesamowite przygody głównych bohaterów i fabuła trzymająca w napięciu aż do ostatniej strony, choć – wiadomo – mile widziany jest też wątek miłosny. Znamy powieści, które spełniają wszystkie te warunki. Jesteście ciekawi? Zaczynajmy!

Literatura młodzieżowa Książki o dojrzewaniu Wsparcie dla rodziców

 


 

Książki młodzieżowe – Syn wiedźmy

„Uratujesz życie niewłaściwemu chłopcu, a on uratuje życie tobie” – oto słowa przepowiedni, którą matka bohaterki, Aine, wypowiedziała na łożu śmierci. Jej życie wkrótce się zmieni – dziewczynka przekona się, że umierająca kobieta miała na myśli Neda, zamieszkującego las chłopca. Matka przyszyła mu duszę zmarłego brata bliźniaka, skazując Neda na samotność, izolację i ogromne trudności z komunikacją. Nastolatki w końcu się spotkają, by razem próbować odkryć prawdę o magii i słowach, które mają niszczycielską moc. Ich dotychczas spokojne życie zostanie zburzone, ale może właśnie dzięki temu pokonają złe moce i wpłyną na losy całego świata. Czy im się to uda? Odpowiedź znajdziecie w książce „Syn wiedźmy” autorstwa Kelly Barnhill.

[product id="22105"]


 

Najlepsze książki młodzieżowe – Siódmy element

Czy są tu miłośnicy serialu „Stranger Things”? Jeśli tak, to mamy dla was coś wyjątkowego. W książce „Siódmy element” Guido Sgardoli znajduje się wszystko, czego młodzi czytelnicy oczekują po literaturze młodzieżowej. Trzynastoletni Liam, który nagle zostaje sierotą, zaczyna znajdować tajemnicze kamienie pokryte dziwnymi wzorami. Całe życie chłopaka legnie w gruzach, a to nie koniec problemów – wkrótce zaczną umierać pozostali mieszkańcy wyspy. Skąd biorą się wspomniane kamienie, co oznaczają? Czy Liamowi uda się poznać okoliczności wszystkich śmierci? Czy, aby odkryć tajemnicę, zdoła postawić na szali wszystko, łącznie z własnym życiem? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, a przy tym poszukujecie powieści, od której naprawdę trudno jest się oderwać, koniecznie zajrzyjcie do „Siódmego elementu”. To książka, która łączy codzienność mieszkańców rybackiej wioski ze światem celtyckich legend. Polecamy!

[product id="23399"]


 

Książki dla młodzieży – Tylko gdy pada deszcz

Z wyspy Levermoir przenosimy się do Jastarni. Właśnie tutaj rozgrywa się część akcji kolejnej powieści, którą chcemy wam przedstawić. „Tylko gdy pada deszcz” Joanny Jagiełło to opowieść o patchworkowym rodzeństwie, które na początku nie czuje się w swoim towarzystwie najlepiej, ale w czasie wakacyjnego obozu surfingowego… zakochuje się w sobie. Nastoletni bohaterowie nie wiedzą, co zrobić z zakazanym uczuciem – tym bardziej, że matka Zuzy i ojciec Jakuba niedawno wzięli ślub. Chłopak czuje się zagubiony, musi wszystko przemyśleć i wyjeżdża do Anglii. Dziewczyna cierpi, rozwija swoją pasję filmową, próbując zapomnieć o nastolatku, który stanął na jej drodze. Tylko czy ta rozłąka wystarczy, by uczucie wygasło? Sprawdźcie. Czekają was długie godziny przyjemnej, lekkiej lektury, która przynosi zaskakujące zakończenie.

[product id="23395"]


 

Najlepsze książki młodzieżowe – Teatr niewidzialnych dzieci

Po dość lekkiej powieści przechodzimy do książki osadzonej w realiach stanu wojennego. Jej bohaterem jest Michał, którego rodzice giną w wypadku autobusowym, a on sam niedługo później trafia do domu dziecka. Po kilku latach w jednej placówce, trafia do kolejnej, zwanej „Dębowym Lasem”. Tam poznaje Sylwię, pewną siebie dziewczynę, z którą zakłada teatr. Pierwsza inscenizacja planowana jest na 13 grudnia 1981 roku. Mimo ogłoszonego stanu wojennego, dzieci grają na scenie, jednak teatralny debiut dla niektórych będzie miał tragiczny finał. „Teatr niewidzialnych dzieci” to jedna z tych książek, która nie boi się przeszłości – stanu wojennego, zomowców, kartek żywnościowych i kolejek. Marcin Szczygielski z niezwykłą dokładnością pisze o realiach PRL-u, dorastaniu w domu dziecka, samotności, wytrwałości, dziecięcych przyjaźniach i szacunku do drugiej osoby. Nie jest to łatwa lektura, ale warto po nią sięgnąć. Polecamy!

[product id="15611"]


 

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 23692"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium