Przejdź do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł

Blog

Kategoria: Tag:

Popularne tematy
Pomysły na prezent dla 5-, 6- i 7-latka. 5 polecanych książek i puzzli

Książki i puzzle królują w biblioteczkach wielu kilkulatków. I nic dziwnego! Wspólne czytanie powieści i układanie inspirujących obrazów to nie tylko dobra zabawa, ale też doskonałe wsparcie rozwijającego się umysłu dziecka. Jeśli więc zamierzacie połączyć przyjemne z pożytecznym, zapraszamy was do naszej księgarni! Oto najlepsze, naszym zdaniem, pomysły na prezent dla 5-, 6- i 7-latka.

Pomysły na prezent dla 5-, 6- i 7-latka. 5 polecanych książek i puzzli

Książki i puzzle królują w biblioteczkach wielu kilkulatków. I nic dziwnego! Wspólne czytanie powieści i układanie inspirujących obrazów to nie tylko dobra zabawa, ale też doskonałe wsparcie rozwijającego się umysłu dziecka. Jeśli więc zamierzacie połączyć przyjemne z pożytecznym, zapraszamy was do naszej księgarni! Oto najlepsze, naszym zdaniem, pomysły na prezent dla 5-, 6- i 7-latka.

Z czytania książek i układania puzzli płynie mnóstwo korzyści! Wspólne chwile z lekturą pomagają w rozwijaniu słownictwa i rozbudzają wyobraźnię, z kolei czas spędzony z puzzlami to wsparcie logicznego myślenia, koordynacji wzrokowo-ruchowej i umiejętności rozpoznawania kształtów. To wszystko sprawia, że inspirujących książek i puzzli nigdy nie jest za dużo – a ponieważ wiemy o tym doskonale, przychodzimy do was z ciekawymi propozycjami. Korzystajcie!

Książki dla dzieci 4-6 lat Gry i zabawki 6-8 lat Książki o nastolatkach

Prezent na mikołajki dla 5-latka – Jak opiekować się ziemią. Wielka nauka dla małych dzieci

Na dobry początek niewielka książeczka dla wszystkich wielbicieli ekologii. Choć wygląda niepozornie, skrywa w sobie mnóstwo ważnych informacji. O czym? O tym, jak segregować śmieci, jak dbać o ubrania, by służyły nam jak najdłużej i co zrobić, by wokół nas było jak najmniej odpadów. „Jak opiekować się ziemią. Wielka nauka dla małych dzieci” Olgi Woźniak to jednak nie tylko wartościowe opowieści o tym, jak dbać o planetę, ale też coś, co najmłodsi czytelnicy uwielbiają najbardziej – okienka! Czeka na was aż 35 ruchomych elementów, które sprawią, że odkrywanie tajemnic środowiska naturalnego będzie jeszcze przyjemniejsze.

[product id="27208"] 

Fajny prezent dla 6-latka – Zwierzęta świata. Książka i puzzle

A teraz coś ciekawego do układania! Puzzle, które dla was wybraliśmy, to doskonałe zaproszenie do nauki geografii. Czekają na was wszystkie kontynenty, morza i oceany, a także zwierzęta mieszkające w różnych środowiskach, na każdej szerokości geograficznej. Puzzle składają się z 200 elementów, a ich uzupełnieniem jest przewodnik wypełniony po brzegi ciekawostkami o zwierzętach, które możecie spotkać w czasie podróży dookoła świata. Nie planujecie takiej wyprawy? W takim razie jesteśmy pewni, że zestaw „Zwierzęta świata. Książka i puzzle” was do niej zachęci!

[product id="26545"] 

Ciekawy prezent dla 6-latka – Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Zima

Każdego dnia zachwycamy się darami jesieni, a wy? Wiemy jednak, że nieuchronnie zbliża się moment, w którym ostatnie liście spadną z drzew, a zielone trawniki przykryje biały puch. I co wtedy? Zabawa! A konkretnie aż 150 zabaw sensorycznych, do których będziecie mogli wykorzystać najpiękniejsze dary… zimy! Czy sople zwisające z krawędzi dachu albo śnieżne budowle się sprawdzą? No pewnie! Zimowe inspiracje przyniesie wam książka „Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Zima” Agnieszki Bugajskiej i Anny Wiktor-Stępień. To wyjątkowa, pełna wrażeń sensorycznych pozycja, z której swobodnie mogą korzystać nie tylko rodzice, ale też nauczyciele i terapeuci. Nie ma nudy!

[product id="27038"] 

Kreatywny prezent dla 7-latka – Puzzlove CzuCzu. Grzyby. 500 elementów

A jeśli należycie do tych osób, które wcale nie chcą wybiegać myślami w śnieżną przyszłość, zostańcie z nami jeszcze trochę w lesie wypełnionym jesiennymi barwami i… grzybami! Czekają na was kolejne puzzle. Tym razem będzie to najlepsza inspiracja dla wszystkich grzybiarzy (nawet tych najbardziej początkujących). „Puzzlove CzuCzu. Grzyby. 500 elementów” to szansa na poznanie jadalnych, niejadalnych i trujących gatunków grzybów. Tworzenie takiego ogromnego obrazu to doskonała zabawa – możecie go oprawić i powiesić na ścianie. Pięknie się prezentuje!

[product id="27215"] 

Pomysły na prezent dla 7-latka – Jaki to pojazd? Atlas dla dzieci

Teraz coś dla fanów pojazdów – zarówno tych, które codziennie możemy spotkać na ulicy, ale też pojazdów budowlanych, wojskowych i kosmicznych. „Jaki to pojazd? Atlas dla dzieci” Janusza Jabłońskiego to wyjątkowa pozycja dla wszystkich dzieci, które chcą dowiedzieć się, jak nazywają się konkretne pojazdy, ale – zamiast ilustracji kojarzonych z myślą o literaturze dla najmłodszych – celują w prawdziwe fotografie pełne szczegółów. Tu je znajdziecie! Aż 60 pojazdów z ciekawymi opisami, dzięki którym spojrzycie na mijane wywrotki i pociągi zupełnie inaczej. Polecamy!

[product id="27286"] 

Najlepszy prezent dla 6-latka (i nie tylko). Kilka sprawdzonych propozycji!

Co na prezent dla 6-letniego chłopca?

Większość sześciolatków zaczyna swoją szkolną przygodę w zerówce, a to oznacza, że litery i cyfry będą teraz na pierwszym planie. Warto wspierać naukę czytania i liczenia, sięgając po książki, które pomogą naszemu dziecku w doskonaleniu tych trudnych umiejętności. Seria „Czytam sobie” sprawdzi się idealnie! Składa się na nią aż kilkadziesiąt tytułów, które dodatkowo zostały podzielone na trzy poziomy, by łatwiej było je dopasować do umiejętności początkującego czytelnika.

Co na mikołajki dla chłopca?

Mikołajki to wyjątkowy, wyczekiwany przez dzieci dzień, który kojarzy się przede wszystkim z dobrą zabawą i małymi upominkami. To też dobry moment, w którym warto zacząć czytać książki przygotowujące do zbliżających się świąt. Jeśli więc zastanawiacie się, jaka ciekawa lektura mogłaby w tym roku znaleźć się w mikołajkowym prezencie, gorąco polecamy wam książkę „Gdy Mikołaj był malutki” Lindy Bailey i Genevieve Godbout. To wzruszająca opowieść o tym, jak to się stało, że mały chłopczyk stał się bardzo hojnym panem, którego wszyscy bardzo dobrze znamy.

[product id="27458"] 

 

 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 25343, 25388, 23512, 23528, 24390, 24392, 23591, 23455, 23692, 24390, 24392, " slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 24392, 27000, 27392, 26977, 24482, 25953, 27458" slider="true"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium