Witajcie w Księgarni Natuli, gdzie sierpień 2023 roku był się niezwykle ekscytujący dzięki serii najnowszych premier. Przygotowaliśmy wyjątkową kolekc
pl

Nowości sierpnia 2023 – książki dla dzieci i rodziców w Księgarni Natuli

Nowości sierpnia 2023 – książki dla dzieci i rodziców w Księgarni Natuli

Rozpocznijcie swoje poranki w magiczny sposób, sięgając po nasze nowości dla dzieci. Barwne i pełne przygód książki ożywią wyobraźnię maluchów, zabierając je w podróże do krainy emocji i marzeń. Popołudnia stają się jeszcze przyjemniejsze dzięki zestawom kreatywnym i edukacyjnym, które rozwijają umiejętności najmłodszych w interaktywny sposób. Dla młodzieży przygotowaliśmy pasjonujące opowieści, które przeniosą czytelników w światy pełne tajemnic i emocji. Nie brakuje również powieści, które angażują w ważne tematy społeczne i duchowe refleksje. Nasza oferta obejmuje także gry planszowe oraz logiczne, które nie tylko zapewnią rozrywkę, ale również rozwijają zdolności myślenia strategicznego. Wieczory z Księgarnią Natuli są dla dorosłych pełne fascynujących odkryć. Poznajcie najnowsze powieści bestsellerowych autorów, które wciągną was w wir niezwykłych historii i głębokich emocji. Dla poszukiwaczy wiedzy mamy szeroki wybór książek naukowych oraz poradników, które poszerzą horyzonty i pomogą w samorozwoju.

Niezależnie od wieku czy zainteresowań, nasze premiery gwarantują niezapomniane chwile spędzone w świecie literatury, rozrywki i edukacji. Zapraszamy do odwiedzenia naszej księgarni i czerpania radości z odkrywania nowych światów!

Wydawnictwo Natuli Gry planszowe Literatura dla dorosłych

  

Natuli poleca

 

 

Poznaję. Las pełen dźwięków

W tej kartonowej książeczce z dźwiękowymi przyciskami na kolejnych barwnych scenkach czekają na odkrycie mieszkańcy lasu. Maluch pozna zwierzęta w ich naturalnym środowisku, a także posłucha odgłosów, jakie wydają.

[product id="26954, 26955, 26956"]

 

 

Jano i Wito. Wito idzie do żłobka

Nowa seria z uwielbianymi przez dzieci bohaterami, którzy mierzą się z wyzwaniami dnia codziennego. Wito pierwszy raz idzie do żłobka! To wielkie wydarzenie, trzeba się do niego dobrze przygotować. 

[product id="26970, 26587"]

Feluś i Gucio się nie nudzą

Feluś jest bardzo zajęty! Jak każdy przedszkolak zadaje mnóstwo pytań, lubi fantazjować, szukać, sprawdzać i eksperymentować. Sam potrafi wymyślać sobie wspaniałe zabawy i wcale nie potrzebuje nowych zabawek – wystarczą przyjaciele, patyk lub kamyk! 

[product id="26978"]

Kolorowy potwór. Doktor od emocji

Kolorowy potwór jest teraz lekarzem! Pomaga poradzić sobie z emocjami, które są tak wielkie, że aż boli od nich brzuch. Ma w swoim gabinecie specjalny zestaw do regulacji emocjonalnej, dzięki któremu można poznać i oswoić emocje, a także uporać się z tymi trudnymi.

[product id="26979"]

Jesteś w sam raz... i sekret życzliwej komunikacji (NVC)

Co robić, kiedy ktoś mówi coś niemiłego na twój temat albo cię obraża? Rodzice Pompona zdradzą ci sekret, który odmieni twoje życie. "Za każdym razem, kiedy słyszysz coś na swój temat, ktoś tak naprawdę zdradza ci, co sam czuje. Następnym razem, gdy któreś z twoich przyjaciół cię obrazi, nie daj się wyprowadzić z równowagi. Weź głęboki oddech i spróbuj odkryć, co dzieje się w jego sercu. 

[product id="26915"]

Pierwsze słowa o emocjach. Warsztat słów

Trzydzieści praktycznych ćwiczeń, które pomogą Twojemu dziecku nazywać, zrozumieć i radzić sobie z emocjami! 

[product id="26848, 23673, 23674"]

 

Muminkowy słownik obrazkowy. Liczby

Ten zabawny słownik obrazkowy przedstawia pojęcia liczb, miar i ilości w sposób humorystyczny i konkretny, a na dodatek w towarzystwie sympatycznych postaci ze świata Muminków. Oto pierwsza książka do nauki matematyki, pełna kolorowych ilustracji i radości odkrywania!

[product id="26847"]

 

Love monster. Potworek szuka miłości

To urocza i serdeczna książka dla dzieci autorstwa szanowanego i znanego autora, która przypomina nam o naszej potrzebie bycia blisko, bycia akceptowanym, ważnym i kochanym. W świecie, w którym wszyscy zazdroszczą słodkich pyszczków, puszystych ogonów i delikatnych pazurów małych zwierząt, jedno stworzenie wyróżnia się futrzanym wyglądem, wyłupiastymi oczami i wydatnymi zębami. Wszyscy kochają kocięta, króliczki i szczenięta, ale czy ktoś kocha potwory? 

[product id="26856"]

 

Seria "Z poradnika smyka"

Publikację wyróżniają świetne ilustracje, naśladujące dziecięce rysunki, które ułatwiają małemu czytelnikowi utożsamienie się z bohaterem. Skupiają one uwagę dzieci i pomagają odnaleźć się w onieśmielających sytuacjach.

Książka jest skierowana również do rodziców – na ostatnich stronach znajdą fachowe porady dr Chiary Piroddi, psycholożki specjalizującej się w terapii poznawczo-ewolucyjnej. Jasne i praktyczne wskazówki ekspertki są pełne cennych podpowiedzi, jak wspierać nieśmiałe dziecko.

[product id="27005, 27004, 23069"]

 

Zuchozaur

„Zuchozaur” to uroczo zilustrowana, zabawna opowieść, która pokaże najmłodszym, że początki często bywają trudne. Kiedy robimy coś po raz pierwszy, zazwyczaj nie wychodzi nam to tak, jak chcemy. Jednak niepowodzenie wcale nie oznacza, że coś nam się nie uda – często jest częścią drogi do sukcesu.

[product id="26991, 26521, 22661"]

 

Henio, Basia i Gucio oswajają miłość

Jak wytłumaczyć dzieciom czym jest miłość? Jakie puzzle dołożyć do miłosnej układanki, żeby nie było wyłącznie słodko, ale tak autentycznie, tak, jak to jest w rodzicielskiej codzienności? 

[product id="26796, 24608"]

 

Mój rower

Ta pięknie ilustrowana książka nie tylko przedstawia w obrazowy sposób wyzwania, z którymi zmaga się Kayla, ale także ukazuje, jak wyobraźnia i wsparcie bliskich mogą stać się potężnym narzędziem do osiągnięcia celu. "Mój Rower" pokazuje, że mały człowiek, mimo przeciwności losu, może znaleźć w sobie siłę do radzenia sobie z porażkami i dążyć do osiągnięcia sukcesu.

[product id="26836"]

 

Ciekawe, co tam jest

To fascynująca podróż do świata niewidocznych szczegółów, które otaczają nas każdego dnia. Autorka zabiera czytelników w pełną ciekawości i odkryć podróż po tajemniczych zakamarkach, które nas otaczają. Wszystko zaczyna się od tego, że wokół nas jest wiele rzeczy, których na pierwszy rzut oka nie widać. Czym są te zamknięte drzwi, szafki czy walizki? Te pytania pobudzają naszą wyobraźnię i wrodzoną ciekawość.

[product id="26981"]

 

 

Kołyszemy do snu. Opowieść muzyczna

Zapraszamy w muzyczno-przyrodniczą podróż do krainy snu. Poznamy wyjątkowe zwyczaje zwierząt, które tak jak my mają swoje wieczorne rytuały, ulubione pozycje i miejsca do spania. Na przykład szympansy co wieczór moszczą sobie nowe łóżeczko z liści i gałązek, żyrafy śpią na stojąco w grupach zwanych wieżami, a wydry podczas snu dryfują na pleckach i trzymają się za łapki, by się nie pogubić, kładąc sobie dzieci na brzuszkach. 

[product id="26969, 25050"]

 

 

Jak powstały kontynenty? Co i jak?

Książka popularnonaukowa dla najmłodszych. Czytelnicy znajdą w niej odpowiedzi na (prawie) wszystkie pytanie dotyczące tego, jak powstała Ziemia i jak się zmieniała. 

[product id="26966, 26967"]

 

Mój wielki zeszyt Montessori. Odkrywanie świata

Ta wyjątkowa książka, przygotowana zgodnie z założeniami pedagogiki Montessori, ułatwi twojemu dziecku odkrywanie otaczającego je świata.

[product id="26844, 26841, 26842"]

 

 

Książeczki edukacyjne z puzzlami

Seria książek pt. Książka z puzzlami przekazuje dziecku podstawową wiedzę na wesoło, w prosty, nienachalny sposób. Książki z puzzlami zawierają 4 duże puzzle, a pod każdymi puzzlami znajduje się kolorowanka! Książki przekazują wiedzę, rozwijają mięśnie dłoni i dokładność, a także bawią!

[product id="27026, 27027, 27024, 27025"]

 

 

Głosujcie na Wilka!

Zwierzęta mają wkrótce wybrać nowego szefa gospodarstwa. Kacper Knur, Aniela Kokoszka i bracia Myszowie startują w wyborach ze swoimi hasłami wyborczymi. Lecz tego roku kampanię wyborczą prowadzi też niejaki Alojzy Wilk, kandydat, którego nikt nie zna. Jest przystojny, sympatyczny i ma duże poczucie humoru.

[product id="27022"]

 

 

 

 

 

Mikroby. Książka z okienkami. Sprawdźcie sami

Dzięki tej książce dzieci poznają zadziwiający świat bakterii, wirusów i innych drobnoustrojów. Dowiedzą się, jakie choroby mogą one wywołać i jak broni się przed nimi ludzkie ciało. Sprawdzą, które mikroby nam szkodzą, a które są bardzo pożyteczne.

[product id="26957, 26961, 26959, 26960, 26962"]

 

 

Albert i niewidzialne

Albert i Wiktor chcą się pobawić, ale nie wolno im wyciągać zabawek! Tata Alberta posprzątał dziś całe mieszkanie i nie chce, żeby znowu zrobił się bałagan. 

[product id="27010"]

 

 

 

 

Klasyka Świetlika

„Klasyka Świetlika” to zbiór najpiękniejszych dzieł literatury klasycznej dla dzieci – zarówno tej światowej, jak i polskiej. Opowieści te niosą ze sobą wyjątkowe przesłania i uniwersalne, nie poddające się upływowi czasu, wartości. Te wspaniałe utwory wciąż podbijają serca kolejnych czytelników i łączą pokolenia. W serii „Klasyka Świetlika” ukażą się m.in.: „Król Maciuś Pierwszy”, „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, „Pinokio”, „Tajemniczy ogród” i „Opowieść wigilijna”. Historie te powinny znaleźć się w biblioteczce każdego młodego czytelnika.

[product id="26845, 26846"]

 

Historia obrazów dla dzieci

Wyrusz wraz z Davidem Hockneyem i Martinem Gayfordem oraz ilustratorką Rose Blake w podróż po historii obrazów. Wspólnie z nimi odkryjesz dzieła sztuki w zadziwiająco różnych miejscach: na ścianach jaskiń, w laptopach, telefonach, czasopismach, gazetach, grach wideo i książkach.

[product id="21765"]

 

Księga czasu

Czy wiesz, jaka jest najkrótsza jednostka czasu, że Stany Zjednoczone miały kiedyś 144 strefy czasowe albo że przez całe życie spędzisz w łóżku około 33 lat? Odkryj więcej pytań i odpowiedzi i ciekawostek dotyczących przeszłości, teraźniejszości, przyszłości i nie tylko! Ta książka jest pełna fascynujących informacji na czasu: Czym jest czas? Jak działa? Czy czas jest prawdziwy? Jak mierzy się czas? Czy w czasie można podróżować?

[product id="26968"]

 

Róża na tropie. Poszukiwanie Lirogłosa Srebrzystego. Tom 2

Seria detektywistyczna dla dzieci, która porwie do czytania już od pierwszej strony!

Zagadki, tajemnice niespodziewane zniknięcia, podejrzani bohaterowie… to wszystko znajdziecie w tej pełnej zwrotów akcji serii autorstwa Hanny Peck, która przygotowała prawdziwą książkową ucztę dla wszystkich małych detektywów!

[product id="26482, 26989"]

 

Rycerka Rozalka. Czytam sobie. Poziom 1

Na Pampadelię, którą włada tato Rozalki, napada dwugłowy smok. Znamienici woje truchleją przed nim ze strachu, a król się zamartwia. 

[product id="26988, 26986, 26987"]

 

Szokujące liczby. Zaskakujące liczby w codziennym życiu

Zabawna i wciągająca książka, idealna dla dzieci, które kochają fakty i statystyki. Autor zabiera młodego czytelnika w świat liczb, gdzie nauka, technologia, zwierzęta, sport, organizm ludzki i środowisko stają się żywymi przykładami zjawisk matematycznych.

[product id="26982"] 

 

 

Zgaduj, rozwiązuj, wydostań się. Escape Books

Książki przygodowo-aktywnościowe. Bohaterowie Marc i Fatima, trafiają przypadkowo w miejsce, które okazuje się być początkiem ekscytującej przygody. Miejsce to jest pełne zagadek i pułapek. Chcąc wydostać się z labiryntu i wrócić do domu, dzieci muszą odpowiadać na pytania i rozwiązywać zadania oraz zagadki.

[product id="27035, 27034"] 

 

 

Wszystko o miesiączce. Poradnik pozytywnego przeżywania okresu

Jak to jest mieć okres? Co, jeśli krew zaplami mi ubranie? Kiedy muszę iść do lekarza? Czy miesiączki trzeba się wstydzić?

W tym praktycznym poradniku znajdziesz odpowiedzi na nurtujące cię pytania, przydatne informacje na temat cyklu i środków menstruacyjnych oraz mnóstwo szczerych i rzeczowych rad.

[product id="26980"]

 

Tajny Klub Nietypowych Czarownic

Mika Moon, młoda czarownica, każdego dnia musi ukrywać swoje nadprzyrodzone moce, co nie ułatwia jej nawiązywania bliższych relacji. Nie może również utrzymywać kontaktów z innymi czarownicami, ponieważ zbyt dużo magii w jednym miejscu mogłoby niepotrzebnie zwrócić uwagę postronnych osób. Żyje więc samotnie ze swoim jedynym przyjacielem, psem, i stara się przestrzegać obowiązujących ją zasad.

[product id="27007"]

 

Wróżka Olinka i kłopotliwe czary

Egzamin na zębuszkę to wielkie wydarzenie w życiu początkującej wróżki. Zwłaszcza gdy dopada ją nagły katar, a to, co miało być proste, bardzo się komplikuje.

[product id="26890"]

 

 

 Dla młodzieży

 

 

Człowiek w poszukiwaniu sensu. Wersja dla młodych czytelników

Bestsellerowa książka Viktora E. Frankla w wersji dla młodych czytelników!

Człowiek w poszukiwaniu sensu to klasyczne dzieło literatury obozowej, które przykuwa uwagę od lat. Arcydzieło Frankla jest ponadczasowym studium życia w nazistowskich obozach zagłady ukazujące okrucieństwo Holokaustu. Jednocześnie to uniwersalne lekcje dotyczące radzenia sobie z cierpieniem i znajdowania celu w życiu.

[product id="27008"]

 

Miej lepszy dzień. Pozytywny poradnik o zdrowiu psychicznym

Książka "Miej lepszy dzień. Pozytywny poradnik o zdrowiu psychicznym" jest publikacją, którą powinno przeczytać każde dziecko w wieku szkolnym. Dowie się z niej, że ma prawo do gorszych dni i smutku. Jednocześnie też otrzyma zestaw gotowych wskazówek, dzięki którym nauczy się przeganiać czarne chmury znad swojej głowy.

[product id="26964"]

 

 

Dla dorosłych

 

Kreatywne rodzicielstwo

Zapraszamy do odkrycia inspirującej książki "Kreatywne rodzicielstwo: jak wychować niekonwencjonalnie myślące, niezależnie przedsiębiorcze dziecko". W dzisiejszym dynamicznym świecie rodzicielstwo nabiera nowego wymiaru, a ta książka oferuje wam klucz do odblokowania pełnego potencjału waszych dzieci.

[product id="27046"]

 

To nie smutek, to depresja. Poradnik dla rodziców nastolatków w kryzysie

Książka, która wnosi głębokie światło na temat problemów, z którymi borykają się młodzi ludzie w trakcie dojrzewania. Jej mądra i wszechstronna perspektywa stanowi cenny przewodnik dla rodziców w podróży poprzez wyzwania, jakie stawia przed nimi depresja ich nastoletnich dzieci.

[product id="27001"]

 

Zajadanie emocji. Jak sobie z tym poradzić?

CZY ZAJADASZ EMOCJE? Stoisz przed lodówką, choć wcale nie jesteś głodny? Masz problemy z zajadaniem smutków? Wieczornym podjadaniem? Próbujesz zagłuszyć stres, złość, zmęczenie albo frustrację za pomocą batonika czekoladowego bądź frytek? A może nie umiesz rozplanować sobie dnia?

[product id="26806"]

 

Seks tantryczny - przewodnik dla mężczyzn

Odkryj rewolucyjne podejście do męskiej seksualności, które koncentruje się medytacji, jako kluczu do osiągnięcia seksualnego spełniania! Korzystając z tantrycznych wskazówek.

[product id="26808, 26534, 24439"]

 

Dzieciństwo do poprawki. Uwolnij się od cienia rodziców, energetycznych wampirów

Przełomowa książka, która głęboko penetruje tajemnice naszego dzieciństwa i ukazuje, w jaki sposób wpływa ono na nasze dorosłe życie. To, kim jesteśmy teraz, ma korzenie w tym, jak byliśmy kształtowani jako dzieci. Zarówno nasze mocne strony, jak i blokujące przekonania, mają źródło w tym okresie. 

[product id="26886"]

 

Jak kochać własną córkę

"Jak kochać własną córkę" to lektura, która porusza serce czytelnika i skłania do refleksji nad naturą miłości rodzicielskiej, decyzjami, które zmieniają losy rodzin i konsekwencjami, które trudno jest przewidzieć. To opowieść o trudnych wyborach, bólu, ale także o nadziei i odwadze w dążeniu do naprawy relacji, które zdają się już stracone.

[product id="26905"]

 

Joga dna miednicy. Proste pozycje oraz ćwiczenia mięśni Kegla, które wzmocnią i uzdrowią twoje ciało

Czy zastanawiałaś się kiedyś, jak wiele praktyka jogi może zrobić dla Twojego ciała? Jeśli tak, to ta książka jest dla Ciebie. Christina D'Arrigo, doświadczona tancerka i certyfikowana nauczycielka jogi, przedstawia niezwykle skuteczną metodę poprawy kondycji mięśni dna miednicy. Czerpiąc z tradycji jogi i naukowej wiedzy medycznej, autorka wprowadza nas w fascynujący świat harmonii umysłu i ciała.

[product id="26985"]

Kucharka Fridy

Kucharka Fridy to niezwykła podróż przez historię i sztukę opowiedziana w poruszającej powieści Florencii Etcheves. W sercu Meksyku, gdzie intryga splata się z tradycją tehuańską, postać najsłynniejszej meksykańskiej artystki, Fridy Kahlo, zajmuje centralne miejsce w tej urzekającej historii.

Główna bohaterka, Nayeli, młoda Tehuanka, odważnie opuszcza rodzinne progi i wyrusza w podróż do wielkiego miasta Meksyk. Tam, dzięki swemu talentowi do magii kulinarnej, znajduje pracę w Błękitnym Domku, w którym mieszka unieruchomiona w wyniku wypadku Frida Kahlo. 

[product id="27037"]

 

 

Puzzle, gry i zabawki

[product id="26879, 26880, 26878"]

[product id="26817, 26818, 26819, 26820"]

[product id="26869, 26866, 26897"]

 

 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="26312, 25343, 23455, 23512, 23528, 24390, 24392, 23591, 23455, 23692, 24390, 24392, " slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 24392"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium