Księgarnia Natuli to nie tylko miejsce, gdzie możecie znaleźć inspirujące tytuły, ale także przestrzeń do wspólnego odkrywania literatury i spędzania czasu w rodzinie. Zapraszamy Was serdecznie do odwiedzenia naszej księgarni i doświadczenia magii słowa w październiku 2023 roku!
pl

Nowości października 2023 – książki dla dzieci i rodziców w Księgarni Natuli

Nowości października 2023 – książki dla dzieci i rodziców w Księgarni Natuli

Nasza biblioteka świeci teraz nowym blaskiem dzięki szerokiej gamie książek, które przeniosą Was w światy pełne przygód, magii i mądrych historii. Dla najmłodszych członków rodziny mamy kolorowe i edukacyjne książeczki, które rozbudzą ich wyobraźnię i rozwijają umiejętności czytania. Dla młodzieży przygotowaliśmy fascynujące opowieści, które przemawiają do serca i umysłu, a także gry planszowe i logiczne, które dostarczą godzin rozrywki i nauki.

Ale to nie wszystko! Nasza kolekcja obejmuje także wiele tytułów dla dorosłych czytelników, zarówno tych, którzy kochają powieści, jak i tych, którzy interesują się literaturą fachową. Odkryjcie nowe horyzonty literatury, zgłębcie tajniki nowych dziedzin i podzielcie się wrażeniami z innymi miłośnikami książek w naszym przyjaznym środowisku czytelniczym.

A to tylko początek! Nasza oferta zawiera również kreatywne zabawki i akcesoria, które sprawią, że Wasze dzieci będą się uczyć i rozwijać w sposób przyjemny i interaktywny.

Księgarnia Natuli to nie tylko miejsce, gdzie możecie znaleźć inspirujące tytuły, ale także przestrzeń do wspólnego odkrywania literatury i spędzania czasu w rodzinie. Zapraszamy Was serdecznie do odwiedzenia naszej księgarni i doświadczenia magii słowa w październiku 2023 roku!

Książki dla rodziców Książki świąteczne dla dzieci Nowości

 

Nowości od Natuli w październiku

 

 

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

O tym, jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

[product id="27393, 27396, 27424, 27423"]

 

 

Pingwin Leszek buduje psa o imieniu Adrian. Tom 1

Pełna humoru i groteski książka, która zachwyci zarówno dzieci, jak i rodziców. Poznajemy tu głównego bohatera, Leszka, pingwina o wyjątkowych umiejętnościach. Ma skrzydła podobne do wioseł i dziób, którym potrafi opowiadać niezwykłe historie. 

Znacie dzieci, które trochę nudzą się w szkole? Dzieci, które chybcikiem przemykają między dorosłymi, którzy są pełni lęków, strzegą głupich zasad, nic nie rozumieją i w każdym kroku dziecka widzą ścieżkę ku zagładzie? Dzieci, które są wulkanem energii, chodzącą wyobraźnią, skarbnicą pomysłów. Dzieci konstruktorów, inżynierów, artystów! Leszek jest takim właśnie dzieckiem, a właściwie – pingwinem! Leszek to prawdziwy majsterkowicz, który skrzydłami buduje różne rzeczy, od małych po duże, od okrągłych po długie. Jednak pewnego dnia wpada na niezwykły pomysł - postanawia zbudować psa o imieniu Adrian. Dlaczego? Bo Leszek po prostu chce mieć takiego psa.

Czy pies stworzony przez pingwina Leszka może być prawdziwym psem? Ta książka to nie tylko zabawna opowieść, ale również historia o marzeniach, kreatywności i odwadze. To lektura, która uczy, że nie ma rzeczy niemożliwych, a wyobraźnia może prowadzić do najbardziej nieoczekiwanych miejsc.

Odkrywajcie wspólnie świat Leszka i jego niezwykłych przygód! Ta książka jest zaproszeniem dla dorosłych, żebyśmy pozwolili dzieciom zanurzyć się w absurdzie. Żebyśmy dali się wciągnąć w świat tak szalonej wyobraźni i groteski. Żebyśmy zobaczyli w tej książce nas - dorosłych w krzywym zwierciadle i po prostu wrzucili na luz.

Oddajemy w wasze ręce książkę z przymrużeniem oka. Książkę pełną absurdu, który wydarza się codziennie w naszych domach. Tak, przyznajemy, czasem jesteśmy jak ci nudni i spanikowani dorośli, a nasze dzieci muszą kombinować, jak tu dać upust swoim marzeniom. 

[product id="27392"]

 

  

Natuli poleca

Kitty Kotty Starts a Music Band

Kitty Kotty, the cheeky little kitten, will take you everywhere, even into space! But also to the library, preschool, swimming pool, playground, beach, or on a train journey. With Kitty Kotty children can do some tinkering and recycling, they can cook, play musical instruments and much more! Children will never get bored with Kitty Kotty!

[product id="27297, 27298, 27296, 27295"]

 

Cudowne dzieci

"Cudowne dzieci" to książka, która podbija serca zarówno rodziców, jak i dzieci, przypominając nam, jak różnorodne i wyjątkowe są dziecięce światy. To opowieść o miłości, akceptacji i pięknie bycia sobą, niezależnie od swojego nastroju czy usposobienia.

[product id="27379"]

 

Rok w lesie. Robaczki. Książka z okienkami

W lesie mieszka bardzo dużo najróżniejszych żyjątek. Nie zawsze widać, co robią w swoich domkach, ale dzięki tej książce wreszcie je poznacie! Otwórzcie prawie 50 okienek, by zajrzeć do mrowiska, do ula i pod korę drzewa.

[product id="27465, 23027, 15466, 22625"]

 

 

 

Blue. Jaki kolor ma smutek?

Cicho sza. Mam sekret wielki, straszny i... niebieski! Ale zaraz...

Może Blue wcale nie jest taki groźny? Może nie musi być okryty tajemnicą? Przecież czasami każdego dopada smutek.

[product id="27278"]

 

Niedoczekalscy czekają na święta

Święta to czas radości, ale i pełen wyzwań dla każdej rodziny. W "Niedoczekalscy Czekają na Święta" poznacie niezwykle komiczną i serdeczną historię rodzinnych przygotowań do Bożego Narodzenia. To idealna lektura, aby wprowadzić świąteczny nastrój i wspólnie śmiać się pod choinką!

[product id="27292"]

 

Puste miejsce po zajączku

To książka, która nie tylko opowiada o trudnych emocjach, ale także pokazuje, że nawet po najgłębszej straty można odnaleźć radość i ukojenie. To lektura, która skłania do refleksji i może być punktem wyjścia do rozmowy z dziećmi na temat trudnych sytuacji życiowych.

[product id="27305"]

 

Jadzia Pętelka idzie do dentysty

Czas na okresowy przegląd zębów. Rodzina Pętelków wybiera się do dentysty. Pani doktor jest bardzo miła, wszystko spokojnie i cierpliwie tłumaczy. Staś ma malutką dziurkę w ząbku, więc dentystka zakłada plombę.

[product id="27328"]

 

Oktonauci i najbardziej samotny stwór

Oktonauci to grupa sympatycznych zwierzaków, które uwielbiają przemierzać oceaniczne głębiny. Ośmioro dzielnych przyjaciół zawsze jest gotowych wyruszyć ze swojej oktobazy na ekscytujące wyprawy!

[product id="27479, 27480"]

 

Już nie chcę być wiewiórką

Wiewiórka już nie chce być wiewiórką. Życie bobra, jelenia lub jeża jest z pewnością ciekawsze. Olivier Tallec spełnia wszystkie zachcianki chimerycznego zwierzątka i pozwala mu zaznać życia w innej skórze. Urocza i dowcipna opowieść dla przekornych, którzy wierzą, że gdzie indziej trawa jest bardziej zielona.

[product id="27347, 26029, 23780"]

 

Budowa twojego ciała. Co jest czym i jak działa

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak działa Twoje ciało od środka? Który z organów jest najważniejszy? "Budowa Twojego Ciała: Co jest czym i jak działa" to niezwykła książka, która zabierze Cię w fascynującą podróż po wnętrzach własnego organizmu.

[product id="27326"]

 

Jano i Wito w sklepie

Nowa seria z uwielbianymi przez dzieci bohaterami, którzy mierzą się z wyzwaniami dnia codziennego. Jano i Wito razem z tatą jadą na zakupy.

[product id="27478, 26587"]

 

Zaczarowana Dolina Muminków

"Może Dolina Muminków nie powstała dzięki czarom, ale to z pewnością najbardziej magiczne miejsce ze wszystkich".

Poznajcie Dolinę Muminków dzięki zaczarowanym opowiadaniom, w których Muminki latają balonem, pomagają Hatifnatowi odzyskać iskrę i wyprawiają magiczne przyjęcie w noc świętojańską.

[product id="27395, 27394, 25151, 25150, 25110"]

 

Ćwiczenia przedszkolaka 4-6 lata. Montessori

Montessori. Ćwiczenia przedszkolaka (4–6 lat) to bogato ilustrowana książka pełna zabaw i łamigłówek przygotowanych w duchu pedagogiki Montessori. Ćwiczenia dla przedszkolaków przybliżają wiedzę z kilku obszarów tematycznych, takich jak: świat roślin, świat zwierząt, kontynenty, czas i historia, tradycje i zwyczaje oraz kosmos.

[product id="27462, 27464, 27461, 27463"]

 

Kazik czuje smutek

Poznajcie Kazika - małego chłopca, który jest podobny do każdego z nas. Lubi oglądać auta jeżdżące za oknem, chce być strażakiem kiedy dorośnie, chodzi do przedszkola, lubi rysować i uwielbia lody. Zwykle promieniuje uśmiechem, ale pewnego dnia przyszedł do niego smutek, jak ciężka chmura przykrywająca słońce.

[product id="27279, 27280"]

 

 

Basia i nocowanka

Do Basi na nocowankę ma przyjść Anielka. Dziewczynki przez cały tydzień przygotowują się do tej wizyty i planują wspólną zabawę. Basia jest tak przejęta, że nawet… sprząta swój pokój. Niestety w dniu nocowanki okazuje się, że Franek zachorował i przyjaciółki muszą zmienić plany. 

[product id="27313, 27314"]

 

Seria Co zrobi Frania?

Cześć, mam na imię Frania. Mam tyle samo lat, co placów u ręki, czyli pięć. Mam też piętrowe łóżko i starszego brata Ryśka. I jeszcze siostrę Anielkę, ale ona jest dzidzią, więc śpi w pokoju z mamą i tatą. Chodzę do przedszkola (pod warunkiem, że nie mam zielonego kataru).

[product id="27440, 27442, 27443, 27309"]

 

 

 

Umiem rysować (prawie) wszystko

Rysuj zwierzęta, konie, jednorożce, dinozaury i pojazdy krok po kroku! Kochasz rysować ale masz wrażenie, że nie zawsze ci to wychodzi? Marzysz o tym, żeby nauczyć się rysować w ekspresowym tempie? Zatem do dzieła! 

[product id="27352, 25328, 26590, 23628, 24274"]

 

Książki świąteczne dla dzieci

e kolorowe i bogato ilustrowane książki to doskonały prezent, który sprawi, że dzieciaki zakochają się w świątecznym sezonie jeszcze bardziej. Pozwólcie im zagłębić się w historie, które rozgrzeją serce i wprowadzą do Waszego domu atmosferę radosnej magii świąt.

[product id="27470, 27469, 27472, 27473"]

 

 

No chodź!

"No chodź!" to więcej niż książka. To opowieść o odkrywaniu pełni życia i znalezieniu tego, czego nam brakuje, nie tylko w świecie, ale także w sobie samym. Przepełniona ciepłem i nadzieją, ta książka jest dla każdego, kto szuka odpowiedzi na to jedno, ważne pytanie: Co jeszcze może być?

[product id="27238"]

 

To jest wulwa

"To jest wulwa" to niezwykła książka przeznaczona dla najmłodszych czytelników, która w sposób prosty, zabawny i przede wszystkim edukacyjny, wprowadza dzieci w tajniki funkcjonowania intymnych części ciała. To pozycja, która nie tylko rozwiewa dziecięce wątpliwości, ale także pomaga otwarcie rozmawiać o tym temacie.

[product id="27425"]

 

To jest penis

"To jest penis" to wyjątkowa książka, która ma za zadanie przekazać najmłodszym czytelnikom wiedzę na temat intymnych części ciała w sposób prosty, zabawny i całkowicie odpowiedni do ich wieku. To pozycja, która nie tylko rozwiewa dziecięce wątpliwości, ale także pomaga budować zdrowe podejście do seksualności i ciała od najmłodszych lat.

[product id="27426"]

 

Najlepszy przyjaciel. Historia psio-ludzka

Wyjątkowa książka, która przenosi czytelników w fascynujący świat niezwykłej przyjaźni między ludźmi a psami. To opowieść, która nie tylko odpowiada na ciekawe pytania o relację między nami a naszymi wiernymi towarzyszami, ale również przybliża różnorodne aspekty związane z psem jako członkiem naszej rodziny.

[product id="27474"]

 

Dziadek do orzechów wydanie ekskluzywne

Wyjątkowe wydanie niezwykle urokliwej świątecznej opowieści E.T.A. Hoffmanna, która zachwyca czytelników od ponad stu lat swoją magią i atmosferą wigilijnego wieczoru, kiedy to granice między rzeczywistością a marzeniami stają się mgliste.

[product id="27434, 27433, 27435"]

 

 

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii dziewczyn, które zmieniają świat

Najnowszy tom bestsellerowej serii "Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek" to zaproszenie do fascynującego świata dziewczyn i kobiet, które odważnie zmieniają nasz świat. Książka skupia się na 100 współczesnych bohaterek - od tych, które już zdobyły uznanie światowej opinii publicznej, po młode talenty dopiero wkraczające na scenę.

[product id="27276"]

 

Magiczny almanach. Harry Potter

Przepięknie ilustrowany album dla całej rodziny – zarówno dla młodych czytelników, którzy wyruszają w swoją pierwszą, oszałamiającą podróż do Hogwartu, jak i dla ekspertów, którzy docenią rozmach i głębię informacji mniej oczywistych czy zapomnianych.

[product id="27323"]

 

Opowieści dla dzieci, które chcą być odważne. 35 historii, które dadzą ci siłę i pomogą pokonać przeciwności losu

Dzieci, podobnie jak superbohaterowie, posiadają niezwykłą moc, której źródłem jest odwaga. Ta moc pozwala im kształtować swoje życie i wpływać pozytywnie na świat wokół nich. Książka "Opowieści Dla Małych Bohaterów" to zbiór 35 inspirujących historii, które dostarczą dzieciom siły i przekonają je, że potrafią pokonywać wszelkie przeciwności losu.

[product id="27327"]

 

Wielki atlas małych przyjemności

Czytając "Wielki atlas małych przyjemności," pozwalamy sobie na chwilę oderwania się od biegu życia i wracamy do najprostszych radości, które często umykają naszej uwadze. To książka, która przypomina nam, że szczęście można znaleźć w codziennych drobnostkach, jeśli tylko na nie spojrzymy. 

[product id="27350"]

 

Milion dobrych uczynków

Książka "Milion dobrych uczynków" autorstwa Arnfinna Koleruda to fascynująca opowieść o wpływie bogactwa na życie i relacje międzyludzkie. Główni bohaterowie, Frank i Mama, stają się nagle posiadaczami 24 milionów koron po wygranej w totolotka. Jednak zamiast spokoju i szczęścia, ich życie staje się bardziej skomplikowane.

[product id="27488"]

 

Gabinet oceanów

Ilustrowany niezwykłą techniką fascynujący album o życiu w oceanach. Dzięki magicznym trójkolorowym soczewkom poznaj 180 gatunków morskich zwierząt oraz podwodne krajobrazy wszystkich oceanów na Ziemi.

[product id="27414, 23180, 24955, 23136, 15448"]

 

 

Dla dorosłych

 

Kiedy zacznie mówić. Poradnik logopedyczny dla rodziców dzieci 0-3

To nie tylko przewodnik, ale także cenny zbiór wskazówek i praktycznych narzędzi dla rodziców, którzy chcą wesprzeć swoje dzieci w rozwijaniu mowy i komunikacji od najmłodszych lat.

[product id="27475"]

 

Nie mylić z miłością

Książka "Nie mylić z miłością" autorstwa uwielbianej artystki Katarzyny Nosowskiej to niezwykle osobisty i intymny zbiór tekstów, które przenoszą nas w głąb serca autorki. To jak rozmowa z najlepszą przyjaciółką lub najwierniejszym partnerem, który dzieli się z nami najważniejszym przesłaniem.

[product id="27486"]

 

Sztuka bycia razem

Autorzy, para terapeutów i seksuologów, którzy na co dzień wspólnie prowadzą terapie par, postanowili stworzyć przewodnik po życiu w związku. Ich celem jest pokazanie, że relacja między partnerami to nie tylko coś, co się po prostu ma, ale przede wszystkim coś, co można aktywnie kształtować i rozwijać. To prawdziwa sztuka, której każdy może się nauczyć.

[product id="27487"]

 

Zanim wystygnie kawa. Zanim wyblakną wspomnienia

Zanim wystygnie kawa" autorstwa Toshikazu Kawaguchiego. Tym razem czytelników czekają zupełnie nowi bohaterowie i fascynująca kawiarnia Donna Donna, usytuowana na zboczu góry Hakodate w północnej Japonii, znana z zapierających dech w piersiach widoków na port.

[product id="27481, 26632, 27213"]

 

Bezdzietne z wyboru

Książka ta zabiera nas w fascynującą podróż do świata decyzji, wyborów i dylematów wielu współczesnych kobiet. Tytuł tego dzieła jest jednym z wielu przykładów krytycznych komentarzy, które często padają wobec tych, które zdecydowały się na życie bez dzieci. Autorka tej książki otwiera dyskusję na ten temat, przynosząc cenne spojrzenie na temat bezdzietności jako świadomego wyboru.

[product id="27431"]

 

Puzzle, gry i zabawki

[product id="27499, 27498, 27270"]

[product id="27319, 27315, 27316"]

[product id="27360, 27364, 27363"]

[product id="27400, 27401, 27428"]

 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 25343, 25388, 23512, 23528, 24390, 24392, 23591, 23455, 23692, 24390, 24392, " slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 24392, 27000, 27392, 26977, 24482, 25953, 27458" slider="true"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium