Nowości książkowe dla dzieci 2022. Przewodnik po prezentach świątecznych

Nowości książkowe dla dzieci 2022. Przewodnik po prezentach świątecznych

Kiedy nam się wydaje, że nasza domowa biblioteka już więcej nie pomieści, wtedy wchodzą one… nowości książkowe dla dzieci! Same premiery, jeszcze gorące, pachnące papierem i farbą drukową. Gotowi? Start!

Co podarować małemu czytelnikowi, który z radością sięga zarówno po bestsellerowe książki, jak i niszowe tytuły stworzone z myślą o najmłodszych? Wybór nie jest łatwy – przekonaliśmy się o tym, pracując nad poniższym zestawieniem. Skoro jednak etap szukania mamy za sobą, możemy z powodzeniem przejść do etapu wybierania. Czego dokładnie? Wymarzonych, pięknych, ciekawych książek, które będziecie mogli czytać w święta, a później po świętach, w styczniu, lutym… Cały rok!

     Propozycja świąteczna od Natuli     

[product id="24922"] 

Książki świąteczne dla dzieci Książki o emocjach dla dzieci Literatura dla dorosłych

Nowości książkowe – Akademia Mądrego Dziecka. Wieczorynka. Dobranoc, leniwcu

Leniwiec już śpi… No, prawie. Bo choć czas na sen zbliża się nieuchronnie, naszemu bohaterowi wcale nie chce się spać. Zaczyna szukać towarzyszy do zabawy, ale nic z tego – panda, małpka, tukan i jaguar już dawno śpią, wtuleni w rodziców. Leniwca bardzo zmęczyły te poszukiwania – tak bardzo, że sam postanowił przytulić się do mamy i zasnąć. „Wieczorynka. Dobranoc, leniwcu” to jedna z najnowszych książeczek z serii „Akademia Mądrego Dziecka”. Jeśli choć raz spotkaliście się z tą serią, wiecie doskonale, że w tworzących ją książeczkach znajdziecie nie tylko ciekawe opowiadania i piękne ilustracje, ale też ruchome elementy, które najmłodsi kochają. Tak jest też tym razem, choć wyjątkowo miejsce okienek i obrotowych kół zajął… włącznik. Taki prawdziwy! A jeśli go przesuniecie, gwiazdki w książeczce magicznie się zaświecą. To lektura, którą pokocha każde dziecko.

[product id="24827, 24829, 24826"]

Książki dla dzieci – Samochody! (i inne pojazdy)

Większość dzieci, bez względu na płeć, uwielbia samochody. Drewniane autka zabawnie podskakują na podłodze, później dołączają do nich ogromne wywrotki, które można wziąć do piaskownicy, a w końcu też małe resoraki mknące po drogach zabawkowego parkingu. Zgadzacie się z nami? Jeśli tak, to w pierwszej kolejności koniecznie zwróćcie uwagę na książkę „Samochody! (i inne pojazdy)”. Jej autorzy, Bryony Davies i Maria Brzozowska, już samym tytułem przekonują nas, że na zwykłych samochodach się nie skończy. Będzie zatem pakistańska ciężarówka obwieszona dzwoneczkami i pojazd transportujący ogromne anteny teleskopowe. Znajdziecie tu też wóz strażacki i pociąg towarowy, a więc pojazdy, które z zewnątrz znacie pewnie doskonale, ale dzięki tej bogato ilustrowanej książce będziecie mogli zajrzeć do ich wnętrza! Polecamy gorąco!

[product id="24788"]

Nowości książkowe – Cukiernia pana Pączka

Zapraszamy do zabawy! Jakiej? Literackiej i językowej, bo mnóstwo tu gier słówek i półsłówek, i kulinarnej – w końcu pan Pączek jest właścicielem cukierni, która pachnie pączkami, tortami, makowcami i ptysiami. Będzie więc słodko, ale nie za słodko, a na dodatek rymowaną prozą, co pokochają nie tylko najmłodsi czytelnicy, ale też ich rodzice. Dorota Gellner, autorka książki „Cukiernia pana Pączka”, opracowała przepis na historię idealną, zadbała o wszystkie składniki i staranne wykonanie, aż z drukarni wyszedł prawdziwy książkowy rarytas. I mimo że książka ta została wydana przez Wydawnictwo Bajka, my nie opowiadamy wam bajki. Tę pachnącą słodyczami opowieść po prostu warto mieć.

[product id="24771"]

Książeczki dla dzieci – Mój tata, mój świat

W wielu książkach dla najmłodszych najważniejszą rolę w życiu dziecka odgrywa mama. A gdzie miejsce dla taty? Co jest wyjątkowego w relacji ojca z dzieckiem? Takie pytania zadaje sobie Victor D.O. Santos, autor książki „Mój tata, mój świat”. To wzruszający, pełen wrażliwości i bezwarunkowej miłości przewodnik po ojcostwie. W tej rzeczywistości nie ma mamy – jest jednak tata, który buduje z synem wartościową, opartą na zaufaniu i szacunku relację z synem. Łamie stereotypy związane z męskością, dyscypliną i „twardą ręką” w wychowaniu – całym sobą czuje, że nie tędy droga. Wie, że rodzicielstwo powinno być wypełnione czułością i bliskością – nawet wtedy, gdy obok nie ma mamy.

[product id="24725"]

Książki do czytania i oglądania dla starszych dzieci – Ładna historia

No ładna historia! I całkiem nieznana. Bo czy słyszeliście kiedyś, dlaczego Stanisław August był najczęściej porywanym polskim królem? Albo która królowa została koronowana w wieku dziesięciu lat? Odpowiedzi na te pytania, a także mnóstwo innych historycznych ciekawostek, znajdziecie w książce „Ładna historia” Zuzanny Orlińskiej i Aleksandry Fabii. Co tę pozycję różni od szkolnych podręczników? Przede wszystkim to, że przedstawia wszystkich bohaterów – królów, wodzów, wynalazców, uczonych, artystów… – jako zwykłych ludzi, takich jak my. Oni też mieli swoje rodziny, marzenia, problemy, plany. Ich drzewa genealogiczne często były potężne i bujne. Może i wy spróbujecie stworzyć własne drzewo? Autorki wam w tym pomogą! Polecamy gorąco.

[product id="24754"]

 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 24390, 24392, 23591, 23455, 23692, 24390, 24392, " slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 24392"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium