Znacie Muminka? Tego niezwykłego trolla, przypominającego nieco hipopotama, stworzyła jedna z najbardziej znanych pisarek – Tove Jansson. Mieszkańców
pl

Muminek. 5 powieści Tove Jansson, które zabiorą was do Doliny Muminków

Muminek. 5 powieści Tove Jansson, które zabiorą was do Doliny Muminków

Znacie Muminka? Tego niezwykłego trolla, przypominającego nieco hipopotama, stworzyła jedna z najbardziej znanych pisarek – Tove Jansson. Mieszkańców Doliny Muminków znajdziemy w komiksach, opowiadaniach i serialu animowanym, a przede wszystkim – na kartach kultowej, dziewięciotomowej serii książek. Dziś opowiemy wam o pierwszych pięciu tomach. Nasze rodzicielskie doświadczenie podpowiada, że to wystarczy, by po nie sięgnąć. A później po kolejne!

Zachwycający bohaterowie, cenne doświadczenia, bezpieczeństwo, bycie razem. Książki o przygodach Muminków możemy czytać bez końca. Choć stworzone są z myślą o dzieciach, mają w sobie coś wyjątkowego – tak bardzo, że nawet w dorosłości chcemy do nich wracać. Uwielbiamy je za ponadczasowe, uniwersalne przekonania, choć, jasna sprawa, mamy też do nich potężny sentyment. A wy? Chcielibyście jeszcze raz znaleźć się w Dolinie Muminków? A może chcielibyście zabrać do niej swoje dzieci? Jeśli tak, zapraszamy was do lektury!

Muminki Książki Natuli dla dzieci Wydawnictwo Natuli

Książka o Muminkach – Małe trolle i duża powódź

Autorka serii, Tove Jansson, zaprasza nas do świata Muminków powieścią „Małe trolle i duża powódź”. Na pierwszych stronach poznajemy Mamę Muminka i samego Muminka. Za wszelką cenę próbują oni znaleźć Tatusia Muminka, który, podróżując z Hatifnatami, gdzieś się… zgubił. To jednak wcale nie jest takie łatwe. Wkrótce dołącza do nich Ryjek, choć wówczas jeszcze nikt go tak nie nazywa. Mnóstwo ciekawych, czasem bardzo niebezpiecznych przygód, daleka wędrówka, burza, a w końcu długa ulewa to tylko jedne z wielu wątków, o których tutaj przeczytacie. Poszukiwacze w końcu trafiają na Tatusia Muminka. Długie deszcze nieco namieszały jednak w topografii. Woda zabrała dom Muminków do małej doliny. To jednak kompletnie im nie przeszkadza. 

[product id="20423"]

Muminek – Kometa nad Doliną Muminków

W drugiej części rodzina Muminków w końcu odzyskuje spokój. Wracają do domu, powoli zapominają o wszystkich niebezpiecznych przygodach, wychodzą na spacery. Muminek w towarzystwie Ryjka wybiera się na jeden z nich i wtedy… zaczyna się jazda bez trzymanki! Wyłowione przez nich perły niespodziewanie przyjmują kształt gwiazdy z ogonem, która zdaniem uważanego za filozofa Piżmowca wygląda jak kometa. Czy to jest jakiś znak? Czy mieszkańcom doliny grozi jakieś niebezpieczeństwo? Muminek nie zna odpowiedzi na te pytania, ale nie ma zamiaru czekać z założonymi rękami na pędzącą kometę. Aby poznać prawdę, musi wybrać się do obserwatorium w Górach Samotnych. Po drodze czeka go mnóstwo przygód, a na miejscu… odpowiedź. Też ją poznacie, jeśli sięgniecie po „Kometę nad Doliną Muminków”. Nie będziemy wam przecież zdradzać zbyt wielu szczegółów!

[product id="20422"]

Książka o Muminkach – W Dolinie Muminków

Idzie wiosna! My będziemy musieli na nią jeszcze poczekać, ale w Dolinie Muminków zawitała już na dobre. Muminki i ich przyjaciele budzą się z zimowego snu i, tak jak zwykle, od razu wpadają w wir niespodziewanych zdarzeń. Trzecia część serii, W Dolinie Muminków, to opowieść o tajemniczym kapeluszu, którego na szczycie góry znajdują Muminek, Ryjek i Włóczykij, o podróży na Wyspę Hatifnatów, a w końcu o spotkaniu… Buki! Jeśli jednak pamiętacie tę ogromną, fioletową, przerażającą istotę z serialu animowanego, od razu możemy was uspokoić. Trzymając w dłoniach książkę, możecie kierować się wyłącznie swoją wyobraźnią. Kto wie, może nawet Buka dzięki temu nie będzie aż tak straszna!

[product id="17057"]

Muminek – Pamiętniki Tatusia Muminka

Pamiętniki bardzo często zbierają w sobie opisy przygód, które wydarzyły się naprawdę. Czy zawsze? Nie do końca. Przekonuje nas o tym Tatuś Muminka. Postanowił spisać wszystkie najciekawsze chwile ze swojej bujnej przeszłości. A to nie wszystko! Dzięki Tatusiowi Muminka dowiadujemy się też więcej o rodzinie Włóczykija, Ryjka i Małej Mi. Jego opowieści pełne są najdrobniejszych szczegółów, a przy tym naładowane historiami, które… nie wydarzyły się nigdy. Sam autor zdaje sobie sprawę z licznych ubarwień, ale tłumaczy je faktem, że pamięć mu się trochę popsuła. Wybaczamy? Wybaczamy. Ale tylko dlatego że „Pamiętniki Tatusia Muminka” bardzo przyjemnie się czyta!

[product id="20424"]

Książki o Muminkach – Lato Muminków

Ostatnia część, którą chcemy wam przedstawić, choć nie ostatnia część serii, to „Lato Muminków”. I znowu powódź! Rodzina Muminków nie ma gdzie się podziać, ale gdy bohaterowie zauważają budynek przepływający w okolicy, postanawiają w nim zamieszkać. Okazuje się, że nie jest to zwykły dom, a prawdziwy teatr! Z dostępnej na miejscu scenerii, rekwizytów i kostiumów postanawia skorzystać Tatuś Muminka, którego od tej pory możecie nazywać autorem widowiska teatralnego. No, trzeba przyznać, że to jeden z najbardziej utalentowanych trolli na świecie!

Tove Jansson, autorka wielu pełnych humoru i magii opowieści, oczarowuje dzieci i ich rodziców już od kilku dekad. Pojawiają się nowe odsłony serii, komiksy, słuchowiska, sztuki teatralne, a nawet książki inspirowane twórczością fińskiej autorki. Zadbaliśmy o literacką stronę Muminków – większość książek i książeczek, w których grają one główną rolę, znajdziecie w naszej księgarni.

[product id="20435"]

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 25343, 25388, 23512, 23528, 24390, 24392, 23591, 23455, 23692, 24390, 24392, " slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 25388"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium