Mindfulness dla dzieci

Mindlulness dla Dzieci - poczuj radość, spokój i kontrolę

Coraz częściej przychodzi mi do głowy myśl, że zajęcia z uważności powinny być na porządku dziennym i w przedszkolach, i w szkołach. To niesamowite, jak wiele mogą zmienić najprostsze techniki skupiania uwagi. Ale skoro takich zajęć jeszcze nie ma, sięgnijmy po książki, które pomogą naszym dzieciom rozpoznawać, identyfikować i obserwować własne emocje.


Taką właśnie książką jest "Mindfulness dla dzieci - 30 ciekawych ćwiczeń, które poprawiają samopoczucie i pomagają zachować spokój i kontrolę" (30 Fun Activities to Stay Calm, Happy, and In Control). Książkę napisały i wydały w Kalifornii dwie Amerykanki zajmujące się zawodowo samorozwojem: Carole P. Roman i J. Robin Albertson - Wren. Ilustracje wykonał Sam Kalda, jest więc bardzo przyjemna w odbiorze.

Podzielona jest na trzy części, uważność w domu, uważność w szkole i uważność w relacjach z innymi dziećmi.

Mamy tu piątkę bohaterów, którzy mierzą się z przeróżnymi (typowymi) problemami: frustracja towarzysząca przegranej, kłótnie z rodzeństwem i rówieśnikami, obezwładniająca trema przed występem itp. Każdy z nich ma sprytne sposoby na radzenie sobie z burzą emocji.

Jeśli obawiacie się, że amerykańskie realia nie sprawdzą się podczas lektury przekładu, to od razu Was uspokajam: i sytuacje, i techniki opisane w książce są tak uniwersalne, że bez problemu przeniesiecie je na polski grunt.

I jeśli Wasze dziecko wybierze choćby jedną z przedstawionych technik i nauczy się stosować ją w trudnych chwilach - to już dla tej jednaj kwestii WARTO kupić tę książkę.

 [product id="20890"] 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium