Niezależnie od wieku, wiosenny marzec 2024 oferuje bogatą ofertę kulturalną, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury, ro
pl

Marzec w księgarni Natuli – nowości, które warto poznać

Luty w księgarni Natuli – nowości, które warto poznać

Niezależnie od wieku, wiosenny marzec 2024 oferuje bogatą ofertę kulturalną, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury, rozrywki i edukacji.

 

Książki dla rodziców Książki dla dzieci Gry i zabawki

 

Wydawnictwo Natuli

 

 

Dlaczego płaczemy?

Poetycka i poruszająca książka obrazkowa o tym, że każdy może płakać. O tym, że czasem przypomina burzową chmurę, a czasem sztorm. O tym, że łzy potrafią roztopić kamienie naszych serc lub znaleźć ujście dla uczuć zamkniętych na klucz. I o tym, że czasami płaczemy, gdy zderzamy się ze ścianą , a czasami ze szczęścia.

Ta poetycka książka obrazkowa przypomina o tym, że łzy uspokajają , leczą rany i pomagają nam wzrastać. Dobrze jest pamiętać, że zawsze można płakać, bez względu na to, ile się ma lat i jakiej się jest płci.

 

[product id="28590"]

 

 

Natuli poleca

 

Wracaj do domu

Zaprowadź zagubionego malucha do rodziców, przesuwając ruchomy żeton po wyciętym w książce śladzie. Drogi do domu szukają tygrysek, króliczek, lisek, niedźwiadek, słoniątko i inne zwierzaki! Przesuwaj żetony, poznawaj nowe słowa i baw się w wyszukiwanie elementów na obrazku.

[product id="28810, 28809, 28808, 28807"]

 

Na sygnale. W drogę

Znów słychać w oddali pojazd na sygnale! Dzięki sztywnostronicowej książeczce "Na sygnale" poznasz szczegółowo cztery pojazdy: wóz strażacki, radiowóz, karetkę i helikopter ratunkowy. Na każdej rozkładówce znajdziesz też specjalny żeton, który wprawisz w ruch paluszkiem i pomożesz przejechać pojazdom wyznaczoną trasę.

[product id="28806, 28805"]

 

Miś Pracuś. Przesuń paluszkiem. Na budowie

Co robi Miś Pracuś? Dziś pracuje na budowie! Pomóż mu wykonać wszystkie zadania, przesuwając paluszkiem ruchome elementy. Trzeba przenieść piasek spychaczem, wywieźć wywrotką gruz, a także przybić kilka gwoździ. To książka dla pracowitych i ciekawych świata maluchów!

[product id="28804, 28803"]

 

Zwierzęta w lesie. Akademia mądrego dziecka. Dotykam, zgaduję

Dotykam, zgaduje to nowa seria książeczek w ofercie Akademii Mądrego Dziecka. Zwierzęta w lesie to duża, kartonowa książeczka, która zachęca dziecko oraz dorosłego do wspólnej zabawy i czytania.

[product id="28701, 28700"]

 

Dobranoc, mój skarbie. Wierszyki na dobry sen

Pełne czułości wierszyki pomogą maluchom spokojnie zasnąć. To teksty budujące bliskość, spokój i zaufanie między dzieckiem i dorosłym podczas przygotowania do snu.

[product id="28797"]

 

Co się dzieje z placem zabaw? Kicia Kocia

Pewnego dnia Kicia Kocia słyszy za oknem hałas - pracują ciężkie maszyny. Czy niszczą plac zabaw? Kicia Kocia i jej przyjaciele dowiadują się jednak, że to tylko remont. Plac zabaw będzie jak nowy.

[product id="28690"]

 

Koparka. Jak to działa

Koparki to niesamowite maszyny! Z tej książki dowiesz się, jak działają. Strona po stronie odkrywaj kolejne tajemnice dzięki wspaniałym ilustracjom! Idealna książeczka dla dzieci zafascynowanych pracą na placu budowy.

[product id="28640, 28639"]

 

Książeczka kontrastowa

Książeczki kontrastowe dla niemowląt wspomagają rozwój widzenia maluszków. Kilkumiesięczne maluchy dostrzegają najpierw czarne i białe plamy. Potem uczą się rozpoznawać barwy i poznają zwierzęta, pojazdy oraz przedmioty.

[product id="28559, 28558, 28555"]

 

 

Liście. Basia i zagadki wszechświata. Basia

Basia z utęsknieniem czeka na wiosnę. Jej zwiastunów szuka w pogodzie i w świecie przyrody. Nadzieję na zmianę pory roku dają rosnące na gałęziach drzew pączki. Kiedy po jakimś czasie pączki zmieniają się w delikatne listki, Basia jest zachwycona. Zaprzyjaźnia się z liściem pewnej lipy i z fascynacją obserwuje zachodzące w nim zmiany. Okazuje się, że życie liścia może być bardzo ciekawe.

[product id="28710, 28689"]

 

Narysuj to!

Narysuj to! Możesz narysować wszystko! To ty rządzisz w tej książce! Możesz narysować kogokolwiek i cokolwiek zechcesz, a twoje rysunki będą opowiadały własne historie. 

[product id="28627"]

 

 

10 sekretów szczęścia. Książka dla dzieci, które chcą być radosne

Dzieci znajdą w tej książce mnóstwo wskazówek, które pomogą im w odczuwaniu radości życia i dostrzeganiu tego, co dobre. Książka jest napisana przystępnym językiem, zawiera piękne całostronicowe ilustracje i uwielbiane przez dzieci okienka.

[product id="28631"]

 

 

 

Zabawy z Felusiem i Guciem. W podróży. Feluś i Gucio

Kreatywny zeszyt dla najmłodszych. Krótka historyjka przedstawiona na początku ksią­żeczki stanowi punkt wyjścia do zabaw zawartych na dalszych stronach. Zeszyt zawiera aktywności dotyczące czytania, słuchania, myślenia matematycznego i logicznego oraz ćwiczenia na spostrzegawczość, a przede wszystkim ćwiczenia wspierające pracę rąk (grafomotoryczne), dzięki czemu w naturalny sposób wspiera rozwój dzieci.

[product id="28629, 28628"]

 

 

 

Wielka podróż Ime. Opowieść o chłopcu, który przyszedł na świat zbyt wcześnie

Wzruszająca opowieść o chłopcu, który przyszedł na świat zbyt wcześnie, ale jego determinacja i odwaga prowadzą go przez fantastyczne krainy w poszukiwaniu domu. Autorka wnikliwie zgłębiając najgłębsze emocje, rysuje portret maleństwa stawiającego czoła wyzwaniom od chwili narodzin.

[product id="28575"]

 

 

 

Montessori w domu

Baw się wspólnie z dzieckiem, pomóż mu zdobywać wiedzę i rozwijać się - każdego dnia! Książeczki z serii "Montessori w domu" zostały przygotowane przez Karolinę Nogas i Lidię Rzeszutko, autorki doświadczone w codziennej pracy z dziećmi w duchu pedagogiki Montessori, z myślą o rodzicach i dzieciach, którzy chcą wspólnie odkrywać świat. 

[product id="28563, 28560, 28561, 28562"]

 

 

 

Love Monster. Potworek i coś strasznego

Seria książek znanej i lubianej Autorki związana z popularną kreskówką. Uwielbiany przez dzieci Potworek powraca w picture booku o stawianiu czoła własnym lękom oraz o tym, że dobrze być razem.

[product id="28826, 26856"]

 

 

 

Historia życia. Moja pierwsza książka o ewolucji

Dawno dawno temu, kiedy na świecie nie było jeszcze ludzi, istniało życie, którego trudno sobie wyobrazić. Ziemia była głośnym i gorącym miejscem, pełnym eksplodujących wulkanów i gorącej lawy! Zaraz potem, coś zaczęło dziać się na dnie oceanu… Poznaj niezwykłą historię życia i przenieś się miliony lat wstecz! Oto zdumiewająca opowieść o 4 miliardach lat ewolucji życia na naszej planecie, wspaniale opowiedziana i zilustrowana na potrzeby dzieci.

[product id="28828, 28829"]

 

 

 

Za doskonały tort urodzinowy

Bestsellerowa seria Za dużo marchewek. Zabawna, pełna wdzięku i szalonych przygód, cudownie ilustrowana książka pokazuje, że nie zawsze trzeba być perfekcyjnym i chcieć zrobić wszystko samemu. Nieraz trzeba skorzystać z pomocy przyjaciół, a dobra zabawa i współdziałanie mogą dać wiele satysfakcji i przyjemności.

[product id="28823, 21049, 15774"]

 

 

 

Skąd się biorą dziury w serze? Historyjki dla ciekawskich dzieci

Dlaczego banany są krzywe? Dlaczego niebo jest niebieskie? Dlaczego samoloty umieją latać? Gdzie jest wiatr, kiedy nie wieje? Skąd się bierze sól w morzu? Dlaczego wypadają mleczne zęby?

[product id="28791"]

 

 

 

Ania Robaczek ratuje pszczoły

Przedstawiamy Anię Robaczek - niesamowitą dziewczynkę, której serce bije dla owadów! Ania nie tylko ich kocha, ale także chroni. Dzięki magicznemu szkłu powiększającemu, które otrzymuje na szóste urodziny, może rozmawiać z nimi. 

[product id="28764"]

 

 

 

Złotowłosa i trzy misie. Ty decydujesz

Oto nowoczesna bajka na miarę naszych czasów! Zamiast monotonnych opowieści, przestarzałych słów i staroświeckich ilustracji mamy współczesny język i grafikę, dynamiczne tempo oraz interaktywną konstrukcję przypominającą grę.

[product id="28705, 28704, 28703, 23716"]

 

 

 

 

Zagadka opuszczonej wsi. Gaja z Gajówki. Tom 2

Gaja i Ignacy planują wspólnie rozwiązać zagadkę opuszczonej wsi. Pomaga im w tym tata chłopca, a z czasem w sprawę angażują się nawet prawdziwi archeologowie! Czy to możliwe, aby na terenie wioski pojawiał się duch jednego z mieszkańców? 

[product id="28832, 26990"]

 

Funkcje wykonawcze Ćwiczenia dla dzieci

Pomóż maluchowi rozwinąć funkcje wykonawcze dzięki ćwiczeniom dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Dzięki funkcjom wykonawczym jesteśmy w stanie utrzymywać uwagę, robić różne rzeczy w życiu codziennym oraz pamiętać o ważnych sprawach.

[product id="28801, 28800"]

 

 

 

Britannica Encyklopedia Infografika

Wyjątkowa encyklopedia, która zawiera 200 infografik opartych na tysiącach zdumiewających faktów i liczb. Książka, w której różne dziedziny nauki oraz sztuka spotykają się, aby odkryć fakty o świecie –  o Kosmosie, Ziemi, zwierzętach, ludziach i technologii.

[product id="28795"]

 

 

 

Młody obserwator przyrody

Seria kolorowych zeszytów "Młody obserwator przyrody" powstała, by ułatwić dzieciom poznanie i pokochanie polskiej przyrody. Podpowiada, jak zainteresować dziecko otaczającym nas środowiskiem. Zeszyt ten przedstawia park. Przybliża rośliny i zwierzęta zadomowione obok człowieka na terenach zielonych, gdzie tętni życie miejskie. Podpowiada, jak należy się zachowywać, by nie ich płoszyć.

[product id="28784, 28782, 28780, 28777"]

 

 

 

Motyle. Modele 3D. Młodzi przyrodnicy

Złóż wspaniałe modele motyli i odkryj fascynujące królestwo naszych latających przyjaciół! Ta przepięknie ilustrowana książka wprowadzi Cię do niesamowitego i zróżnicowanego świata motyli. Wypchnij i połącz ze sobą kolejne elementy, aby cieszyć się unikatowymi wiszącymi ozdobami. Poznaj zadziwiające fakty o każdym z dziesięciu gatunków.

[product id="28736"]

 

 

 

Atlas Dinozaurów. Podróż do prehistorycznego świata

Wybierz się w podróż do prehistorycznego świata! „Atlas dinozaurów” to pięknie zilustrowane kompendium wiedzy dla wszystkich miłośników dinozaurów.

[product id="28735"]

 

 

 

Eliksir przygód. Zagadka starego dworu. Klub łowców przygód. Tom 1

Za sprawą tajemniczego eliksiru Helenka przenosi się z siedemnastowiecznego dworku do współczesnego miasta. Zagubioną, dziwnie zachowującą się dziewczynkę odnajduje w ruinach zamku Karolina. 

[product id="28732, 28733, 28734"]

 

 

 

Pozytywnik. Self-care

"Pozytywnik” to książka aktywnościowa, która wspaniale sprawdzi się jako pamiętnik! Znajduje się tu mnóstwo miejsca do uzupełniania, kolorowania, przyklejania naklejek – jednym słowem będzie można się świetnie bawić, ozdabiając poszczególne strony! Wiele zróżnicowanych zadań wspaniale wpłynie na pewność siebie i samopoczucie dziecka – w tym trudnym okresie, jakim jest początek dojrzewania.

[product id="28712, 28711"]

 

 

 

Tramwaj numer 28. Czytam sobie. Poziom 1

W tramwaju numer 28 zawsze jest pełno ludzi – turyści wyglądają przez okna, a uczniowie jadą do szkół. To przecież najsłynniejszy tramwaj w Portugalii, który codziennie przemierza ulice Lizbony. Pewnego dnia wśród pasażerów pojawił się ktoś, kto zrobił zupełnie niecodzienne zamieszanie.

[product id="28687, 28686, 28685"]

 

 

 

Skąd się biorą dzieci?

Niezwykle potrzebna książka dla każdego rodzica, który szuka odpowiedzi na trudne pytania swoich dzieci dotyczące seksu, ciąży i narodzin.

[product id="28655"]

 

 

 

 

Świadoma zgoda. Jak wyznaczać granice i mówić o własnej seksualności

Poradnik adresowany do nastolatków i młodych dorosłych, którzy poszukują odpowiedzi na pytania dotyczące randek, związków, świadomej zgody i seksu. Autorka, dr Jennifer Lang, podchodzi do tych tematów w sposób rzeczowy i oparty na badaniach naukowych, oferując czytelnikom jasne i konkretne wskazówki dotyczące rozwoju osobistego w obszarze seksualności.

 

[product id="28794"]

 

Wiosna Kerstin. Tom 2

Jak poradzić sobie z rzeczywistością, która ciągle się zmienia? Druga część pełnego empatii cyklu o codziennych perypetiach wrażliwej Kerstin.

[product id="28730, 27169"]

 

 

 

Niezapominajka. To, czego nie widać w świetle

Po dwóch bestsellerowych trylogiach Czasu i Snów Kerstin Gier otwiera nam drzwi do nowej historii

Quinn jest inteligentny, popularny i bardzo cool. Matilda to szara myszka i córka znienawidzonych i zdewociałych sąsiadów z naprzeciwka. Uwielbia powieści fantasy i zdecydowanie nie jest w typie Quinna. 

[product id="28648"]

 

 

 

Ni pies, ni wydra. czyli koszmar bycia nastolatkiem

Nie jest łatwo być nastolatkiem. Ale każdy przez to przechodzi! Komiksowy zbiór autentycznych relacji z czasów dojrzewania. Szczerze, z wrażliwością, ale też z dystansem i poczuciem humoru.

[product id="28587"]

 

 

 

Księżniczka w blasku reflektorów. Pamiętnik księżniczki. Tom 2

Drugi tom kultowej serii o księżniczce Mii. Cześć, tu znowu ja, księżniczka Mia. Tak, następczyni tronu Genowii, która zbłaźniła się w państwowej telewizji… i to na oczach całego swojego narodu (to wprawdzie tylko 30 tysięcy osób, ale jednak)!

[product id="28007"]

 

 

 

Niezwykła podróż Zuzy Grant

Odgarnęła za ucho pasmo lśniących brązowych włosów i zapięła guziki zielonego aksamitnego płaszczyka. Był trochę ciasny i miał przykrótkie rękawy, ale niczego cieplejszego nie miała. 

[product id="28542"]

 

 

 

Ekstremalnie pechowa wycieczka Lottie Brooks

Biedna ja! Wszystko w moim życiu to katastrofa! Po wakacjach nadal wyglądam jak pomidor. Jednak kremy z filtrem mają sens. Utknęłam w domu, bo rodzice poszli na randkę (w ich wieku to przecież żałosne!). I to akurat w ten wieczór, kiedy moi przyjaciele grają w kręgle! Beze mnie!

[product id="28541"]

 

    

 

Dla dorosłych

 

Relacje. Każdy potrzebuje więzi, żeby przetrwać

Więzi towarzyszą nam od początku, odkąd pojawiamy się na świecie. Rodzimy się w stu procentach zależni od rodziców, a potem na gruncie tej miłości rozwijamy się, wyrastamy, dojrzewamy. W rodzinnych relacjach tworzy się nowy człowiek, z jego indywidualnym nastawieniem do świata, ze specyficznym sposobem reagowania w rozmaitych sytuacjach, z własnym wzorcem tworzenia więzi z innymi ludźmi: partnerem, własnymi dziećmi, przyjaciółmi, współpracownikami i wszystkimi, których spotyka na swojej drodze. Relacje są w życiu ważne - zdrowe czynią nas szczęśliwymi, ich brak lub nieadekwatność unieszczęśliwia.

[product id="28543"]

 

 

 

Jak odgruzować swój dom

Czujesz, że nie dajesz sobie rady z bałaganem? Chcesz, by dom był twoim azylem, a jest raczej kiepskim hotelem, bo w sypialni kłębi się stos ubrań i dziecięcych zabawek? A może masz już dość ciągłego sprzątania i przekładania rzeczy z kąta w kąt? Ta książka jest dla ciebie!

[product id="28550"]

 

 

 

My kobiety z ADHD. Atypowe. Neuroróżnorodne. Wspaniałe

Ta książka to zbiór inspirujących historii kobiet, które stawiają czoła wyzwaniom związanym z życiem z ADHD.

[product id="28551"]

 

 

 

Od nowa po traumie. Czuła droga do poczucia bezpieczeństwa

Wyobraź sobie, co by było, gdyby twoimi decyzjami nie kierowały trudne wspomnienia i lęki, a twoją codzienność wypełniałyby spokój i poczucie bezpieczeństwa.

[product id="28552"]

 

 

 

Feminizmy. Historia globalna

Gdzie biją źródła emancypacji kobiet – i czy na pewno na Zachodzie? W swojej nowatorskiej książce Lucy Delap przepisuje historię feminizmu, zabierając czytelników i czytelniczki w podróż po sześciu kontynentach i kilku epokach. Interesują ją sufrażystowskie pieśni, odzyskane pojęcia, radykalne postawy i utopijne marzenia.

[product id="28553"]

 

 

 

Jak czytać emocje

Przystępny przewodnik po psychologii emocji, który otwiera drzwi do zrozumienia własnych i cudzych uczuć. Autorka, doświadczona psychoterapeutka, posługuje się prostym językiem, aby przedstawić skomplikowane kwestie związane z nastrojami, emocjami oraz cechami osobowości. 

[product id="28579"]

 

 

 

Poukładaj to sobie w głowie. 100 maili do Ciebie o rodzicielstwie i partnerstwie

Skarbnica mądrości i wsparcia dla wszystkich, którzy chcą lepiej radzić sobie z codziennymi wyzwaniami życia rodzinnego i partnerskiego. Aga Rogala, ceniona terapeutka rodziców, w tym książkowym zbiorze prezentuje swoje najlepsze maile, które inspirują do refleksji nad relacjami, komunikacją oraz radzeniem sobie z trudnościami. 

[product id="28589"]

 

 

 

Nie podcinaj sobie skrzydeł. 12 nawyków, które stoją kobietom na drodze do awansu, podwyżki lub nowej pracy

Książka pełna praktycznych rad i inspirujących historii, która pomoże kobietom przełamać bariery w ich karierze zawodowej. Sally Helgesen i Marshall Goldsmith przedstawiają dwanaście powszechnych nawyków, które utrudniają osiągnięcie sukcesu zawodowego przez kobiety, a także skuteczne strategie ich przezwyciężania.

[product id="28610"]

 

 

 

Pokojowy rodzic, szczęśliwe dzieci. Peaceful Parent, Happy Kids. Jak przestać krzyczeć i zacząć wzmacniać bliską relację z dzieckiem

Zapraszamy do odkrycia przełomowego przewodnika, który pomoże Ci stworzyć harmonijną atmosferę w domu i zbudować silną więź z Twoim dzieckiem. Autorka, dr Laura Markham, opierając się na najnowszych badaniach nad rozwojem mózgu oraz bogatym doświadczeniu klinicznym, prezentuje skuteczne podejście oparte na Trzech Wielkich Ideach: regulowaniu siebie, pielęgnowaniu bliskiej więzi oraz coachingu zamiast kontroli.

[product id="28737"]

 

 

 

Gotuj! roślinnie

Które pierogi są najlepsze? Polskie pierogi z niemięsem? Indyjskie samosy faszerowane ziemniakami i zielonym groszkiem? Latynoamerykańskie empanadas z czerwoną fasolą i warzywami? A może… wcale nie musisz wybierać?

[product id="28814"]

 

 

 

Zdrowie psychiczne. Instrukcja obsługi

Poradnik napisany przez lekarza psychiatrę, dr Aleksandrę Piętę, który zapewnia czytelnikom jasne wyjaśnienia i praktyczne wskazówki dotyczące zdrowia psychicznego. Książka ta jest skierowana do wszystkich, którzy chcą lepiej zrozumieć swoje emocje, myśli i zachowania, a także do osób wspierających bliskich w trudnych sytuacjach.

[product id="28818"]

 

 

 

Przewodnik dla perfekcjonistów. Jak odpuścić kontrolę i zyskać luz

Czy perfekcjonizm musi być ciągłym źródłem frustracji i stresu? Według Katherine Morgan Schafler - absolutnie nie! W swoim przewodniku dla perfekcjonistów autorka rzuca wyzwanie stereotypowemu spojrzeniu na perfekcjonizm i zachęca do zarządzania nim w sposób korzystny dla siebie.

[product id="28817"]

 

 

 

Twoje zdrowie seksualne. Jak rozumieć swoje ciało, kochać je i o nie dbać

Niezastąpiony zbiór porad i wskazówek od doświadczonej ginekolożki, która doskonale zna ciało kobiety. Książka ta odkrywa fakty, o których każda osoba z waginą powinna wiedzieć, poruszając tematy od intymnych do kluczowych dla zdrowia seksualnego.

[product id="28816"]

 

 

 

Galeria Snów DallerGuta

W "Galerii Snów DallerGuta" wszystko staje się możliwe. Ta urocza opowieść zabiera czytelnika w magiczną podróż do miejsca, gdzie sny stają się rzeczywistością. Penny, pełna ciekawości dziewczyna, rozpoczyna pracę w tej niezwykłej galerii, gdzie ludzie i zwierzęta z całego miasta zgromadzeni są w poszukiwaniu idealnych snów.

[product id="28833"]

 

 

 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 25343, 25388, 23512, 23528, 24390, 24392, 23591, 23455, 23692, 24390, 24392, " slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 24392, 27000, 27392, 26977, 24482, 25953, 27458" slider="true"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium