Książki w zimowym klimacie

0
Galeria zimowo - karnawałowa

Póki co zima w tym roku nie rozpieszcza. Jeśli tak jak my tęsknicie za lepieniem bałwana i jazdą na sankach, zajrzyjcie do książek z zimą w tle lub w roli głównej. Zanurzcie się w magicznym klimacie pełnym mrozu, lodu i śniegu. Poznajcie nasze propozycje dla najmłodszych czytelników.

Książki w zimowym klimacie – Zima na ulicy Czereśniowej

Każda strona tej książki to barwna, pełna szczegółów i postaci ilustracja przedstawiająca fragment miasta. Na kolejnych rozkładówkach odnajdujemy tych samych bohaterów w różnych miejscach i momentach dnia. Wypatrywanie ich i układanie opowieści o ich przygodach to wciągająca zabawa na długie godziny.

Wiek +1

[product id="16852"]

Książki na święta – Edzio i przyjaciele. Z górki na pazurki

Spadł śnieg i miś Antoni ogłasza wielki wyścig sanek. Edzio i Coś trochę się boją. Czy w tym wyścigu trzeba się ścigać? Antoni jest pewny swojego zwycięstwa, ale ten wyścig kończy się zupełnie inaczej niż przewidywał. Kolejna część serii Edzio i przyjaciele tym razem nawiązuje do tematu zwycięstwa i porażki, rywalizacji i pokonywania strachu.

Wiek +2

[product id="16962"]

Książki na Boże Narodzenie – Bądź dzielny, pingwinku

Pięknie rymowana i ilustrowana historia pingwinka, który chciałby bawić się ze swoimi przyjaciółmi pływającymi w morzu, ale boi się wody. Dzięki słowom zachęty mamy przełamuje swój lęk. Wzruszająca i cudownie pozytywna opowieść, która pomoże dzieciom wykształcić poczucie własnej wartości i pewności siebie. Najnowsza książka autorów kultowego bestsellera Żyrafy nie umieją tańczyć, który nie schodzi z pierwszych miejsc list bestsellerów od 20 lat w ponad 30 krajach.

Wiek +2

[product id="16779"]

Książki w zimowym klimacie – Tata w sieci

Wspaniały obraz dzisiejszej rzeczywistości i doskonała lekcja dla rodziców. Dzieci nas obserwują i naśladują – jesteśmy dla nich przykładem. Choć w książce jest szczęśliwe zakończenie, na długo zapada w pamięci niejednemu rodzicowi. Czy chcemy spędzać tyle czasu przed ekranem komputera czy smartfona?

Wiek +3

[product id="15826"]

Książki z zimą w tle – Mama na diecie

Kolejna historia Philippe de Kemmeter’a, który po hicie Tata w sieci tym razem przygląda się modzie na wyszczuplanie. Książka jest pretekstem do rozmów o żywieniu i dbaniu o zdrowie.

Wiek +3

[product id="15827"]

Książki na zimowe wieczory – Morderstwo w środku zimy

Gdy jadąca autobusem Maya robi zdjęcie, nie ma zielonego pojęcia, w jakie to ją wpakuje tarapaty. Oświetlona sklepowa witryna wygląda wspaniale, kłócąca się przy niej para sprawia jednak wrażenie, jakby mieli się zaraz pozabijać. W momencie gdy błyska lampa aparatu nastolatki, oboje wyglądają tak, jakby mieli ochotę zabić także i ją…

Wiek +9

[product id="15720"]


Zbiór książek o zimie – Sonia w Krainie Sonostworów. Glissando

Hen, daleko stąd, za Rzeką Szmerów, Górą Łomotów i Morzem Dudnień rozciąga się Kraina Sonostworów. Sonia w Krainie Sonostworów to cykl edukacyjnych książeczek dla dzieci – baśniowych opowieści o małej Soni, wymyślonych przez Annę Pęcherzewską-Hadrych, spisanych zaś wierszem przez Katarzynę Huzar-Czub i zilustrowanych przez Gosię Herbę. Seria wprowadza odbiorców w świat niezwykłych zjawisk dźwiękowych, spotykanych zarówno w muzyce, jak i w otaczającej nas sonosferze. Odkrywając je wraz z tytułową bohaterką, mały Czytelnik zaczyna rozumieć ich naturę i uwrażliwia się na ich piękno. W serii, obok Glissando ukazały się także: Ostinato oraz Alikwoty.

Wiek +4

[product id="15583"]

Książki w zimowym klimacie – Bjorn. Sześć opowieści z lasu

Powściągliwe w słowach, poetyckie historyjki, traktujące o ważnych sprawach – przyjaźni, tolerancji czy czerpaniu radości z szybko umykających drobnostek. Wyważony tekst uzupełniają minimalistyczne ilustracje, które pozostawiają dużą przestrzeń dla wyobraźni. Autorką Bjorna jest Delphine Perret, ilustratorka i pisarka dla dzieci. Jej prace wyróżniają się oszczędnością wyrazu, a każdy ich element niesie za sobą jakieś ukryte, głębsze znaczenie.

Wiek +4

[product id="16310"]

Lodorosty i bluszczary to wybór wierszy dla dzieci znakomitego poety i prozaika Jerzego Ficowskiego. Tom podzielony został zgodnie z rytmem zmieniających się pór roku na cztery główne rozdziały, stając się czymś na wzór wierszowanego kalendarza. Wybór wierszy i opracowanie edytorskie tomu przygotował Jarosław Borowiec, a całość znakomicie zilustrowała Gosia Herba. Lektura tej książki to bez wątpienia niecodzienne wydarzenie literackie.

Wiek +5

[product id="16299"]

Książki z zimą w tle – Zima Muminków

Życie Muminków i ich przyjaciół z Doliny skupia się wokół domu Mamy i Tatusia Muminka, gdzie każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń. Panna Migotka, Paszczak, Mała Mi, Włóczykij, Ryjek czy straszna Buka tworzą galerię postaci, które na zawsze pozostaną w pamięci czytelników.

Wiek +6

[product id="20261"]

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium