Edukacja Montessori opiera się na samodzielności i poznawaniu świata za pomocą wszystkich zmysłów. Trudno byłoby ją sobie wyobrazić bez wartościowych
pl

Książki w duchu Montessori, które wspierają rozwój dziecka

Książki w duchu Montessori, które wspierają rozwój dziecka

Wychowanie bez sztywnych schematów, nagród i kar – taką metodę wychowawczą zawdzięczamy włoskiej lekarce, Marii Montessori. W swojej praktyce wykorzystywała pomoce edukacyjne, dzięki którym jej niepełnosprawni podopieczni zaczęli robić niesamowite postępy w nauce. Autorzy książek, które niżej przedstawiamy, inspirują się właśnie tą metodą.


  

Kartonowe książki dla małych dzieci – Zupa i Pranie 

Dla najmłodszych dzieci polecamy proste i zabawne książeczki kontrastowe, które stymulują rozwój i naturalną ciekawość dziecka. Dla małego dziecka wszystko w świecie jest nowe i fascynujące.

Zapraszamy rodzica z dzieckiem do wspólnego odkrywania najprostszych zjawisk: z humorem, zabawą i miłością.


 

 

[product id="23264, 23263"]

[product id="23296, 23298"]


 

Kartonowe książki dla niemowląt – Baby Montessori. Pojazdy

Zaczynamy od opublikowanej przez Wydawnictwo Olesiejuk serii Baby Montessori stworzonej z myślą o najmłodszych dzieciach. Wchodzące w jej skład kartonowe książeczki (m.in. Pojazdy, Ogród czy Zwierzęta) możecie przeglądać z dzieckiem już od pierwszych dni jego życia. Czarno–białe ilustracje o wyraźnie zarysowanych konturach idealnie stymulują wzrok niemowlęcia, będą także doskonałym wstępem do nauki pierwszych słów.

 [product id="21590, 21591, 21592, 21589"]


 

Książki dla najmłodszych czytelników – Montessori. Moje ciało

Montessori wydawnictwa Wilga to kolejna seria książek dla niemowląt i małych dzieci. Na czytelników czekają kolorowe ilustracje i krótkie, ciekawe opowieści stworzone przez Marzenę Kunicką-Porwisz. Nauczycielka i terapeutka dziecięca wykorzystująca w swojej pracy metodę Montessori, przybliża tajemnice ludzkiego organizmu (Moje ciało) i świata przyrody (Zwierzęta i ich dzieci). W każdej książce znajdziecie również proste ćwiczenia, polegające m.in. na dopasowaniu brakującego elementu czy wskazaniu obrazka, który nie pasuje do pozostałych.

 [product id="22838, 22841, 22842, 22840"]


 

Książki dla dzieci w wieku przedszkolnym – Biblioteczka Montessori. Ogród

Wydawnictwo Egmont słynie z wielu wartościowych książek edukacyjnych dla dzieci, a Biblioteczka Montessori jest tego najlepszym przykładem. To doskonała seria książek dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Każdy tytuł to odrębny, bardzo bogaty zestaw różnych pomocy dydaktycznych. Pakiet Ptaki Europy zawiera 105 kolorowych kart edukacyjnych z rysunkami ptaków i poradnik obserwatora, z kolei zestaw Ogród – aż 120 kart z rysunkami roślin oraz zwierząt, przewodnik ogrodnika, a także instrukcję wysiewania nasion. Wszystkie części serii zapraszają dzieci do poznawania otaczającego je świata. Znajdziecie tu wiele ciekawostek o zwierzętach, roślinach, innych kulturach i nie tylko. Gorąco polecamy!

 

 [product id="17467, 17465, 15077"]


 

Ciekawostki ze świata przyrody – Montessori: odkrywam i poznaję. Moja pierwsza książka. Kształty

Montessori: odkrywam i poznaję. Moja pierwsza książka to seria sztywnostronicowych książek dla dzieci w duchu Montessori, która od kilku lat podbija serca ciekawych świata czytelników w różnym wieku. Nic dziwnego! Na kartach każdej części znajdziecie mnóstwo ciekawych kształtów, kolorów, inspirujących zadań i nowych słów. Czekają na was takie tytuły jak Emocje, Liczby i Kształty. Autorką wszystkich części jest Chiara Piroddi, ilustracje z kolei zawdzięczamy Agnese Baruzzi.

 [product id="15465, 15469, 15473"]

 [product id="15475, 15477"]


 

Książki Montessori-friendly – Naturalnie Montessori

Jeśli chcecie pomóc swojemu dziecku w rozwoju i nauce, koniecznie sięgnijcie po książkę Magdaleny i Katarzyny Szcześniewskich – Naturalnie Montessori. 35 zabaw, które kształtują samodzielność i kreatywność dziecka w wieku 1–4 lat. To doskonała książka pokazująca, że do realizacji pedagogiki Montessori nie potrzebujecie dużego budżetu. Wszystkie materiały są bardzo tanie, a większość z nich znajdziecie w swoim domu. Dobrej zabawy!

 [product id="23273"]


 Wydawnictwo Natuli Akademia Mądrego Dziecka Książki Montessori 


 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium