Książki o rozwoju duchowym, które musisz przeczytać – „Światło w tobie” i „Miłość jest magiczna”

0
Książki o rozwoju duchowym, które musisz przeczytać – „Światło w tobie” i „Miłość jest magiczna”

Tam, gdzie zaczyna się bezrefleksyjne powtarzanie regułek, kończy się religia. Niestety, bardzo często sprowadza się ona do niemal automatycznego wykonywania ważnych czynności – czytania świętych ksiąg, modlenia się, chodzenia do świątyni. To często pierwszy krok do odejścia od instytucjonalnej religii, a w końcu także od duchowości. I o ile nie ma nic niewłaściwego w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania związane z boskością, o tyle duchowość jest czymś, co powinniśmy pielęgnować w sobie każdego dnia.


 

Czym jest rozwój duchowy?

Marie-Josee Arel, autorka dwóch niezwykłych przewodników poświęconych rozwojowi duchowemu, określa duchowość jako coś „większego od nas”. Ale czym jest to „większe”? Bogiem, Aniołami, Wszechświatem, Naturą? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dla każdego z nas duchowość będzie bowiem oznaczała więź z kimś lub czymś, co daje nam siłę, pozwala dokonywać rzeczy niemożliwych, pomaga podnieść się w trudnych chwilach. Ale Marie-Josee Arel sięga głębiej i definiuje duchowość jako coś, co nas – na równi z ciałem i intelektem – tworzy. Nie odrzuca dogmatów, religii czy nurtów filozoficznych, jednak pozwala spojrzeć na duchowość, która nie przynależy do żadnego wierzenia i którą każdy z nas może w sobie pielęgnować. W jej oczach duchowość to możliwość „zanurzenia się w swoim wewnętrznym świecie”. To w nim drzemie nasz prawdziwy potencjał, wartości, marzenia i aspiracje, do których jako dorośli ludzie bardzo często boimy się zbliżyć, a które jeszcze kilkanaście lat temu były na wyciągnięcie ręki.

 [product id="23243"]


 

Gdzie w duchowości jest miejsce na miłość?

Wkraczając na ścieżkę rozwoju duchowego, nie możemy zapominać o miłości. Podąża ona razem z duchowością, pomaga zrozumieć potrzeby drugiego człowieka, pomagać, być hojnym, dobrym i współczującym. I znów, także pisząc o miłości, Marie-Josee Arel dotyka znacznie głębszych struktur. Nie skupia się wyłącznie na podstawowej ludzkiej miłości, która jest celem naszych relacji z innymi ludźmi. Mówi o Miłości uniwersalnej – nieograniczonej przez nasze ego, pozwalającej połączyć się z tym, co od nas większe. Jeśli sami nauczymy się mówić, kim jesteśmy i czego potrzebujemy, będzie nam dużo łatwiej żyć nie tylko ze sobą, ale też każdym innym człowiekiem – niezależnie od tego, czy jest bliskim nam członkiem rodziny, czy wrogiem, który kiedyś nas skrzywdził.

 [product id="23242"]


 

Warte uwagi książki o rozwoju duchowym

Jeśli poszukiwaliście kiedyś książek o duchowości, świadomości i medytacji, wiecie, że wybór jest ogromny. Księgarniane półki wręcz uginają się pod różnymi, w zdecydowanej większości bardzo wartościowymi pozycjami, jak m.in. „Cud uważności” Thich Nhat Hanha czy „Potęga teraźniejszości” Eckharta Tolle’a (i inne pozycje tego autora). Każda ta książka mówi nam o tym, jak odzyskać wewnętrzny spokój i umiejętnie reagować na swoje uczucia. Czym na ich tle wyróżniają się dwa przewodniki po duchowości stworzone przez Marie-Josee Arel? Przede wszystkim są one skierowane dla rodziców, którzy pragną wprowadzić swoje dzieci w duchowość, nauczyć się rozmawiać o wierze, nie narzucając jednocześnie żadnego poglądu. Autorka zaprasza do rozmowy, proponuje konkretne rozwiązania, ale pozostawia też dużą przestrzeń do własnych rozważań. Wszystko po to, by dziecko już od pierwszych lat swojego życia potrafiło zanurzać się w swoim wewnętrznym świecie i wyławiać na jego powierzchnię to, co najpiękniejsze – marzenia, głębokie wartości i wdzięczność za każdy dzień.


 

„Światło w tobie” i „Miłość jest magiczna” – niezastąpione przewodniki po duchowości

Obie stworzone przez Marie-Josee Arel książki o rozwoju duchowym adresowane są dla rodziców, choć największe korzyści mają z nich czerpać najmłodsi czytelnicy. Opatrzone są kilkustronicowym, napisanym zrozumiałym językiem wstępem dotyczącym duchowości, wiary, boskości i rytuałów („Światło w tobie”) oraz Miłości uniwersalnej, koherencji serca, magii kochania innych ludzi i siebie samych („Miłość jest magiczna”). Na kolejnych kartach obu książek znajdziecie rytuały i działania, dzięki którym wspólnie odkryjecie w sobie duchowość i nauczycie się pielęgnować miłość. To proste ćwiczenia, w których nie ma wygranych i przegranych, dlatego nie martwcie się wynikiem. Mówcie otwarcie o skrywanych potrzebach i marzeniach, skupcie się na niezwykłej mocy waszych ciał. Wybierzcie się na pielgrzymkę, często się uśmiechajcie, pomagajcie tym, którzy tej pomocy potrzebują. Powtarzajcie mantry, czuwajcie, nauczcie się wybaczać. Zawsze działajcie w imię miłości. A czasami wyłączcie telewizor, odłóżcie telefon i zatrzymajcie się w ciszy. Dzięki niej wszyscy możemy kroczyć po ścieżce rozwoju duchowego i kochać. Potrzebuje jej każdy z nas.


 

 [product id="23244"]


 

 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium