Książki o ptakach – ciekawe publikacje dla dzieci

0
Książki o ptakach – ciekawe publikacje dla dzieci

Czy są tu rodzice małych ornitologów? Jeśli tak, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Przygotowaliśmy listę najciekawszych książek o ptakach dla dzieci. Wbrew pozorom, zaproponowane przez nas publikacje niewiele mają wspólnego z encyklopedią czy klasycznym atlasem – znajduje się w nich za to wiele pięknych ilustracji, wartościowych informacji i ciekawostek o każdym gatunku.

Najlepsze książki o ptakach dla dzieci

Bardzo ciekawą propozycją dla wszystkich dzieci jest Ilustrowany inwentarz ptaków. Jego autorka, Emmanuelle Tchoukriel, sportretowała aż 76 gatunków ptaków z całego świata – od dobrze nam znanych wróbli i wron, po flamingi i tukany. Warto zwrócić również uwagę na pakiet edukacyjny Ptaki Europy wchodzący w skład serii Biblioteczka Montessori. Znajdziemy w nim 105 kart edukacyjnych, przybliżających nazwy różnych gatunków ptaków i miejsce ich występowania, praktyczny poradnik obserwatora, książeczkę z opisami najpopularniejszych europejskich ptaków i dostęp do aplikacji, dzięki której wraz z dziećmi możemy poznać głosy wybranych ptaków.

 

  

[product id="17467"] 

Książki o ptakach Polski dla dzieci

Czy wiecie, że w Polsce występuje obecnie ponad 460 gatunków ptaków? Zilustrowanie i opisanie ich wszystkich byłoby pewnie nie lada wyzwaniem dla autorów książek dla dzieci. W księgarniach znajdziemy jednak wiele ciekawych, pełnych ilustracji, atrakcyjnych dla małych czytelników atlasów, które przybliżają najpopularniejsze gatunki ptaków Polski. Należy do nich między innymi Mały atlas ptaków Ewy i Pawła Pawlaków. Jego autorzy opowiadają o skrzydlatych mieszkańcach swojego ogrodu – srokach, mazurkach, dzięciołach czy kosach. Na uwagę zasługuje również zeszyt Ptaki naszych lasów autorstwa Katarzyny Kopiec-Sekiety. Znajdziemy w nim zdjęcia i opisy 39 gatunków ptaków, które możemy spotkać, spacerując po polskich lasach.

 

 

[product id="16963, 17062"] 

Ciekawe książki o ptakach egzotycznych

Ptaki zamieszkujące Polskę są wyjątkowo piękne, ale nie warto zapominać o innych wspaniałych gatunkach, zamieszkujących inne części świata. Ich tajemnice przybliży nam książka Niezwykła planeta. Ptaki. Jej twórcy, Mike Unwin i Pau Morgan, wyjaśniają, jak wyglądają, czym się charakteryzują i jakie obszary zamieszkują konkretne gatunki ptaków – zapraszają również dzieci do wspólnej zabawy, takiej jak rysowanie czy wykonywanie ciekawych zadań. Interesującą propozycją dla małych miłośników ptaków zamieszkujących odległe kontynenty jest również gra Tulala. Nazwij i wrzuć! Zwierzęta egzotyczne. Dzięki niej dzieci mogą poznawać, porównywać i łączyć egzotyczne gatunki zwierząt, ćwicząc przy tym spostrzegawczość. 

 

[product id="18044, 17176"] 

 

Najpiękniejsze/najlepsze książki dla dzieci 2020

 


 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium