Książki o przemocy – jak rozmawiać z dziećmi o niebezpiecznych sytuacjach?

0
Książki o przemocy – jak rozmawiać z dziećmi o niebezpiecznych sytuacjach?

Niewielu rodziców wie, jak rozmawiać z dziećmi o zagrożeniach. Przygotowaliśmy dla was książki, z którymi dużo łatwiej będzie wam wytłumaczyć najmłodszym, czym jest przemoc, pedofilia, porwania i zaginięcia.

Z biegiem lat zmieniło się nasze myślenie o wychowywaniu dzieci. Większość nas spędzała długie godziny, bawiąc się beztrosko na placu zabaw do zmroku, jednak nie wyobrażamy sobie, abyśmy na podobną rozrywkę mogli pozwolić naszym dzieciom. Przeraża nas wizja zgubienia czy porwania dziecka, coraz częściej słyszymy też o atakach pedofilów i przemocy wobec dzieci. Dziś inaczej reagujemy na świat, jesteśmy ostrożniejsi, reagujemy szybciej. Nie świadczy to jednak o naszej nadgorliwości – jest raczej odpowiedzią na zagrożenia, o których mówi się coraz więcej. Rozmawiajmy na ten temat z naszymi dziećmi, uświadamiajmy, ostrzegajmy. Z książkami, które prezentujemy, będzie wam dużo łatwiej.

Książki o seksualności – Rozwój seksualny dzieci – Karolina Piotrowska

Nie wszyscy potrafimy rozmawiać z dziećmi o seksualności. Nawet jeśli nasi rodzice czy dziadkowie zamiatali ten temat pod dywan, nie idźmy za ich przykładem i rozmawiajmy z naszymi dziećmi o zagrożeniach związanych z seksualnością. O tym, jak się przed nimi uchronić, możemy przeczytać w książce Rozwój seksualny dzieci autorstwa Karoliny Piotrowskiej.

[product id="15021"]

Książka o przemocy wobec uczniów – Przemoc. Podręcznik przetrwania dla nastolatków – Aija Mayrock

Czy wiecie, że aż ponad połowa uczniów doświadczyła przemocy rówieśniczej na własnej skórze? Najgorsze jest jednak to, że najmłodsi bardzo często ukrywają, że są prześladowane lub nękane, bo boją się o swoje bezpieczeństwo. Aija Mayrock, autorka przewodnika Przemoc. Podręcznik przetrwania dla nastolatków, nie godzi się na taką postawę i wyjaśnia, jak reagować na agresywne zachowania.

[product id="20658"]

Książka o przemocy seksualnej – Zły dotyk. Nie! – Delphine Sauliere

Rozmawianie z dzieckiem o molestowaniu nie jest łatwym zadaniem. Doskonale wie o tym Delphine Sauliere, która – wraz z Gwenaelle Boulet i Marie Spenale – stworzyła książkę Zły dotyk. Nie! To bardzo ważna opublikowana przez Wydawnictwo Muchomor lektura, która uświadamia najmłodszym, czym jest molestowanie seksualne oraz co należy zrobić, gdy ktoś przekracza granice. Dzięki ciekawej, obrazkowej formie (komiks) zrozumienie sytuacji zagrożenia będzie dużo łatwiejsze.

 


[product id="18315"]

Literatura, która kształtuje świadomość i asertywność – Nowe wychowanie seksualne – Agnieszka Stein

Czas na książkę, w której znajdziecie odpowiedzi na pytania, jakie sami zawsze chcieliście zadać. Nowe wychowanie seksualne Agnieszki Stein to pozycja, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdego rodzica. Łamie stereotypy, umacnia w dzieciach poczucie własnej wartości, kształtuje asertywność i pomaga chronić najmłodszych przed nadużyciami seksualnymi.

[product id="15633"]

Książka o przemocy seksualnej i niezgodzie na nią – Sex edukacja. O dojrzewaniu, relacjach i świadomej zgodzie – Jennifer Lang

Sex edukacja. O dojrzewaniu, relacjach i świadomej zgodzie to niezwykły przewodnik, który powstał z myślą o wszystkich nastolatkach. Jego autorka, Jennifer Lang, w prosty sposób wyjaśnia, czym są nadużycia i napaści seksualne oraz co możemy zrobić, by się przed nimi uchronić. Tłumaczy również, jak powinniśmy się zachować, gdy coś takiego spotka nas lub bliską nam osobę.

[product id="21545"]

Książki o zaginięciu dzieci – Bajkoterapia, czyli bajki pomagajki dla małych i dużych – Grażyna Bąkiewicz, Artur Barciś i in.

Większość z nas nie wie, jak przestrzec dziecko przed rozmową z nieznajomym. Z pomocą przychodzą wówczas piękne i mądre bajki, dzięki którym nasi młodzi czytelnicy będą mogli dowiedzieć się, co zrobić w niebezpiecznych sytuacjach. Sprawdźcie koniecznie antologię Bajkoterapia, czyli bajki pomagajki dla małych i dużych. Autorów tych niezwykłych, dających poczucie bezpieczeństwa historii znacie bardzo dobrze – wśród nich znalazł się Artur Barciś, Cezary Harasimowicz, Grażyna Wolszczak i inni.

 

 

[product id="15034"]

Literatura o przemocy wobec najmłodszych – Mała książka o przemocy – Pernilla Stalfelt

Przemoc bardzo często kojarzy nam się wyłącznie z atakiem fizycznym. Warto jednak wiedzieć, że agresja może mieć wiele twarzy – w terminie tym mieści się również krzyk czy wyzywanie drugiej osoby. Uświadamiajmy nasze dzieci już od pierwszych lat życia, czym jest przemoc. Zadanie to będzie dużo łatwiejsze z Małą książką o przemocy Pernilli Stalfelt. Sprawdźcie – naprawdę warto!

 

[product id="16715"]

Książki o emocjach – Wstyd i latający śpiwór – Wojciech Kołyszko, Jovanka Tomaszewska

Wstyd to emocja, która bardzo często destrukcyjnie wpływa na nasze życie. Gdy wspominamy upokarzające wydarzenia z przeszłości, boimy się zrobić krok do przodu – i tak koło się zamyka. Wojciech Kołyszko i Jovanka Tomaszewska, autorzy książki Wstyd i latający śpiwór, przekonują nas jednak, że uczucia są czymś zupełnie naturalnym. Nie warto się ich bać, bo tylko wtedy będziemy w stanie budować ciekawe relacje z innymi ludźmi, mówić głośno o swoich potrzebach i lękach, a także ustrzec się przed wieloma problemami.

[product id="15878"]

Książki o dojrzewaniu dla dziewczynek – Twoje ciałopozytywne dojrzewanie – Barbara Pietruszczak

Jak wynika z licznych statystyk, ofiarami molestowania seksualnego dużo częściej są dziewczynki niż chłopcy. To właśnie dla nich powstała książka Twoje ciałopozytywne dojrzewanie autorstwa Barbary Pietruszczak. Dziewczynki, które stoją u progu dorastania, z tego niezwykłego poradnika dowiedzą się, jak akceptować swoje ciało i co zrobić, gdy inne osoby naruszają granice. Warto przeczytać go wspólnie.

 

[product id="22637"]

Książki o stawianiu granic – Niegrzeczne Książeczki – Alicja Dyrda, Natalia Fiedorczuk

Dzieci bardzo często słyszą od nas, dorosłych, że są niegrzeczne. Zwykle nie wiedzą dokładnie, co oznacza to niezrozumiałe słowo, ale próbują spełnić nasze oczekiwania i postępują wbrew sobie. Niegrzeczne Książeczki Alicji Dyrdy i Natalii Fiedorczuk udowadniają jednak, że każde dziecko ma prawo bronić własnych granic i wyrażać swoje opinie – nawet jeśli nie do końca będą się nam one podobać. Te pięknie ilustrowane przez Aleksandrę Gołębiewską opowieści zapraszają nas również do rozmowy o wrażliwości, niezależności i bezpieczeństwie. Serdecznie polecamy!

[product id="22028, 22184, 22277, 22742"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium