Książki o miłości dla nastolatków. Powieści, w których się… zakochacie

Książki o miłości dla nastolatków. 5 powieści, w których się… zakochacie

Przeszłość i przyszłość. Ponadczasowa „Ania z Zielonego Wzgórza” i bijąca rekordy popularności powieść graficzna „Heartstopper” o charakterze LGBTQ+. Choć nie widać tego na pierwszy rzut oka, wiele je łączy – obie często możemy znaleźć w biblioteczce współczesnego nastolatka. Przed wami najciekawsze romanse na młodzieży. Mamy gorącą nadzieję, że wam się spodobają!

Literatura młodzieżowa Książki o dojrzewaniu Wsparcie dla rodziców

 


 

Najlepsze książki dla młodzieży – Do wszystkich chłopców, których kochałam

Od czterech lat możecie znaleźć na Netflixie komedię romantyczną – „Do wszystkich chłopców, których kochałam”. Ale czy wiedzieliście, że jej scenariusz powstał na podstawie bestsellerowej powieści Jenny Han o tym samym tytule? To doskonały przykład książki, od której trudno się oderwać. Główna bohaterka powieści, Lara Jean, w sekrecie pisze listy miłosne do pięciu chłopaków. Choć nigdy nie mają one zostać wysłane, okazuje się, że szczęśliwie trafiają do swoich adresatów w niewyjaśnionych okolicznościach. Pełna miłości papeteria miała być lekiem na złamane (aż pięciokrotnie!) serce, ale pewnego dnia staje się dużym wyzwaniem dla dorastającej Lary…

[product id="24883, 24885"]

 


 

Książki young adult – 7 razy dziś

Spotkanie z literaturą młodzieżową przenosimy teraz na Brooklyn, gdzie obecnie mieszka autorka kolejnej książki young adult. „7 razy dziś” Lauren Oliver to opowieść o nastoletniej dziewczynie, Sam Kingston, której do szczęścia nic nie brakuje. Jest popularna w szkole, ma zaufane przyjaciółki i nieziemsko przystojnego chłopaka. Wszystko jest tak, jak powinno być – aż do 12 lutego, a więc dnia, który kończy się wypadkiem samochodowym. Sam dostaje szansę, ale nie za darmo – aż siedem razy będzie musiała przeżyć dzień swojej śmierci. W tym czasie zdąży jeszcze wiele razy przeanalizować swoje życie, znaleźć odpowiedzi na trudne pytania, doświadczyć dobra i zła, a przede wszystkim zweryfikować dotychczasowe przyjaźnie i miłość.

[product id="23953"]

 


 

Książki o miłości dla młodzieży – Chłopak spotyka chłopaka. Heartstopper

Oto książka, która rozpętała burzę i książka, której wszyscy bardzo potrzebowaliśmy. Jej autorką jest Alice Oseman, brytyjska pisarka young adult fiction. „Chłopak spotyka chłopaka. Heartstopper” to powieść graficzna o dwóch dorastających mężczyznach – wyoutowanym geju Charliem i uwielbiającym grać w rugby Nicku, który jeszcze niedawno był zakochany w… dziewczynie. Coraz częstsze spotkania i wspólne pasje zbliżają ich do siebie, ale dopiero nieoczekiwany pocałunek sprawia, że w głowach bohaterów piętrzą się pytania. Czy mogą ze sobą być? Czy odwzajemniają uczucie? I w końcu co takiego sprawia, że w swoim towarzystwie czują się tak dobrze? Jeśli pierwszy tom wam się spodoba (a jesteśmy pewni, że tak będzie!), to koniecznie sięgnijcie po trzy kolejne komiksy. To jedne z tych książek, których nie zapomnicie. Gwarantujemy!

[product id="23403, 23404, 23595, 23801, 25208"]


 

Opowieść dla nastolatka i nastolatki – Gloria, wakacje i ja

Dominika to zbuntowana dziewczyna, która nie ma zamiaru wybrać się na wakacje z mamą, jej partnerem i młodszym rodzeństwem. Dużo ciekawszym wyborem wydaje się jej wyjazd do taty, który – mimo że często wyjeżdża służbowo – mieszka tuż obok ośrodka turystycznego ze stadniną koni. Główna bohaterka historii autorstwa Magdaleny Zarębskiej szybko zaprzyjaźnia się ze starą klaczą Glorią – w jej towarzystwie nawet problemy rodzinne, intrygi innych dziewczyn, skomplikowany związek z Mateuszem i zauroczenie przystojnym Dawidem są znacznie bardziej znośne. „Gloria, wakacje i ja” to historia doskonała na wakacje.

[product id="23396"]


 

Opowieści dla młodzieży – Niemożliwa para

W miłości nic nie jest oczywiste! Wie o tym doskonale autorka kolejnej książki dla nastolatek, Emma Mills. Jej „Niemożliwa para” to najlepszy dowód na to, że często ludzie, którzy na pierwszy rzut oka są wręcz stworzeni dla siebie, zaczynają i kończą na przyjaźni, a ci, którzy kompletnie do siebie nie pasują, zakochują się w sobie. Oto romans i komedia w jednym, a jej bohaterowie – charyzmatyczny aktor Gideon, złośliwa Iris i odpowiedzialna, oddana rodzinie Claudia – sprawią, że nie będziecie się nudzić ani przez chwilę.

[product id="22970"]


 

Kategorie książek dla nastolatków – Ania z Zielonego Wzgórza

Po książkach, które ukazały się w księgarniach w ciągu ostatnich kilku lat, czas na powieść, której popularność nie słabnie od 1908 roku. Mowa o „Ani z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery, czyli lekturze naszego dzieciństwa, do której bardzo często wracamy w okresie dojrzewania, a nawet w dorosłości. To właśnie w pierwszej części serii czytelnicy poznają Gilberta, który nazywa bohaterkę „marchewką” (ach, ta burza rudych włosów!), skazując się tym samym na nienawiść. Ale zaraz, zaraz… Czy to silne uczucie nie przerodzi się później w miłość? Nie chcemy wam psuć niespodzianki, dlatego sprawdźcie sami. Wiemy jedno – „Ania z Zielonego Wzgórza” to jedna z najpiękniejszych książek o miłości. Teraz czeka na was jej nowa odsłona, sprawdźcie!

[product id="23864, 23863"]


 

Red, White & Royal Blue

Co się stanie, gdy Pierwszy Syn Ameryki zakocha się w księciu Walii? Podczas wesela na brytyjskim dworze królewskim wybucha kłótnia. W jej wyniku książę Henry i Alex - syn prezydentki USA - lądują w torcie weselnym, co wywołuje kryzys dyplomatyczny między państwami. Żeby go zażegnać, PR-owcy wymyślają ustawkę: Henry i Alex mają spędzić razem jeden dzień, pokazując się mediom jako najlepsi przyjaciele. Nikt się nie spodziewa, że fałszywa, instagramowa przyjaźń przerodzi się w uczucie, które młodzi mężczyźni będą zmuszeni ukrywać przed całym światem. Jak długo dadzą radę udawać?

[product id="24008"]


 

Wszystkiego, co najlepsze

Kiedy Ben ujawnia przed rodzicami, że jest osobą niebinarną, zostaje wyrzucone z domu i zmuszone zamieszkać ze swoją dawno niewidzianą siostrą Hannah i jej mężem Thomasem. Zmagając się z zaburzeniami lękowymi, spotęgowanymi przez ostatnie wydarzenia, nieśmiało robi coming out również przed siostrą, a w uporaniu się z traumami i atakami paniki wspiera go terapeutka. W szkole stara się pozostać niezauważone i nie mówić o swojej tożsamości. 

[product id="24134"]


 

Mój ostatni miesiąc

Nagła śmierć matki wywraca do góry nogami życie nastoletniego Sebastiana. Pogrążony w depresji chłopak oddala się od bliskich i wpada w podejrzane towarzystwo. Gdy pewnego dnia pod wpływem używek omal nie doprowadza do tragedii, zmartwiony ojciec podejmuje wobec niego stanowcze kroki. Mężczyzna nakłania syna do odbycia wakacyjnego wolontariatu w podwarszawskim hospicjum. Wierzy, że opieka nad ludźmi nieuleczalnie chorymi pomoże zbuntowanemu Sebastianowi na nowo docenić życie. Wkrótce chłopak poznaje chorego na raka Mateusza.

[product id="23951"]


 

Loveless

Książka o poznawaniu siebie, o dojrzewaniu, o trudach relacji i ich braku. Przeznaczona dla nastolatków ale także ich rodziców, by mogli wspierać swoje dzieci w trudnych dla nich chwilach.

[product id="23745"]


 

Siostry Niezapominajki. Miłości Kasjopei. Tom 2

Drugi tom pięknej opowieści o trzech nastoletnich siostrach Niezapominajkach i sekretach ich rodziny.

Dziewczyny po raz kolejny wyjeżdżają na wakacje do babci mieszkającej na wsi. Średnia z sióstr, Kasjopeja, przeżywa pierwsze rozterki miłosne, na szczęście jej uwaga szybko zostaje skierowana w inną stronę – gdy bohaterki dowiadują się, że w ruinach miejscowego kościoła straszy, postanawiają wytropić ducha!

[product id="25217, 25218, 25219"]


 

Czy muszę się zakochać, czyli po co komu miłość?

Agnieszka się zakochała. Nagle. Na zabój. Beznadziejnie i bez pamięci. Czy bez miłości można żyć?

Bartek zupełnie nie wie, jak zareagować na ten nagły i niespodziewany stan emocjonalny siostry, na jej fochy, płacze i gniewne pomruki. Sam zresztą zupełnie nie rozumie istoty miłości.

Do czasu…

[product id="16987"]


 

Miłość Flory. Pamiętniki Bluebell Gadsby

Flora znowu jest zakochana! Tym razem obiektem jej uczuć jest Zach – chłopak z gitarą o skomplikowanej sytuacji rodzinnej. Bluebell też ma pierwszego w życiu chłopaka, ale nie jest pewna, „czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie”.

[product id="24758, 24757"]


 

Miasto kości. Dary anioła. Tom 1

Clary Fray wiedze życie normalnej, nieco zbuntowanej nastolatki. Gdy jednak pewnego razu w klubie staje się świadkiem bezwzględnego morderstwa popełnionego przez trzech nastolatków na ich rówieśniku, jej dotychczasowa rzeczywistość kompletnie się rozpada. Poznaje nocnych łowców i zakochuje się do granic możliwości.

Tysiące lat temu, Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nephilim, pół ludzi, pół aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni, są naszą niewidzialną ochroną. Nazywają ich Nocnymi Łowcami.

Nocni Łowcy przestrzegają praw ustanowionych w Szarej Księdze, nadanych im przez Razjela. Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed pasożytami, zwanymi demonami, które podróżują między światami, niszcząc wszystko na swej drodze. Ich zadaniem jest również utrzymanie pokoju między walczącymi mieszkańcami podziemnego świata, krzyżówkami człowieka i demona, znanymi jako wilkołaki, wampiry, czarodzieje i wróżki. 

[product id="24626"]


 

Chłopak z lasu

Powieść dla młodszych nastolatków o pierwszym drżeniu serca, pocałunkach, młodzieńczym buncie i nieporozumieniach z rodzicami. A także o tym, że miłość zmienia i zabiera w nieznane.

[product id="21124"]


 

Gwiazd naszych wina

Wnikliwa, odważna, humorystyczna i ostra książka to najambitniejsza i najbardziej wzruszająca powieść Johna Greena, zdobywcy wielu nagród literackich. Autor w błyskotliwy sposób zgłębia ekscytującą, zabawną, a równocześnie tragiczną kwestię życia i miłości.

[product id="23935"]


 

Autoboyography

Najbardziej queerowa historia miłosna XXI wieku. Trzy lata temu rodzina Tannera Scotta przeprowadziła się z Kalifornii do mormońskiego Provo, przez co biseksualny nastolatek zdecydował się wrócić do szafy. Teraz, mając przed sobą ostatni semestr liceum i widoki na wolność, Tanner chce już tylko zaliczyć brakujące przedmioty i raz na zawsze opuścić znienawidzony stan Utah.

[product id="24087"]


Szukając Alaski

Pierwszy alkohol. Pierwszy wybryk. Pierwszy przyjaciel. Pierwsza miłość. Ostatnie słowa

[product id="23999"]


 

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 23692"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium